• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene na tržnicama

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Pa neka i bude, ja sam proizvođač i neka me odmah fiskaliziraju, nisam u susutvu pdv-a pa stime ništa ni ne gubim. Trošak blagajne i još nekih sitnica ali ni to me nebude uništilo. Čisti šverceri, nalakirani nokti, bijeli ko sir, sve njihovi proizvodi na stolovima, pušu se certifikatima...... a kad je došla inspekcija na plac neznaš tko je brži u pakiranju robe. Švercera se netreba bojati, ako si zaista pravi proizvođač jer i on prodaje robu koju je neko proizveo..... pa ako on može prodavat mladi grah po 8 kuna, mogu ja i po 5, ali neću, nego po 10 i krv mu pijem kvalitetom.... salatu berem ujutro u 5, a on prodaje od prekjučer koja je prošla nekoliko temperaturnih šokova iz hladnjače... i po čemu je on meni konkurencija? Baš po ničem, ali samo neka nastave čistiit plac jer su se šverceri toliko osilili, postali bahati....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kak se kaže- ne mogu oni toliko traziti,koliko ja mogu dati.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Gubiš zlato,gubiš-gubiš dvajst pet posto,a ne dobivaš ništa.Ne dobivaš povrat pdv-a pa da si to prebijaš.PDV plačaš kod kupnje repromaterija i mehanizacije,a onda bi još plačao i od prodane robe.Ali,zato su baš proizvođači koji nisu u sustavu oslobođeni fiskalki.Da im se ne uzima dvaputa.I to je to.Samo je u pitanju ono drugo-možda im na neki način padne na pamet nači načina pronaći one koji pređu legalni limit za uvjet neulaska u sustav.E,kada to bude,onda će se napraviti do kraja ono što se želi postiči.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa neka i bude, ja sam proizvođač i neka me odmah fiskaliziraju, nisam u susutvu pdv-a pa stime ništa ni ne gubim. Trošak blagajne i još nekih sitnica ali ni to me nebude uništilo. Čisti šverceri, nalakirani nokti, bijeli ko sir, sve njihovi proizvodi na stolovima, pušu se certifikatima...... a kad je došla inspekcija na plac neznaš tko je brži u pakiranju robe. Švercera se netreba bojati, ako si zaista pravi proizvođač jer i on prodaje robu koju je neko proizveo..... pa ako on može prodavat mladi grah po 8 kuna, mogu ja i po 5, ali neću, nego po 10 i krv mu pijem kvalitetom.... salatu berem ujutro u 5, a on prodaje od prekjučer koja je prošla nekoliko temperaturnih šokova iz hladnjače... i po čemu je on meni konkurencija? Baš po ničem, ali samo neka nastave čistiit plac jer su se šverceri toliko osilili, postali bahati....
jabaga sud , ako bude fiskalne kase bude i kasiranja u proračun .
Znači ode tebi 25%
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
jabaga sud , ako bude fiskalne kase bude i kasiranja u proračun .
Znači ode tebi 25%
A kako mu ode,kad do 149 500,00 prometa može biti u paušalnom oporezivanju?
Znači,on na svoju robu nije dužan obračunati PDV...
Da su odmah uveli fiskalne za sve koji prodaju na tržnicama,svi šverceri i hoštopleri bi nestali sa scene...
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ne ode mi 25, ne ode mi ništa državi jer sam pričao sa poreznim inepektorom neki dan kad je bio u inspekciji..... doborovoljno mogu imat kasu ako želim ali državi nemoram ništa uplatiti dok god ne pređem limit za ulazak u pdv.... to su njegove riječi i red je vjerovat čovjeku, a i dobri smo inače tak da pošto kupio poto prodao kak veli narod
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ne ode mi 25, ne ode mi ništa državi jer sam pričao sa poreznim inepektorom neki dan kad je bio u inspekciji..... doborovoljno mogu imat kasu ako želim ali državi nemoram ništa uplatiti dok god ne pređem limit za ulazak u pdv.... to su njegove riječi i red je vjerovat čovjeku, a i dobri smo inače tak da pošto kupio poto prodao kak veli narod
Kak ne moraš ništa platit?
Pa moraš platit pušalni porez..
Taj porez se može platiti paušalno u 3 kategorije,a limit zadnje kategorije je 149 500,00kn...kad ga prijeđeš,nisi više u paušalu,nego letiš u normalan obračun poreza na dohodak i prireza...
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Veli da ako ne pređem računima 85 ooo kn da me niko ništa nebude pitao kao ni do sada...... od paušala nemožeš pobjeći ali ne ode 25 posto od računa..... da tu ima stvari koje smrde ima, ali i on sam veli da taj zakon o fiskalizaciji ima nekoliko propusta koji se mogu čitati na par načina...tako da ak gospon Linić veli kupuj kasu, pokrit se ušima u kasu na štand.... druge nema...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
svejedno me pere osjećaj da je plac iz dana u dan sve siromašniji...
nekad jaki šverceri i štadnari danas prodaju sjenke...mali asortiman, i solidne cijene...
mobiteli su stalno na uhu, prvi spomen inspekcije i počinje pakiranje...
al da budemo realni, kakvu oni mogu kaznu očekivati ako ih netko uhvati da preprodaju?

zakon o hrani?...zakon o zaštiti potrošača?... zakon o trgovini?...zakon o poljoprivredi?
za prvi prekršaj plate eventualno trošak suda...200 kuna?
ako je taj prvi prekršaj bez novčane kazne ne upisuje se i tak nikamo i opet je svaki sljedeći prekršaj prvi...
ili kolko sam čul da su suci dobili mogućnost da nekog proglase "beznačajnim prekršiteljom"?

i ko se onda Slafka boji još...svi bolje potkovani šverceri ne....:icon_butt:
 
H

hydra

Guest
gosp. darijuse , temptation,johabice i još ponekima ,vama svaka čast...em radite ko crvi,em razumite što se događa oko nas i vidite nepravdu i crne oblake što nam ih država nadvila nad glavu....ali vi ostali tu ne razumijete ama baš ništa,doslovno ništa....

obična ste skupina amatera nojeva što je zabila glavu u pijesak i da sutra linić kaže:mora odsjeći lijevu ruku svatko tko će prodavati na placu,dobar dio vas bi to spremno učinio!!!!!
.. a uvjereni ste da na godinu ne bi tražio od vas da odsječete i drugu?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Reci ti nama brate hydra od kuda da država namami novac za podmiriavnje obaeza ?

puknuti, imaš temu od nostradurusa, tam ti bu sve puno jasnije...
ili nebu...:icon_madu:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Reci ti nama brate hydra od kuda da država namami novac za podmiriavnje obaeza ?

Isto kao i do sada,zaduživanjem vani...ovdje ne mogu nabrat tolko love,koliko potroše...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
svejedno me pere osjećaj da je plac iz dana u dan sve siromašniji...
nekad jaki šverceri i štadnari danas prodaju sjenke...mali asortiman, i solidne cijene...
mobiteli su stalno na uhu, prvi spomen inspekcije i počinje pakiranje...
al da budemo realni, kakvu oni mogu kaznu očekivati ako ih netko uhvati da preprodaju?

zakon o hrani?...zakon o zaštiti potrošača?... zakon o trgovini?...zakon o poljoprivredi?
za prvi prekršaj plate eventualno trošak suda...200 kuna?
ako je taj prvi prekršaj bez novčane kazne ne upisuje se i tak nikamo i opet je svaki sljedeći prekršaj prvi...
ili kolko sam čul da su suci dobili mogućnost da nekog proglase "beznačajnim prekršiteljom"?

i ko se onda Slafka boji još...svi bolje potkovani šverceri ne....:icon_butt:

Osipava se tržnica,nema više kupaca kao prije...
Još nisu inspekcije krenule u prave kontrole,ovo sad su samo upozorenja na nedostatke...
Čeka se zima i onda će ići provjere tko šta proizvodi i gdje,jer sada ne bi imalo nikakvog smisla...
Kazna je za sve ista,zabrana rada dok se ne otklone nepravilnosti...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
puknuti, imaš temu od nostradurusa, tam ti bu sve puno jasnije...
ili nebu...:icon_madu:
Pročital sam ju .primjenjiva je u svakom proračunu i mikro zajednici , čak i u kučnom buđetu .
Proizlazi da treba smanjiti troškove a onog tko jami objesiti na vrbu
Banke to znaju i u hrvatskoj prolaze astronomske kamate .
Ali nakon svega "blagostanja" tko je u hrv. spreman smanjiti troškove ?
 
H

hydra

Guest
Reci ti nama brate hydra od kuda da država namami novac za podmiriavnje obaeza ?

da ti ukratko odgovorim na taj inače vrlo omiljeni spin vladinih dužnosnika i njihovih spin majstora po medijima:

ako je proračun pred 6 godina bio 70 milijardi ,ad kuda je danas narastao na 120?
vraćaju se dugovi istina i ništa se ne gradi,ništa ne troše osim na bedastoće tipa mobiteli ili službeni auti,režu troškove policiji,zdrastvu,školstvu a vojsku pretvaraju u siromahe sa jednom uniformom?i čak tih 120 nije dosta već su u deficitu još 20(za penzije itd)?istina je da je zaposleno još jedno 20 000 ljudi u državnu službu ali to nije niti izbliza taj trošak??
pa kuda ova država trpa te silne novce????

kada tu nađemo odgovor bit će nam jasnija ta silna porezna presija...

a zašto bi mi sitni punili državnu kasu i pišali krv zbog toga?evo im todorića pa neka mu ne opraštaju stotine milijuna godišnje i neka ga manje filaju poticajima i eto im pare,npr.plus što takvih velikih kojima opraštaju dugove ima stotine...
 
H

hydra

Guest
Da si ti na mjestu todoriće da li bi uplatio sve svoje dugove ?

ako država represivnim aparatom utjeruje dugove od malih neka to radi i od velikih.po čemu je taj todorić izuzetak?možda zato što njegova kompanija zapošljava 30 000 ljudi,pa je od državne važnosti,sve mu oprostiti....ok,budimo realni puno je to radnika,ali isto tako budimmo realni da je taj todorić samim svojim poslovanjem i neplaćanjem zadnjih 10 god uništio možda i 100 000 radnih mjesta u maloj ekonomiji.
ali pustimo njega...koliko je linićevom prijatelju iz cameo taxija oprošteno dugova?jel i on od državne važnosti? a takvih ima stotine i stotine... tu pokazuju svu nedosljednost prema velikima a takvu revnost prema malima.....i to je problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh