• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene na tržnicama

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Cabuna,štand pred kućom ispred birtije :eek::
Rajčica 10,00
Paprika 10,00
Breskva 10,00
uskoro i ostalo voće i povrće,uz to možete i na pivu i ćevape u birtiju, uskoro i pizza,burek i ostalo,samo to nije po 10,00:icon_jook:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eh,da je sve po deset,i da si negdje blizu Bjelovara,najesen kada budemo išli u Gudovec ja bih došla na jedan od borovnice.Usputni.A ustio bih i breskve stoposto kupila. :icon_super::(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Eh,da je sve po deset,i da si negdje blizu Bjelovara,najesen kada budemo išli u Gudovec ja bih došla na jedan od borovnice.Usputni.A ustio bih i breskve stoposto kupila. :icon_super::(giggle)::(giggle)::(giggle):

Pa mozda i ja budem na sajmu pa ti ponesem haha.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Jel štrajkate ili prodajete?
Kod nas je jučer tržnica osvanula prazna...barem obrtnici i poduzetnici nisu radili...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Zašto bi itko sa foruma štrajkao ???

Proizvođači ne moraju imati fiskalnu blagajnu, preprodavači moraju, tako je već trebalo biti odavno. Sada kada se teba fiskalizirati za oko 1000 kn nastaje problem.

Tržnica bi trebala biti mjesto gdje obližnji proizvođači prodaju svoju robu, a ne banane. Isto tako od jednog proizvođača kojem sjebu cijenu na 3 kn recimo i onda prodaju po 6-7 kn i zarade duplo više nego proizvođač.

Proizvođač je za svoj proizvod kroz tijek proizvodnje istog platio porez ( sjeme,voda,gorivo,struja,grijanje,zemlja,gnojiva,preparati... da ne nabrajam dalje, znate i sami, u svemu tome je već ugrađen porez), bilo bi suludo opet naplaćivati. Za razliku od nas, trgovac dođe i kupi na crno, proda na crno i plati samo gorivo te tezgu (što isto plaća i proizvođač(opet daje porez na sve)).

Ovi pokušaji izgovora o cijenjakanju, mokrim rukama i skupoći neću komentirati.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo @samko,ko da sam ja pisala ovaj post.
Pa da vidim hoće li sada meni šiptar staviti pet metara dalje od mene cijenu 9,99kn. i smijuljiti mi se, a ja prodajem po deset jer mi glupo ljude smatrati idiotima.Iako zapravo jesu jer ih devedeset posto vidi samo jednu devetku.pa mi onda govore-pa tamo je po devet.Sad kad mu uznu 25%,nek on prodaje po 9,99.A ja ću se malo smijuljiti.Valjda bude jednom došao red na mene za smijuljenje.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Zašto bi itko sa foruma štrajkao ???

Proizvođači ne moraju imati fiskalnu blagajnu, preprodavači moraju, tako je već trebalo biti odavno. Sada kada se teba fiskalizirati za oko 1000 kn nastaje problem.

Tržnica bi trebala biti mjesto gdje obližnji proizvođači prodaju svoju robu, a ne banane. Isto tako od jednog proizvođača kojem sjebu cijenu na 3 kn recimo i onda prodaju po 6-7 kn i zarade duplo više nego proizvođač.

Proizvođač je za svoj proizvod kroz tijek proizvodnje istog platio porez ( sjeme,voda,gorivo,struja,grijanje,zemlja,gnojiva,preparati... da ne nabrajam dalje, znate i sami, u svemu tome je već ugrađen porez), bilo bi suludo opet naplaćivati. Za razliku od nas, trgovac dođe i kupi na crno, proda na crno i plati samo gorivo te tezgu (što isto plaća i proizvođač(opet daje porez na sve)).

Ovi pokušaji izgovora o cijenjakanju, mokrim rukama i skupoći neću komentirati.

Aleluja! Apsolutno se slazem s ovim postom!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Priča se da će ga kupiti neki stranci, pošto ulažu vlastiti kapital biti će oslobođeni plaćanja dobiti i ostalih benificija. Onda će Linić doći na svoje točno će znati kud će završiti novci i čiji :)

Porezi nisu osnovni razlog uvođenja fiskalizacije, nego je to kontrola kretanja gotovine i roba. Prema tome onaj tko prodaje može napisati ujutro da je kilogram paradajza 10 kuna, u 10 sati 8 kuna, a u 1 sat 2 kune. Aparat sve podnosi i to je ono što nas ne zanima - jasno je prodavačima poručio Linić i dodao da ih zanima "tko prodaje, otkud je dobio robu i gdje završava gotovina".
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
295
Proizvođač je za svoj proizvod kroz tijek proizvodnje istog platio porez

Molim? Svako tko se bavi proizvodnjom plaća porez na materijal kojeg kupuje ne samo poljoprivrednik. Neki dan sam kupio marelica i nektarina i za to uredno dobio račun i platio PDV. Očito spadam u kategoriju onih manje loših prodavača na crno. :icon_pai:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
Jel štrajkate ili prodajete?
Kod nas je jučer tržnica osvanula prazna...barem obrtnici i poduzetnici nisu radili...

ja jučer radio, sve se pušilo...:(giggle):...niti sam jeo, niti pio, samo sam prodaval....:icon_pidu:
al za danas sam se pripremio duplo, a kad tamo svi došli nazad radit....:icon_hang:...bem ti mekog linića....
čak se nas pet koji smo prodavali na karlovačkoj tržici skoro dogovorilo da nećemo svi ići sve dane na plac, nego svaki dan samo po jedan..:(happy):

bilo je pre lijepo da bi potrajalo...:(clap):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma znaš šta Darijus,više me i ne diraju prekupci ,evo danas sam se ubila od posla,a kraj mene,desetak metara niže rade dva šiptara.Otišlo tristo kila rajčice i sto kila paprike,rajčice mi nestalo u jedanaest sati,nisu prodali par kila dok ja nisam završila.Ljudi prepoznaju domaću proizvodnju,napraviš si podlogu,dobru reklamu,i ide.Počeli su me prošle srijede gaziti cijenom pa sam i ja spustila na petnaest,a išla je bez problema dvadeset,a danas oni napišu trinaest,a ja po petnaest,i opet su popušili.Pa ja ih mogu sa svojom robom satrti kada hoću.Nikad ne mogu ići ispod toliko koliko ja mogu ako hoću.Nije da nema nekoga tko će zbog dvije kune otići njima,ali sve manje i manje.evo sam i krastavce salatare radila na deset kuna,a prošlu srijedu imao jedan naš forumaš male za kiseliti po osam malo dalje od mene.Da ti pamet stane.Bio je sam sa njma,bez konkurencije,a znaš i sam koliko malih ide u kilu.A moja dva salatara imaju kilu,najviše dva i pol.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
ja jučer radio, sve se pušilo...:(giggle):...niti sam jeo, niti pio, samo sam prodaval....:icon_pidu:
al za danas sam se pripremio duplo, a kad tamo svi došli nazad radit....:icon_hang:...bem ti mekog linića....
čak se nas pet koji smo prodavali na karlovačkoj tržici skoro dogovorilo da nećemo svi ići sve dane na plac, nego svaki dan samo po jedan..:(happy):

bilo je pre lijepo da bi potrajalo...:(clap):

U ponedjeljak su me pitali da što ja glumim sa štandom,jer svi štrajkaju?...čak su prijetili da će mi štand prevrnut...kad danas,ti isti svi rade,jer im je Linić obećao da neće slati inspekciju na tržnice još ovaj mjesec...koja je to gamad i licemjeri...a danas smo dobili i rampu na WC-u,nema više niti kakanja i pišanja mukte,samo uz fiskalni račun...:(rofl):
Otići će te tržnice ubrzo u :icon_hang:...
 
H

hydra

Guest
imam čudan osjećaj da su ovdje mnogi naivni kao francuske sobarice....ova tema se sviju nas dotiče,ali koliko vidim najposjećenija tema je "isplata poticaja"!!!!

vi uistinu niste svjesni u koje je dubioze zašao hrvatski državni proračun kad linić mora hvatati štandere po tržnicama da mu uplaćuju pdv?? i to u momentu kada su tržnice ionako pred izdisajem zbog neviđenog pritiska konkurencije trgovačkih lanaca??


znači,sada kada su uništili cijeli realni sektor i više nema tko uplaćivati monstruozno visoka davanja u proračun za vojsku lažnih i pravih penzionera,lažnih branitelja ,stotine tisuća lijenih štakora po kancelarijama po agencijama,uredima,općinama itd...došao je red da se natjera kafiće i male trgovce da financiraju budžet,pa ni to nije bilo dovoljno sada je red na štanderima...VARATE SE AKO MISLITE DA ĆE NIZ TU STATI......
pa slijedeći ste svi VI na redu....svi vi koji nešto još radite ili prodajete,i vama će na koncu nakačiti blagajnu samo da punite proračun,jer punjenje proračuna je aždaja,nezajažljiva mašina koju treba hraniti zbog nepresušnih apetita onih koji ga troše....



i zato ,samo se zlurado veselite propasti šiptara,švercera(a koji uzgred jedini u državi kešom mogu platiti odmah vaše viškove,za razliku od todorića koji će vam dati 5 godina valute i uzeti rabata koliko mu treba ili ponuditi kompenzaciju ) i ostalih što su do sada jedva preživljavali po placevima i vodili život zapravo nedostojan čovjeka,jer nećete dugo još čekati,da se dohvate i vas da im uplaćujete harač za svaki gram što proizvedete i prodate....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
imam čudan osjećaj da su ovdje mnogi naivni kao francuske sobarice....ova tema se sviju nas dotiče,
i zato ,samo se zlurado veselite propasti šiptara,švercera(a koji uzgred jedini u državi kešom mogu platiti odmah vaše viškove,za razliku od todorića koji će vam dati 5 godina valute i uzeti rabata koliko mu treba ili ponuditi kompenzaciju ) i ostalih što su do sada jedva preživljavali po placevima i vodili život zapravo nedostojan čovjeka,jer nećete dugo još čekati,da se dohvate i vas da im uplaćujete harač za svaki gram što proizvedete i prodate....
Prijatelj malo stani na loptu..MI koji proizvodimo..nismo naš proizvod našli na cesti, platili smo PDV za sjeme, pesticide,gnojivo..a ovi što si ih spomenuo...kaj su oni uplatili u proračun..kupili gotov proizvod i preprodali ga po večoj cijeni..zato nemoj..:mur:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koliko se ja razuijem u knjigovodstvo prizvođači prebiju PDV kad naplate uslugu tj. robu . ?
Zar ne?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Koliko se ja razuijem u knjigovodstvo prizvođači prebiju PDV kad naplate uslugu tj. robu . ?
Zar ne?
Prijatelj slabo se razmeš..kaj je s onima koji nisu u sustavu PDV, a ima nas....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dakle ti prodaš svoj proizvod takozvanom šverceru i ne izdaš mu račun , jel tak?
On taj proizvod preproda preko fiskalne blaganje i plati porez , jel tak?
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Otići će te tržnice ubrzo u :icon_hang:...

tržnice su još uvijek jedina prava konkurenciju todoriću. što mislite tko je politčarima draži? vi što svaki dan imate motiku u ruci i sjedite od jutra do mraka na traktoru ili oni što brbućkaju jaja u đakuziju u u kulmerovim dvorima?
 
Na vrh