• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene na tržnicama

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
5kn za kg krumpira......ja prodajem po 3kn i još im je puno :mur: bemti krumpir.......

grah po 25kn, nitko se nežali......
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Slažem se s kolegom temptation, 90% ljudi gleda što koliko košta i kako izgleda, tek poslije dolaze ostale stavke. Ne mogu ja prodavati u Srijemu krompir po 5kn kad većina ljudi je sretna ako ima minimalac koji kolko tolko stiže na vrijeme. Ja ako ne budem konkurentan s cijenom moći ću prodavati samo onim u državnim jaslama i koji traže kvalitetu ispred cijene, ostali odu u konzum ...

Možeš ti filozofirat koliko hoćeš ali ne možeš npr. lubenicu u Vinkovcima prodavati po 3kn/kg kad ostali prodaju dvije za 15kn ili 3 za 20, možeš ako netko nije pitao za cijenu prije kupnje i to samo jednom.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Ništa od toga,jer se većina lažnjaka već snašla i prodaju tuđu robu preko vaučera o sezonskom zapošljavanju...

Tako je, neki nisu osnovali lažni OPG nego sad podaju robu kao zaposlenici OPG-a od kojeg kupuju robu (klupa više ne glasi na njih nego na taj OPG, a obrte su pozatvarali)
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
priča o lažnim OPG-ovima je stara koliko i OPG-ovi

mi smo na Dolcu više od 40 godina,i već jako dugo,još prije OPG-a ,trebalo je imati nekakvu potvrdu od općine da se baviš uzgojem povrća,a nitko to nije provjeravao
kad su krenuli OPG-i,"kumice" su se registrirale,eventualno ovi koji nemaju svoje zemlje došli s nekakvim ugovorom o najmu,i opet to nitko nije kontrolirao

i sad se tek otvara priča o lažnim OPG-ima,iako oni postoje otkad i pravi,nisu se šverceri toga jučer sjetili,oduvijek oni tako rade,naime i prije su tržnice tražile neki papir na osnovu kojeg si mogel dobiti klupu
zato i kažu u ministarstvu da nije nešto posebno povećan broj novoregistriranih OPG-a u zadnje vrijeme
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Tako je, neki nisu osnovali lažni OPG nego sad podaju robu kao zaposlenici OPG-a od kojeg kupuju robu (klupa više ne glasi na njih nego na taj OPG, a obrte su pozatvarali)

e tako je,to je najjednostavniji način prevare,ali nemogu svi tako pa ih ipak nema puno.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Vrlo ste bistri kad treba zajebati državu, svi ti OPG-i imaju doma grijane plastenike i svježe povrće cijelu zimu, da da.
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
znala je reć jedna stara švercerica iz Gračana kad smo je zezali gdje to sve "uzgoji":

ja s toplom vodom zalijevam,pa mi i po zimi svega zraste!
 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Ajmo malo o cijenama na veletrznicama, po kojoj se cijeni prodaje češnjak na zelenoj u zagrebu? znači prodaje a ne cijeni. :(party): johabica ili netko drugi sigurno znaju pozzzz
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
znala je reć jedna stara švercerica iz Gračana kad smo je zezali gdje to sve "uzgoji":

ja s toplom vodom zalijevam,pa mi i po zimi svega zraste!

viš, a ove moje sve imaju u trapu...i kelj i cvjetaču i brokulu...sve u prvom mjesecu vade iz trapa...:icon_cool:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Ajmo malo o cijenama na veletrznicama, po kojoj se cijeni prodaje češnjak na zelenoj u zagrebu? znači prodaje a ne cijeni. :(party): johabica ili netko drugi sigurno znaju pozzzz

hm...nisam bil tam već dve godine, ali mislim da domaćeg češnjaka tamo baš i neš nać...:icon_e_geek:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ajmo malo o cijenama na veletrznicama, po kojoj se cijeni prodaje češnjak na zelenoj u zagrebu? znači prodaje a ne cijeni. :(party): johabica ili netko drugi sigurno znaju pozzzz

Ma da,johabica zna-u rinfuzi,na kilu-25 kn.
- -pleten u vijenac-30 kn po kili.

I opet ti velim-mrak ti nik.:icon_eyes:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo moj uteg za prazne bananke. Ni po 2 kn / kom ja ovo nisam prodao :(
Paprika sa strane je prodana po 4 kn/kg.
Poz
tr2g.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
crveno zelje se prodaje po 10 kn/kg, a ne po 2 kune...misle da ne valja kad je tak jeftino...
evo, danas gledam obično bijelo zelje, cijena okolo 4 - 5 kuna, samo moja draga dere 8...:icon_cool:
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
ja ne trgujem bas s povrcem, al sam primijetila kao i kolega darijus, ako je nesto jeftino ljudi jednostavno sumnjaju u to i nece kupiti....
Evo prvi primjer je moj muz, ak je nesto jeftino, on kaze to mi smrdi:icon_toilet:
Jucer isla kupiti za u auto rabljeni radio jer nam je pretprosli tjedan netko provali i ukrao radio...
I sad ja nadem u oglasniku rabljeni koji mi se svida, cijena 800kn, covjek sam spusti na 650kn..
Dogovorim ja sve, idem po radio, stanem u pevcu, vidi on novi radio za 700kn, kaze muz, ovaj rabljen je preskup, ne dam mu 650kn kad je novi 700...(badava mu objasnjavam da je ovaj rabljeni bolji)...
Dode covjek s radiom, malo pricamo i decko mi spusti radio na 500kn...:icon_eyes:
Ja sva happy:smile:
A muz normalno, to je premalo, kak je spustio cijenu, meni tu nesto smrdi....
Srecom da ja vodim glavnu rijec, rekoh mu poklopi se i suti:icon_cool:
Naravno kupili radio, koji je predobar, i sad kaze sam da je puno bolji od onoga novoga...zvuk fenomenalan, radi ko urica:smile:

Uglavnom sam samo htjela objasniti kad je nesto jeftino, ljudi ne vjeruju da je domace, da valja...radije drzi cijenu ko i ostali, proba i skuplje:eek::
Igraj se malo:eek::
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hajd probat ću staviti na 7 kn / kg. Vjera mi ne dopušta da imam išta skuplje od eura he he. Šala ali nije daleko od istine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh