• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene na tržnicama

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jok-80%.Najmanje. A i devedeset. Ako je pravi.
Ajd,to su plastenički standardi.
Ali za vanjsku,koliko god lošija bila, razlika za pet kuna u cijeni je bedastoča.I obično se takve prodavače natamburalo, u punom smislu riječi,pogotovo sezonske padobrance.Nemoj me krivo shvatiti,ja osobno nemam ništa protiv nikoga,ali kada mi dođe idiot i kada mi u stalne kupce usadi crvičak sumnje da ga ja zapravo potkradam,jer netko eto može i hoće istu vrstu robe njemu dati dvaputa jeftinije,dođe mi da mu dam jednu odgojnu.Koja će mu razbistriti glavu pa da shvati da nije dosta trenutno staviti u đep dvijesto kuna.Doći će i zima kada neće imati šta prodati,a neće biti niti tih dvijesto kuna.Takvih sam se ja nagledala kroz trideset godina da ti pamet stane.I nije mene briga što nakon par godina svi redom završe u dugovima do grla i za sjeme i za registracije i popravke,to su bile njihove odluke kada su se odlučili raditi na taj način-kako reče jedan-"Sve sam ih (prodavače)za.ebo,dao sam dvije kune jeftinije i sve prodao".Dvije tone.Puta dvije kune.Pa je on nas zaj.bo za svojih četiri tisuće kuna.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
I kod mene krumpir pet kuna. Babura iz plastenika vreca od sedam kila 30kn,paradajzara takodjer 30kn,roga 35kn vreca od pet i pol kila,ili 7kn rinfuza,breskve 5kn,rajcica 5kn,za kuhanje 2kn,bijeli luk 50kn,sljive 5kn,jabuke 5kn,kruske 8kn,grozdje 6kn. Bila danas carina po peti puta,obilaze opasno.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
neznam kak ti bedaki kaj daju robu u bescjenje ne kuže da najčešće rade kontra efekt
pričala mi supruga doživljaj od prošle subote: dvije klupe dalje prodaje žena paradajz,isti ko naš-volovsko srce,rozi i odma ujutro opiči cijenu 8 kn,već oko 9 sati spušta na 6kn,a moja žena uredno 15 kn prva klasa,12 malo sitniji,10kn ispucani i izobličeni za kuhanje i proda ga 11 gajbi (one zelene plastične sklopive) dok je ova po 6kn prodala jedva onih 15-20 kila kaj je dovezla ujutro,s tim da ga je imala na klupi do 2 popodne,a moja u pola jedan prodala zadnjeg

malo je to i psihologija
ljudi misle ako robu daješ prejeftino da nekaj nije u redu s robom,a roba dobra,nego nekaj nije u redu s trgovcem...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pošto je roga na placu u zagrebu? Ja je na veliko ne dam doma (u podravini) ispod 4 kune i ide besprijekorno, ne stigne se brati kolka je potražnja. Mislim da je to ok cijena.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Za doma je.Na Ž ide pet,šest,ovisi,a kada je zaglava i tri.Ali,petica se dobije ako je nema previše,za sada.Doma na četiri je pun zgoditak ako ide na veliko,bruto roba.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
za rog papriku iz vanjske sam i ja govoril. plastenicke nemam,niti me zanima. sve je krenulo od krumpira,svjeze stanje je doma na veliko (iznad 5t) je 2kn,na trznici 3,3-5. cijena ce mozda jos malo rasti,ali sad kad ga ima na bacanje htio bi vidjet koliko to netko moze prodati po 5kn. usput,johabice,kad smo kod odgojnih mjera,cul sam da ste i vi dobili jednu?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ne mora se nista dati badava,ali 5kn za kilu krumpira u ovo doba? kolko ga se moze tak prodat? sto kila dnevno? pa ja ga prvi ne bih kupil.
paprika moze biti po 8kn,ali izglancana,sva jednaka,savrsene boje i oblika,velicine cipele broj 45. jedan proizvođač takve paprike ima kolko? 20-30%?

evo, ja ga ne prodam 100 kila dnevno nego samo 50...
al, kaj nije bolje dobit za 50 kila 250 kuna nego za 80 ili 100?
pa nisam ja pohlepan...:(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
za rog papriku iz vanjske sam i ja govoril. plastenicke nemam,niti me zanima. sve je krenulo od krumpira,svjeze stanje je doma na veliko (iznad 5t) je 2kn,na trznici 3,3-5. cijena ce mozda jos malo rasti,ali sad kad ga ima na bacanje htio bi vidjet koliko to netko moze prodati po 5kn. usput,johabice,kad smo kod odgojnih mjera,cul sam da ste i vi dobili jednu?


Dobila sam ih ja u životu dosta.Verbalnih.Od svakojakih kupaca.Ali na takve ti sigurno ne misliš,Na koju tipuješ?Reci,pa možda ispričam kako je to bilo.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
evo, ja ga ne prodam 100 kila dnevno nego samo 50...
al, kaj nije bolje dobit za 50 kila 250 kuna nego za 80 ili 100?
pa nisam ja pohlepan...:(giggle):

dobra ti je racunica,ali samo na papiru. svaki put kad se ide na plac,treba uracunati gorivo,cestarinu,placovinu,nekaj za pojest i popit,dereš vozilo,i trosis ono najvaznije-vrijeme. tad se tih 5kn/kg brzo istopi... da bi to nadoknadil,moral bi na placu prodati veliku kolicinu,vecu nego bilo tko od nas moze prodat.

@-johabica-ma necu u javnosti! :)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma zašto ne?Vjerojatno misliš na carinu.Samo ti reci,ništa nije takvoga da bih se trebala sramiti,barem se ja ničega takvoga ne sjećam.A sjećala bih se sigurno da ima nečega.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
gogo 1990, dobra je DARIJUSOVA računica, uvijek je bolje prodat 30 ili 40 % manje robe a isto novaca donijet kuči, ali tu nije zarada samo i na placu, nego i u proizvodnji, jer tih 30 posto robe što bi prodao više po manjoj cijeni mu nije palo sneba kao ni nikome od nas...... Mnogi ovdje kao i na placu ne shvačaju sistem placa i misle da je snižavanje cijene u odnosu na druge te i sami sebi a i nama nanose dirketnu ili indirektnu štetu..... nisam ni ja vjerovao u to, i ja sam u početku mislio spustim cjenu pa prodaja ide, dok mi jedan stari vuk nije rekao: momak, ajd iz iste kutije slaži robu na dvije hrpe jednu do druge i na jednu stavi 8 a na drugu 12, mislim da se radilo paprici, tada je cjena svima bila 10 kn.... a ja sam jedini imao istu papriku po dvije kune manjoj i dvije kune večoj cijeni... i više sam prodao ove po 12 nego ove po 8, dođu ljudi i vele dajte mi dve kile ove bolje paprike.... a hrpa bila do hrpe...taj dan sam uvidio mnoge stvari....danas nemam potrebe slagat na dvije hrpe, jedino ako klasiram kada se nešto zabrlja u proizvodnji...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E,tako je Zokii,to sam ja na Trešnjevačkom placu pred dvadeset pet godina iz zezancije napravila sa krumpirima.I kada su me pitali koja je razlika između njih,rekla sam uz smiješak da nikakve razlike nema,ali je jednostavno ovaj drugi skuplji.I nakon pregledavanja,preokretanja vreća,nitko,baš nitko nije uzeo jeftiniji.Bila mi je to fora,nešto smo se mi prodavači raspravljali,pa sam im rekla da ću prodati isti krumpir skuplje nego bilo tko od njih.Ma psihilogija ljudi je takva-i dan danas se misli ako nešto nema cijenu da to ne vrijedi.

Ja kupila sandale u Mađarskoj za četerdeset kuna.Pazi malo,četerdeset kuna,a cipelica po dizajnu za modnu pistu,od kože,imali zadnja dva para,ja uzela obadva.A kada sam prvi puta prošla pokraj njih,nisam ih ni gledala jer su bile na polici gdje je pisalo "sve po 1500 forinti."
Tako je to u svemu-čim je nešto jeftino,odmah sumnjamo u kvalitetu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E,tako je Zokii,to sam ja na Trešnjevačkom placu pred dvadeset pet godina iz zezancije napravila sa krumpirima.I kada su me pitali koja je razlika između njih,rekla sam uz smiješak da nikakve razlike nema,ali je jednostavno ovaj drugi skuplji.I nakon pregledavanja,preokretanja vreća,nitko,baš nitko nije uzeo jeftiniji.Bila mi je to fora,nešto smo se mi prodavači raspravljali,pa sam im rekla da ću prodati isti krumpir skuplje nego bilo tko od njih.Ma psihilogija ljudi je takva-i dan danas se misli ako nešto nema cijenu da to ne vrijedi.

Ja kupila sandale u Mađarskoj za četerdeset kuna.Pazi malo,četerdeset kuna,a cipelica po dizajnu za modnu pistu,od kože,imali zadnja dva para,ja uzela obadva.A kada sam prvi puta prošla pokraj njih,nisam ih ni gledala jer su bile na polici gdje je pisalo "sve po 1500 forinti."
Tako je to u svemu-čim je nešto jeftino,odmah sumnjamo u kvalitetu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
dobra ti je racunica,ali samo na papiru. svaki put kad se ide na plac,treba uracunati gorivo,cestarinu,placovinu,nekaj za pojest i popit,dereš vozilo,i trosis ono najvaznije-vrijeme. tad se tih 5kn/kg brzo istopi... da bi to nadoknadil,moral bi na placu prodati veliku kolicinu,vecu nego bilo tko od nas moze prodat.

na mom placu je trošak fiksan, radio ili ne svaki božji dan u godini ja plaćam placovinu...jer je naš direktor tržnice menager pa je tako izračunao da je njemu bolje...al to je druga stvar...
ono kaj sam tel reć je da ja na plac ne silim samo zbog krumpira, nego uz njega prodajem i ostalih 10-15-20 artikala...
a trošak sam i tak pregrizao...tj. ukalkulirao u cijenu...
jer, moram još jednom naglasit, gotovo 4 godine sam bio 90% proizvođač koji je radio sa veletrgovcima, a sad više ne želim...:icon_weed:

nije isto prodavati istu količinu robe dva mjeseca ili dva dana, ali nije niti ista cijena na kraju...
inače, da budemo u toku...
poriluk 15 kn/kg
patlidžan 7 kn/kg
paradajz 10-12 kn/kg
krastavac 10 kn/kg
rona 10 kn/kg
suhi grah 30 kn/kg
mladi grah 30 kn/kg - 15 u ljusci
paprika 5-10 kn/kg
peršin 30 kn/kg
mrkva 10 kn/kg
tikvice 10 kn/kg
lubenica 4 kn/kg
luk 10 kn/kg
celer 30 kn/kg ili 5 kuna komad
kukuruz 3 kn klas
mahuna 20-30 kn/kg
češnjak 50 kn/kg
zelje 8 kn/kg
kelj 15 kn/kg
i naravno, krumpir 5 kn/kg

navali narode...još puno pa nestalo....
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
rajčica preskupa kod tebe,lubenica također,kod mene10kuna komad od 15kg,rajčica 5kuna plafon,na veliko 3kune i to ako imaš sreće,i to je realno,ljudi se ipak ravnaju po trgovačkim centrima a prekupci po zelenoj i ostalim tržnicama. jedino mi kod tebe normalno cijena graha,češnjaka i krumpira,ostalo si pretjerao.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
rajčica preskupa kod tebe,lubenica također,kod mene10kuna komad od 15kg,rajčica 5kuna plafon,na veliko 3kune i to ako imaš sreće,i to je realno,ljudi se ipak ravnaju po trgovačkim centrima a prekupci po zelenoj i ostalim tržnicama. jedino mi kod tebe normalno cijena graha,češnjaka i krumpira,ostalo si pretjerao.

pa kaj to nisu dobre cijene?
meni se čine čak i niske, pogotovo kad se sjetim što sam sve propatio da uzgojim to povrće...
moja rajčica je pink, nikako crveno smeće, moja lubenica je crna, rijetko prugasto smeće, a krumpira ima za svaki ukus i kalibar...:icon_e_wink:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
čoče kako vi nas gulite
Saču ja napisati cjenik ovak :
AKo hočeš da ti popravim auto u novijem djelu radione bude viša cijena .
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
pa kaj to nisu dobre cijene?
meni se čine čak i niske, pogotovo kad se sjetim što sam sve propatio da uzgojim to povrće...
moja rajčica je pink, nikako crveno smeće, moja lubenica je crna, rijetko prugasto smeće, a krumpira ima za svaki ukus i kalibar...:icon_e_wink:

Kakvo li je tek zelje kad je po 8 kn?Tu mora da je najveća navala.:drink:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
čoče kako vi nas gulite
Saču ja napisati cjenik ovak :
AKo hočeš da ti popravim auto u novijem djelu radione bude viša cijena .

meni auto popravlja seka....badave....:icon_cool:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
E,tako je Zokii,to sam ja na Trešnjevačkom placu pred dvadeset pet godina iz zezancije napravila sa krumpirima.I kada su me pitali koja je razlika između njih,rekla sam uz smiješak da nikakve razlike nema,ali je jednostavno ovaj drugi skuplji.I nakon pregledavanja,preokretanja vreća,nitko,baš nitko nije uzeo jeftiniji.Bila mi je to fora,nešto smo se mi prodavači raspravljali,pa sam im rekla da ću prodati isti krumpir skuplje nego bilo tko od njih.Ma psihilogija ljudi je takva-i dan danas se misli ako nešto nema cijenu da to ne vrijedi.

Ova priča ti u praksi ne drži vodu,ali to opet zavisi od sredine u kojoj prodaješ i kakva je kupovna moć ljudi koji obilaze tržnice...
Ja recimo paradajz imam po 4,00kn i po 8,00kn...
Ovaj od 4,00kn je još iz proljetne sadnje,zadnje etaže,lagano zagorio od sunca oko klička i malkac mehki,a ovaj od 8,00kn je druga tura,tek smo ga počeli brati i lijep ko slika,tvrd bez ijedne fleke...
Ovog po 4,00kn prodam 100kg,a ovog od 8,00kn jedva 15kg dnevno...
Tako da je cijena itekako bitna stavka,kriza je i ljudi gledaju isključivo koliko nešto košta...
 

Najnoviji postovi

Na vrh