• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene na tržnicama

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Meni ostalo nešto mondiala i ja ga prodao po 3kn, a on u saksiji 9 bio ali 5 kn traziti od nekog bi me malo sram bilo iskreno. Ne znam kakav bi prinos kupac morao imati da mu se to isplati.

Mislim ok cijenu svatko sam formira i to mi toliko ne smeta, ali ovo 5kn i opis kakvi god da jesu to mi je zauzelo posebno mjesto.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Suosjećam ja sa kupcima. Ostavim kunu, vraćam dvadeset lipa, bacim paradajz nakon vage, dam oštećeno na poklon.....
Kupac suosjeća samnom, veli - a jadni, po vrućini morate raditi, ali bogami, nikome ne padne na pamet doći i jedan sat samnom odraditi u plasteniku. Ja suosjećam sa njima materijalno, oni samnom duhovno.
Tko je u prednosti?
Ja svaki repromaterijal moram platiti u lipu, jer na kasi drugačije na prolazi.
Kada sam dnevno pedeset kila krastavaca bacala jer ih nitko nije htio niti po pet kuna, nitko me nije pitao - a si ih proizvela, i pobrala,i dizala dvadeset pet kila teške kutije....eeeee....kada sam male krastavce prodavala u špici sezone, došla gospođa i rekla - hoće samo male ko mali prst na ruci. Ajd, sada si pogledaj veličinu malog prsta na ruci, i razmisli koliko takvih krastavaca ide u kilu - sto dvadeset, ako nisi znao.I veli ona, platitti će ih pet kuna. Ne šest ili više. I zato ja ne suosjećam sa kupcom - evo sam maločas nabrala desetak kila malih krastavaca, ali ne ko mali prst - onih kojih ide deset u kilu. I tražim za njih petnaest kuna. I dobijem. Mogla bih tražiti i dvadeset, ali neću. Neću iz računa. Za čas će mi doći berbe tridesetak kila dnevno. Pa si oću nagomilati kupce, da rebnem konkurenciju kada njihovi dođu.
Je @samko, malo sam takva (sam izaberi prikladni pojam), ali takva sam - radim i hoću zaraditi. Dok se može. Dok se ne može, manja sam od makovog zrna.

@samko, svaki kupac ima izbor - kupiti ili ne kupiti.
Još u nikoga nisam uperila pušku i rekla - kupi ili život.....

Kad sam rekla bilo kakvi paradajzi bili, mislila sam na bilo koji hibrid ili sortu od onih koje sadim ja u plasteniku.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
A šta je s onom temom "budimo fleksibilniji, gostoljubiviji...???
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Pa nikaj,potpuno te podržavam za tvoj post ali sjetim se te teme gdje znaš i suosječat.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A ono je nešto drugo - ondje se radi o članovima foruma - ljudima ove zajednice, obitelji.
Tu smo svi naši, i moramo se pomagati.

Tržnica je cjelina koja se sastoji od dvije relacije - suprostavljene strane, koje su u kooleraciji.
A onda ide po onoj negdašnjoj - ko će koga, ilitiga - sto godina ste jahali vi nas, sada ćemo sto godina mi vas, a poslije ćemo vidjeti tko će koga.

Borba za opstanak.:icon_wink:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
kad imaš svoju robu, na tržnici treba derati, jer onda te jedino upamte...i vrate se ako je bilo fino za papapti...:icon_wink:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Ako im ne odgovara uvijek imaju drugu opciju.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Potpuno se slažem s @johabicom,jer ima 100 ljudi i svatko od njih ima svoju čud. Nema mi goreg kada kupac uzme primjer jabuke kruške,i neko povrće koje je osjetljivo na općenito udarce to prebacuje po gajbi jer možda su dolje boljr i takve gluposti i na kraju neće to kupiti.
Sigurno vam se to desilo nakon 5 minuta tkz šljiva i drugi kupac dođe i veli pa Vi ste to pokupili s poda,s ti mu ljepo objasniš ali ne vrijedi. Moja kila proizvoda je od 1.01- 1.10 kg više ovo drugo u 90% slučajeva ali nikada nitko nije dao ni lipicu više. Cijenu neću komentirati koliko da je niska uvjek je svima skupo mislim cijena jabuka od 3 kn za kg nije se mijenjala već 20 godina a sredstva za tretiranje ,gnojiva,gorivo 100-500% na više!
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Mislim svaka čast ako možete tako, ja jednostavno ne mogu tako čerupat ljudestalne kupce za onih 30 % mušterija koje su ko ovce. Meni je ideja proizvođača povrća da proda doma i iziđe 1 put na tržnicu u tjednu od 6h do 8h ujutro i ide kući i ponekad izaći slijedeći dan ako ima robu koju treba rješiti.

Da kupci imaju drugu opciju ali ja nemam, ja moram prodati jer od toga živim.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Odkud ti ideja da ja ili netko čerupamo kupce?
Na tržnici ima stotine prodavača - kod mene osamdesetak - i svakom kupcu - široko polje. Može kupiti gdje hoće i pošto hoće. Moja susjeda pokraj mene prodaje papriku, istinabog, kasnijhe sa njiom izađe na klupu od mene, i prodaje ju dvije kun e jeftinije od mene. Cijelo vrijeme je tako bilo.Roba do robe stoji - na metar udaljenosti. Obje imamo istaknute cijene.
Ja prodam pet puta više paprike od nje. I šta sad? Imam svoju cijenu koju može netko prihvatiti ili ne mora - uostalom, paprika je paprika, što fali ako će kupac pojesti onu jeftiniju, koja je manja od moje, ima tanje meso - u konačnici će to želudac pretvoriti u energiju isto ko i moju krupnu debelog mesa. Ali kupac je izabrao moju - krupniju i skuplju. I platio cijenu koju ja smatram da moja paprika zavrijeđuje.
Ja sam kupila novi auto. Za dvijestotinjak tisuća kuna.
Mogla sm kupiti za stotinjak tisuća.
Ali nisam.Jer mi je ovaj skuplji bio ljepši i veći.
Jeli me auto diler očerupao?
U autosalonu sam stajala ispred jednog i drugog i mjerkala ih.
I izabrala.
I platila.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Svak iproizvod ima svoju cijenu a i kupca gledam po trgovačkim centrima primjer na jabukama da danas nemožeš pojesti kvalitetnu jabuku a tako i u povrću i nebi trebalo biti problem platiti proizvođaču i višu i trebalo bi se vratiti ono vrijeme gdje je domaće zaista domaće a ne uvozno pod domaće.
Slažem se da treba svoj trud cijeniti i to naplatiti sve dok kupci kupuju i da su zadovoljni.

Danas gledam cijepljena presadnica rajčice 34 kune dali je to puno i koliko može dati više ploda u odnosu na necijepljenu i koliko se potroši manje na zaštitu meni je osobno za rajčicu to puno ali ipak se prodaju i po toj cijeni znači da ima kupaca platiti i više x puta.
Sve dok se ima opcija i drugdje kupiti onda nije nikakav problem.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Meni nije bilo jasno zasto je u bauhausu sadnica rajcice 35kn...

Uglavnom za kvalitetu mislim da nije grijeh dati koju kunu vise...
Ja uzela par komada presadnica rajcia od nekog lika i nisam dobro gledala, tri komada od jedne vrste imaju zuto i spaljeno lisce, ne kuzim se ful al po meni plamenjaca , ja sam to sve odkinula i posadila ga...
Dakle za takav paradajz da sam vidjela sta je s njim ne bi dala niti 1kn a kamoli 3kn... Sto sam dala...
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
u trgovini samo prevarante treba stavit napose...
Kupcu treba prodat zdravu robu, ne ukrast vagu ni kusur, a cijenu koliku god dobijete stvar je vase procijene.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kupcu treba prodat zdravu robu, ne ukrast vagu ni kusur, a cijenu koliku god dobijete stvar je vase procijene.
bravo, takav odnos poštujem

Govoril je moj deda , svaka trgovina je bolja od motike toporišta dugog tri metra ...hehe ..moj deda legenda
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
u trgovini samo prevarante treba stavit napose...
Kupcu treba prodat zdravu robu, ne ukrast vagu ni kusur, a cijenu koliku god dobijete stvar je vase procijene.


Tu smo.
Tako se to radi - elektronska vaga, koja vagne na gram, koja sama izračuna iznos - ja samo pročitam, uzmem iz kasice one sitne lipe, kojih usput rečeno, baš sam par puta vagala ih, imam uvijek oko osamdeset, devedeset deka - sve po pet, deset, dvadeset, pedeset lipa, po kunu, dvije, pet - pa ako ispadne za vratiti kunu i dvadeset pet , ja vratim kunu i dvadeset pet.
A roba je uvijek na biranje - svatko tko želi, može se sam poslužiti.

@puknuti, da, u pravu si, samo si previdio da se u ovoj trgovini, prije nego trgovina dođe na red, debelo radi.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Danas bio kod prijatelja u Crikvenici pripremio sebi malo za vrt nešto jagoda, rajčice, paprike, krastavaca, lubenice i dinje sve cijepljene osim jagoda i svaka presadnica košta 35 kuna.
E sad koliko moraju dati ploda da opravdaju tu cijenu.

Mislio sam da su Njemačke presadnice a ono iz Slovenije kupljene u Bauhausu.

 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Te sam i ja vidjela u Bauhausu...ne znam cemu tolika cijena i ne vjerujem da je to isplativo..
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Cijena je totalna glupost,ono da im nitko ne može ništa(bolest) totalna glupost,da daje dva puta više roda totalna glupost.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Htjela sam to isto reći, ali mislila sam - ti imaš prednost. :icon_weed:
 

Najnoviji postovi

Na vrh