• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene grla stoke

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
otvorio sam temu možda da razmjenjujemo iskustva o kupoprodaji, otkupljivačima, prodavačima, vrijednosti odnosno cijenama raznih grla stoke, bilo za klanje, žive za držanje (bilo za tov bilo kao mliječna goveda relativno u odnosu na starost, laktaciju, stadij laktacije ili suhostaja, proizvodnju, genetiku itd...)

odnosi se na telad, junad, krave te ostale vrste stoke

evo da krenem, sada prodajem 2 simentalke u laktaciji, stare 9-10 godina po 8-9 kn žive vage na klanje (teške su 750-800kg) prodajem na klanje jer ovako kolko sam shvatio po selu, za živu za držanje su mi nudili manje nego ovaj otkupljivač iako jedna daje još uvijek 16 a druga do 20 litara na dan

drugo, koliko se može cijenit simentalka stara 4 godine, treća laktacija, proizvodnja do 25 litara/dan, dobra mišićavost, manja krava (550-600 kg)

i općenito koliko pada cijena kravama (sim) od bređe junice pa kao prvotelka, drugotelka trećetelka itd?
 
M

MOCO

Guest
zadnjih mjeseci kravama uopće ne pada cijena, još malo pa će doć na 1-2000kn razlike visokosteona junica i debela krava za mesara; mislim da je to zato što je debelih mesnih krava sve manje, a mlijeko je sve jeftinije pa se ne isplati nabavljat nove muzare.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
cijena bude išla samo gore jer stoke sve manje,dobra simentalka 650-750 kg ide 11 kn živa vaga,dobra holštajnica 8 pa naviše,telaca da tržiš sa sviječom ali simentalac 25 pa naviše ,holštajn 20kn,bude nas matematika dotukla ove zime ili prodati sve loše i slabo ili tko preživi bude bilo bolje:confused::confused:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kupujem muške simentalske teliće i do 5000 kn s PDV-om smo plačali za tele staro max 2 mj., a za bika 600-700 kg dobim 10.000 kn na kraju i to ako je dobra cijena, a tovim ga do 15 mj....pa gde tu bude računica. Do sad jedva skupili 6 komada.

Da se još nabaviti malih simentalaca, tako od 15 do 30 dana starosti od 2800 kn pa na dalje, ispod toga jako rijetko....ajde molim vas kud je to sve otišlo...
Dok sam lani uzeo simentalce blizance i to odlične, stare 2 tjedna za 4500 kn s PDV-om, evo sad najbolji bikovi u tovu...
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Kupujem muške simentalske teliće i do 5000 kn s PDV-om smo plačali za tele staro max 2 mj., a za bika 600-700 kg dobim 10.000 kn na kraju i to ako je dobra cijena, a tovim ga do 15 mj....pa gde tu bude računica. Do sad jedva skupili 6 komada.

Da se još nabaviti malih simentalaca, tako od 15 do 30 dana starosti od 2800 kn pa na dalje, ispod toga jako rijetko....ajde molim vas kud je to sve otišlo...
Dok sam lani uzeo simentalce blizance i to odlične, stare 2 tjedna za 4500 kn s PDV-om, evo sad najbolji bikovi u tovu...

pa dosta su stari ti telići. ja sam lani jednog prodao (simentalca) dok se još isplatilo više mlijeko predavati, 5 dana star za 2100kn

a jel netko zna kolko vrijedi simentalka stara 4-5 godina u trećoj ili četvrtoj laktaciji (sve u redu s njom... kako dolaze mlađe tako mi se bolje rješavati ovih "starijih" (relativno starijih) dok još nešto vrijede?
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ja sam zvao za siment. starog 7 dana i čovijek mi veli 3000kn. Hranio bi ga tri mjeseca i prodao u polovicama. Kolika bi mi bila zarada ? Neču više uopče zvat za simentalca. Crnog sam sad kupio za 1200kn i ako Bog da dotjeram ga za 2.5 mj. do 120 i na polovice po 50kn/kg i dobim koliko toliko. Ne kužim kako izvuči računicu kad bi kupio simentalca i tovio ga 15 mj. i dobio 10000kn. Ako se samo sjetim koliko u tih 15 mj. moram mu dat vode, zobanj, sijena itd. očistit štalu pod njim, odmah mi dođe muka.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uglavnom, tak ti je svakom tovljaču koji kupuje telad za tov...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa dosta su stari ti telići. ja sam lani jednog prodao (simentalca) dok se još isplatilo više mlijeko predavati, 5 dana star za 2100kn

a jel netko zna kolko vrijedi simentalka stara 4-5 godina u trećoj ili četvrtoj laktaciji (sve u redu s njom... kako dolaze mlađe tako mi se bolje rješavati ovih "starijih" (relativno starijih) dok još nešto vrijede?

ma problem je u tome što trenutno krave koje još mogu izgurati 1-2 laktacije su po cjeni kao roba za bat,uzmeš u obzir vađenje krvi,mislim da nema puno razlike ali eto moje mišljenje je da ta tvoja vrijedi po rečenom oko 10 000 ovisi malo o stelnosti izgledu ali to je okvirno,kad ima junica za te novce ali opet svako ima svoju računicu
 

Bracika

Član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
202
Forumaši jel zna netko kako se kraće cijena tovne junadi? imam 12 komada za van, uglavnom neki križanci, ima i čistih simentalaca. kažu mi otkupljivaći da cijena pada, izgleda da ću morat bit zadovoljan ako dobijem 14 kn/kg..svi obećaju, a rijetko tko dođe pogledati. jel zna možda netko nekoga da bi platio malo bolje, ili da ih dam za 14 (+PDV naravno) dok cijena ne ode još niže?!?
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
ja sam prodo 2 simentalke od 11 godina starosti po 10kn+PDV.a evo baš na jučerašnjem sajmu simentalski telići 26kn muški 23knženski
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Kod nas susjed prije tjedan dana prodao bikove po 16,5 kn. Dobra simentalka proda se bez problema po 11 kuna, muški simentalski telići bez problema po 27, neki traže već i 28 kuna. Ženski 24. Baš imamo jedno dobro muško tele i sve mi se čini da će na prodaju. Bolje vrabac u ruci nego golub na grani.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
tko to otkupljuje 11 godina stare simentalke po 11 i više kn? nešto privatno, veća firma, manja?
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
evo na zadnjem stočnom sajmu održanom 10.10 maška telad simentalske pasmine je išla po 25kn a žensku nisu ni gledali ili ako neko oće dat po 20 kn onda bi uzeli.
ja ima ženskog simentalca kojeg sam mislio proda na idućem sajmu ,al izgleda ništa od toga nedam ga po 20kn ,nek raste
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Primjećujem po oglasima da je sve više muške teladi na prodaju, što je još nedavno bila prava rijetkost. čini se da se ljudi sve teže odlučuju na tov zbog skupe hrane. Mi smo muškog simentalca prodali po 27, a žensko tele za klanje po 24 kune.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Brat je pred dva tjedna prodao bikove po 16,5 i 17 kuna a kako cujem sad je cijena isla dolje, navodno po 14-15 kuna.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Brat je pred dva tjedna prodao bikove po 16,5 i 17 kuna a kako cujem sad je cijena isla dolje, navodno po 14-15 kuna.

Mi prodali jučer po 15kn...
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Pozdrav kolege,po koliko su kg/kn holštajn?npr. bik od 500 kg koliko bi mogo dobit za nega?nadam se da me shvaćate... :weedman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh