• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene grla stoke

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
al ja bi još dodao d abi žitarice trebalo izbaciti iz ishrane ljudi i životinja, al to je sveta krava za 95% ljudi pa niš od toga :)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
I te kako ima veze koja je pasmina u pitanju. Prilično sam siguran da kad bi pietrena, naimu, PIC-a ili bilo koju drugu svinju hranio kako hranimo autohtone pasmine, da bi imao vrlo loše rezultate i da se ne bi najeo mesa.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
pasmine imaju jako veliku ulogu u ishrani,nemozes isto hraniti dvije razlicite pasmine,tj mozes ali nikad neces izvuci max potencijal i neces iskoristiti svrhu kojom je ona kreirana...bilo svinje,krave...
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
I te kako ima veze koja je pasmina u pitanju. Prilično sam siguran da kad bi pietrena, naimu, PIC-a ili bilo koju drugu svinju hranio kako hranimo autohtone pasmine, da bi imao vrlo loše rezultate i da se ne bi najeo mesa.

Ne bih mesa ali masti da, no ona vjerovatno ne bi bila zdrava :icon_e_smile:
Jedino ako nisi od onih koji za držanje tzv. primitivnih pasmina zagovaraju krajnje loše uvjete i glad, tad bi pietren vjerovatno krepo, al ni od mangulice onda ništa koristi, osim za tutkala i četke.
 

reCenter

Član
Tu od
2 Srp 2011
Poruka
117
pasmine imaju jako veliku ulogu u ishrani,nemozes isto hraniti dvije razlicite pasmine,tj mozes ali nikad neces izvuci max potencijal i neces iskoristiti svrhu kojom je ona kreirana...bilo svinje,krave...


Naravno momci da razlike među pasminama postoje, pogotovo između modernih i izvornih, pa će jedni bolje iskoristiti zrno, druge koncentrat ... moje pisuckanje je kontra prodavanja magle u smislu kao zdrave masti jednih i ne zdrave drugih.

Toliko odo mene po pitanju toga.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
A vidim da se razumijemo... Ali svejedno ne možeš pričati da mast fajfeice nije zdravija od konvencionalno držanih svinja. Itekako je, a sve je do načina hranidbe. Imaš o tome znanstveno istraživanje prof.Uremović, ako se ne varam. Napravili su usporedbu sastava masnih kiselina tkiva fajferice i hibrida.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
kada krava ima najvišu cijenu u prodaji. recimo simentalka je (5,5 godina stara), ima oko 600kg. u 3. je laktaciji. vrh laktacije obično bude oko 28-30 Litara,a po laktaciji 6-7 tisuća litara, mlijeko dosta masno. sada je stelna 4 mj. Ugl planiram ju prodati ove godine samo ne znam kada će bit najskuplja? kad bude u 9mj stelnosti ili kad se oteli (sebi ostavim tele) pa u u vrhu laktacije prije osjemenjivanja ili vrh laktacije nakon osjemenjivanja (to je onda ili od 2 tjedna nakon telenja do 2-3 mjeseca nakon telenja?

Da ponovim:
1. pred telenje
2. odmah nakon telenja bez teleta
3. odmah nakon osjemenjivanja

i koju bi mogao cijenu tražit okvirno?
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
kada krava ima najvišu cijenu u prodaji. recimo simentalka je (5,5 godina stara), ima oko 600kg. u 3. je laktaciji. vrh laktacije obično bude oko 28-30 Litara,a po laktaciji 6-7 tisuća litara, mlijeko dosta masno. sada je stelna 4 mj. Ugl planiram ju prodati ove godine samo ne znam kada će bit najskuplja? kad bude u 9mj stelnosti ili kad se oteli (sebi ostavim tele) pa u u vrhu laktacije prije osjemenjivanja ili vrh laktacije nakon osjemenjivanja (to je onda ili od 2 tjedna nakon telenja do 2-3 mjeseca nakon telenja?

Da ponovim:
1. pred telenje
2. odmah nakon telenja bez teleta
3. odmah nakon osjemenjivanja

i koju bi mogao cijenu tražit okvirno?

Mislim pred telenje kod nas visoko brede prodaju od 8500 do 9000 tisuca kn

pa kreni već sad sa nekom cijenom pa ćeš vidjeti kakva je uopće potražnja
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: Cijene grla stoke - konji

Jel neko zna nešto o otkupu konja, ždrebadi,kobila... na kilažu ? Navodno ima neki slovenac što kupuje za talijane...
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
koliko znam šanjek to radi i vidio sam prije 3 tjedna kako vozi kamion pun ždrebadi
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Upiši u google mesnice šanjek, imaš tamo, nego možeš li mi reći kako se sad kreću cijene ždrebadi, recimo žensko ždrijebe po mogućnosti posvac od 6 mj. pa nadalje. Može i na pp. Hvala!
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Re: Cijene grla stoke - konji

Jel neko zna nešto o otkupu konja, ždrebadi,kobila... na kilažu ? Navodno ima neki slovenac što kupuje za talijane...
Ima i bila je fešta prije mjesec dana u Ivaniču.Slovenac je daval 2 kune više pa je bila pobuna i frka.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Re: Cijene grla stoke - konji

Ima i bila je fešta prije mjesec dana u Ivaniču.Slovenac je daval 2 kune više pa je bila pobuna i frka.

Pa normalno, uvijek se preprodavaci bune kad covjek pošteno placa.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Imam i ja jednu, stara 8 god, preko 800 kg i ovi pretrzci mi nude 9 kn. Bez 10 ju nebudem dal..
 

Najnoviji postovi

Na vrh