• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene na tržnicama

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Shteva, , plačam ti deset punih pansiona u nekoj psihijatrijskoj ustanovi...

Nikada mi nisu našli nepravilnost.... e sada da su pošteno kopali kod svakoga ima nepravilnosti, ali ni po čemu ne kršim grubo zakon.... a rušenje cijena.. to je očajnički potez onih koji misle da se trgovina svodi na to tko če dati ispod cijene pa d amože reči ja sam prodao danas tonu paradajza na stolu.... a za šta radiš onda ako tako gledaš na svijet...

i da, ne nisam niti grama prodao tuđe robe jer se neču stime zajebavati jer još uvijek sebe smatram dovoljno psihički stabilnim da ne kupujem u Zagrebu salatu bruto po 8 a na stolu ju imam 10 neto.... to mi nije sila raditi minus
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Shteva, , plačam ti deset punih pansiona u nekoj psihijatrijskoj ustanovi...

Nikada mi nisu našli nepravilnost.... e sada da su pošteno kopali kod svakoga ima nepravilnosti, ali ni po čemu ne kršim grubo zakon.... a rušenje cijena.. to je očajnički potez onih koji misle da se trgovina svodi na to tko če dati ispod cijene pa d amože reči ja sam prodao danas tonu paradajza na stolu.... a za šta radiš onda ako tako gledaš na svijet...

i da, ne nisam niti grama prodao tuđe robe jer se neču stime zajebavati jer još uvijek sebe smatram dovoljno psihički stabilnim da ne kupujem u Zagrebu salatu bruto po 8 a na stolu ju imam 10 neto.... to mi nije sila raditi minus

i nemreš garantirati SVOJEM kupcu, kupcu kojeg poznaš licem u lice, da mu od te salate ili već čega neće narast plikovi na jeziku, ili da se neće usrat ko grlica od nekog preparata kojem nije istekla karenca...ili nedajbože da je netko ofrlje smiješao koncentraciju...
kad prodaješ na placu svoju robu, onda i stojiš iza svog proizvoda, a zadovoljan kupac ti je najbolja reklama.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Upravo tako Darijus, to znaju i razumiju samo oni koji to svakodnevno rade, a onda imaš ovakvih par nadobundih padobranaca koji imaju svoje teorije i piju ti krv na slamku.... Jednom je došla teta inspektorica i uzela jednu salatu ( i platila ju što me je začudilo) i fotokopirala evidenciju prskanja..... nakon dva tjedna stiže mi zapsinik da je sve ok, susjed dobio prijavu jer je imao na jagodi mankozeb unutar karence.... Ne ispalti se zafrkavati sa svime time, ne toliko zbog kazni nego zbog mira i na placu i doma u krevetu pred spavanje....
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Upravo tako Darijus, to znaju i razumiju samo oni koji to svakodnevno rade, a onda imaš ovakvih par nadobundih padobranaca koji imaju svoje teorije i piju ti krv na slamku.... Jednom je došla teta inspektorica i uzela jednu salatu ( i platila ju što me je začudilo) i fotokopirala evidenciju prskanja..... nakon dva tjedna stiže mi zapsinik da je sve ok, susjed dobio prijavu jer je imao na jagodi mankozeb unutar karence.... Ne ispalti se zafrkavati sa svime time, ne toliko zbog kazni nego zbog mira i na placu i doma u krevetu pred spavanje....

kakve evidencije prskanja,kakvi mankozebi,kakve kontrole, odakle si ti zokii?
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
rad,rad,i samo rad...gledaj što se dešava oko tebe,otvori četvere oči,ne mrzi nikoga i ne stvaraj si neprijatelja u okruženju...pomogni svom susjedu koji prodaje kraj tebe i zajedno se borite,ne rušeći si cjene jer kunu koju uhvatiš za sebe nisi dao lopovima u vlasti....i shvati:

državi ste najveći neprijatelji vi,i samo vi.....vi,koji niste u sistemu,koji radite za sebe i koji ste sami svoj gazda....jer vas ne može kontrolirati,ne može vam ništa i zato ste i krajnji cilj ovih "humanih,knjigovodstveno-poreznih uvođenja reda,kako naivni misle"....jer u tijeku je implementiranje surove ekonomije novog svjetskog poretka diljem planete a naše podguzne muhe vole biti u prvom redu,a ta ekonomija egzaktno podrazumjeva dokidanje vas slobodnih....


Ovo je nažalost najtočniji opis onog što se dešava .
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
kakve evidencije prskanja,kakvi mankozebi,kakve kontrole, odakle si ti zokii?


Da , da evidencija se vodi..... nikad neznaš kad če doči i uzeti uzorak.... Sisak
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ko ne šprica, ni ne mora vodit evidenciju...
a da su uzeli uzorke, mislim da u karlovcu na placu još nisu stigli...
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Pa naravno da ne špricamo..... jer kažu pojedini da u centrima je ekološki uzgojena roba a mi sa placa "trujemo njihovu djecu".,...

nego kako se kreču cijene paradajza na malo?? evo ga pao je na tri kune bolji a za kuhanje još manje
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
U ponedeljak muž dao sedamsto kila na 3,70.A jedno tristo,ali to bilo lošije,na tri,i još je jedno sedam gajbi ostavio prijatelju da mu proda.Na malo smo radili i danas na pet kuna i ne ide nikako.paprika ide.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
10 kuna...i danas je Sanja Doležal priznala da nikad nije jela bolji paradajz...
:biggrin:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
pet kuna rajčica na štandu,na veliko dajem po 3,30,paprika ide slabije ali sada ću pakirati u vreće po 5-6kg ( govorim o vedrani iz plastenika),morat ću brati sitnije pa ću tu gubiti ali veća je cijena pa bi trebalo biti tu negdje,35kn vrećica a ide dobro,bijeli luk 50kn,breskve sam spustio na pet kuna da prodam tonu koja je bila premekana za centre i sad se bojim dići na osam ovu drugu sortu koja je došla da se neće desiti kontraefekt,dilema. grožđe 6kn,šljive 6kn.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Da , da evidencija se vodi..... nikad neznaš kad če doči i uzeti uzorak.... Sisak

pa pazim ja na karencu,samo što nevodim nikakve evidencije. jel to obavezno,gdje šta kako? pričali jesmo nešto o tome ali otišlo u zaborav.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
pa pazim ja na karencu,samo što nevodim nikakve evidencije. jel to obavezno,gdje šta kako? pričali jesmo nešto o tome ali otišlo u zaborav.
Evidenciju špricanja moraš voditi i imati poseban ormarić pod ključem za pesticide...kod mene još nikad nisu uzimali uzorke,ali su mi bili u kontroli...
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
pa pazim ja na karencu,samo što nevodim nikakve evidencije. jel to obavezno,gdje šta kako? pričali jesmo nešto o tome ali otišlo u zaborav.

Kad su bili kod nas u kontroli, tražili su evidenciju špricanja i potvrdu o predanoj ambalaži. Svi pesticidi moraju biti u posebnoj prostoriji, pod ključem, sa istaknutim znakom za otrove. To možeš skinuti i sa neta. Sve pesticide koje su našli u ormariću, popisali su i provjerili da li se smiju koristiti za ono za što smo naveli da ih koristimo. Evidencija je pojednostavljena, ne moraš više izračunavati aktivnu tvar, ali moraš navesti točno vrijeme početka i završetka prskanja.
 

Josa

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
78
Kad su bili kod nas u kontroli, tražili su evidenciju špricanja i potvrdu o predanoj ambalaži. Svi pesticidi moraju biti u posebnoj prostoriji, pod ključem, sa istaknutim znakom za otrove. To možeš skinuti i sa neta. Sve pesticide koje su našli u ormariću, popisali su i provjerili da li se smiju koristiti za ono za što smo naveli da ih koristimo. Evidencija je pojednostavljena, ne moraš više izračunavati aktivnu tvar, ali moraš navesti točno vrijeme početka i završetka prskanja.

Da li se ovo prati kod svih proizvodžača i-ili prodavača ili samo koji su u sustavu PDV-a?!Vode se evidencije ali sa izračunom aktivne tvari za sada,nitko nije rekao da je drugačije sada...?!
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Nema veze sa PDV-om, već sa poticajima. Nas je kontrolirao poljoprivredni inspektor, pregledao je zahtjev za poticaj i ovo što sam gore napisala.Mislim da su svi proizvođači, pa i oni koji nisu u sustavu poticaja, dužni voditi evidenciju o upotrebi pesticida, iako se njih manje kontrolira. Izračun aktivne tvari više nije obavezan.
 
R

raj na zemlji

Guest
imam 3 tone šljive bistrice kome to da prodam ...može i na veliko...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
U Zagreb na Zelenu.Samo ne sve tri tone odjednom.sad budu počeli uzimati građani za pekmez.
Probaj,uzimali se toga dosta prijašnjih godina.Ne mogu ti garantirati,ali mislim da ćeš bistricu lako prodati.Čim se počne kuhati,bude to obično oko prvog pa dok je ima.Ako je dobra,bude ti i koji švercer uzel sigurno.Samo nemoj brati trešenu-obavezno branu,imaš veču cijenu i veće šanse prodati.Obavezno da je plavi mašak na njoj.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
O svemu se tu prica, samo ne o cijenama na trznicama...
Danas ja na svoj obliznji plac-Zabok, htjela kupiti grah i papriku za zimnicu, al bilo mi preskupo....
Mladi neocisceni grah 15kn/kg
Paprika paradajzerica - 10kn/kg...
Dal su svugdje te cijene?
Kako je na Dolcu, tj. u Zagrebu?, da tamo vidim kad cu ici...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
O svemu se tu prica, samo ne o cijenama na trznicama...
Danas ja na svoj obliznji plac-Zabok, htjela kupiti grah i papriku za zimnicu, al bilo mi preskupo....
Mladi neocisceni grah 15kn/kg
Paprika paradajzerica - 10kn/kg...
Dal su svugdje te cijene?
Kako je na Dolcu, tj. u Zagrebu?, da tamo vidim kad cu ici...

zelena....tržnica....žitnjak....:(wait):
što nisi prije rekla da je paradajzerica 10, sad sam svoju prodal po 8...:^):
 

Najnoviji postovi

Na vrh