• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene na tržnicama

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Cijena je totalna glupost,ono da im nitko ne može ništa(bolest) totalna glupost,da daje dva puta više roda totalna glupost.
To sam i ja pretpostavljo ali pošto nisam nikad koristio cijepljene presadnice pa nemogu komentirati a znam da ti to radiš čini mi se na rajčici, cijepljene sa ovom cijenom su previsoke.

Nešto si razmišljam da i ja krastavac cijepim na tikvicu čisto za probu 5-10 komada da vidim za usporedbu ima li smisla sa tim se uopće zezati.??
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Možeš probati,mala zanimacija,u biti tikva ima jači korijen pa bi trebao i biti jači porast krastavca.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
cijene--
paprika bibic 40 i 60 rupa 2kn
rajčica amati 24 rupe 3kn
rajčica alianc i cristal 40 rupa 1.5kn
rajčica maraton 24 rupe 2kn
linda 2kn
krastavac darina 3kn 40 rupa
korall zki 40 rupa 1kn kom
raspires zki 2kn
Danas sam bio u Sloveniji,išao kupiti novi plug i malo obići vrtne centre...
Sada,na kraju sezone,cijene flanaca tamo...
Paprike,paradajzi,patliđani,dinje,lubenice,krastavci,tikvice,bundeve,feferoni od 1,80-2,5€/kom...
Kupusnjače i salate od 1,50-2,50 €/tucet (6kom)...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Tako se to radi - a ne ko naši idioti, natječu se tko će dati jeftininje.
Oni rade da zarade, ne da dijele . Mi ne znamo odvojiti karitativni momenat od ekonomskog. I onda odradimo godinu, dođe Božić i nemamo zašta kupiti jedne cipele, a kamoli poplačati račune. I svi su nam krivi osim nas samih.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Zna li netko zašto Varaždinci već drugu godinu startaju s flancima paprike po 1 kunu. Dođu s kamionom oko 20-25. travnja i navali narode. Ja sijem Istru F1 jer jako dobro raste vani i kupci su zadovoljni, ali ne mogu se uklopiti u cijenu. Kad izračunam sjeme i zemlju, a treba i grijati, zalijevati, pikirati, prihranjivati. Jedna kuna po komadu mi nema zarade. Ove sam godine sijala malo, samo za kupce koji znaju kaj hoće i to su spremni platiti. Ne kažem da varaždinski flanci nisu dobri, ali ne kužim kako im se isplati.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Zato jer ne siju hibride,a niti pikiraju papriku ili bilo što drugo,zato im i jesu svi flanci izduženi...ima i onih koji koriste hormone rasta,pa im malo ljepše izgledaju,ali takvi pak niš ne rode...dok god ima budala kaj si takav drač kupuju i sade u vrtove,njima bude dobro...
Problem je kaj je takvih bedakov svake godine sve manje...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne bih se zaklela u tvoju tvrdnju - ima ih sve više.

Moji čekaju, puno njih, kraj sezone - u početku kupe dva, tri, pet -šest paradajza i paprika, da im dođe ranije, a onda, pred kraj navale ko mutavi - vele - budemo pričekali da bude po kunu.
Čekaju da paradajz ima otvorenu cijelu cvijetnu granu, i takve najviše vole - metar paradajza za jednu kunu. A ako je gore zametnut i paradajzič - zadovoljstvu nema kraja.
Ima onih koji će dati tri kune i za papriku i paradajz, ali ih je premalo.

Varaždinci preplave cijeli sajam, tržnicu i opiče ga na kunu - ove je godine jedan od najranije prodaje išao sa kunom i sa paprikom i sa paradajzem, čak i one u teglicama ja tako davao. Došla njih trojica sa kamionom, radili su ko blentavi,to se nosilo.....
Ne znam, teglica košta, substrata ide troduplo nego meni u kontejner od 60 rupa,napraviti to treba, zalijevati, presaditi...nek i nema trošak sjemena, ne ostane više od pedeset lipa.A i trošak prodaje, prijevoza.....ma bedaki. Budu skrahirali za dvije-tri sezone, ali na žalost, već ih tri drugih čekaju u redu za njihovu zamjenu.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Niš se ti ne sekiraj,doći će i taj dan kad će trebat PDV platit na flance,pa vodit knjige,imati legalno zaposlene radnike,platit porez na dohodak na kraju godine...
U Sloveniji možeš doći na plac i prodavati sadnice samo ako imaš registriran vrtni centar...a tu onda treba i nekakva stručna sprema,otvorit firmu,imati legalno izgrađene objekte,uglavnom treba ti brdo papira i novaca za otvoriti takvo nešto...
Nisu tam flanci tak skupi bez razloga...
Svi takvi specijalci kod nas će preko noći nestati sa tržnica...
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Danas sam popizdiola načisto.
I spremim si ja robu na klupi, baš sam si krasno posložila i na prednju i na stražnju, ispred šiptara, kad vidim, ne stavlja on cijenu za papriku. Ja na svoju stavim dvadeset kuna, i ok, radimo mi, kad pogledam ja oko devet - a on velikim brojkama napisao na ogromni papir - 10 kn, ,a ispod - 500 g.

O jebote, i gledam ja, dođe žena, veli - tri kile. On izvaže i veli - šezdeset kuna. A veli ona, je, a kaj, nije po deset kuna?, veli on - je,pol kile, kila je dvadeset. I tako cijelo vrijeme na tu foru, i nitko, ali bašš nitko mu nije prigovorio ili ostavio robu - napryvi budalu od njih, oni mrtvi hladnoi plata.
Bila sam ljuta i bila bih ga mogla prebiti ko vola.
Ostalo mi deset kila - do ponedeljka neće izdržati, prevrućče je, mogu je baciti. Ili razdjeliti.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Koji su to prekupci, pravi muktaroši, a poštenom narodu neugodno vratit, ne bi to prošlo u Slavoniji ovdje su pripitomljeni:icon_blackeye:
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Danas sam popizdiola načisto.
. Ja na svoju stavim dvadeset kuna, i ok, radimo mi, kad pogledam ja oko devet - a on velikim brojkama napisao na ogromni papir - 10 kn, ,a ispod - 500 g.

cjena je ista !!! samo drugačiji marketinški pristup --možeš to upotrebit sledeči put .. možda mu se i zahvališ za novu ideju marketinga . !!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
johabica već piše papir na kojem stoji da je kod nje paprika 1 kunu...5 deka....:(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pišem.

Smislila sam strategiju za sutra - ako ne upali, upotrijebiti ću krajnju metodu - prebiti ću ga ko žutog mačka.

Idem se okupati, a onda reknuti nješto više o problemu.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
Dovoljno je samo da mu nagaziš prste. :(giggle):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma preumorna sam bila....


A gledaj, jedno je markentiški pristup, a drugo bezobraštiona i pravljenje budala od ljudi.
Radi se o tome da će ta cijena privući čovjeka izdaleka jer ja jako vidljivo istaknuta. On računa na psihološki momenat - kada kupac pročita cijenu deset kuna, on većinom dalje ne gleda, ne vidii ono - 500 g pola kile,i traži i više nego jer imao namjere kupiti jer je cijena "jako povoljna". Računa i na to da će mu, kada shvati biti neugodno ostaviti izvagano i da će prešutno platiti i uzeti. Tako i je - svi tako naprave. E, to je čista prijevara.


Sada, gdje sam sada tu ja?
Ja prodajem nasuprot njega, na dva metra ispred. Gubim kupce, jer tko jednom kupi, taj dan neće više kupiti.
Rakla bih da ljudi koji na taj način kupe, i zavrijeđuju da radi bedake od njih, jer ponos čovjeka bi trebao izazvati reakciju i bilo bi normalno kada shvatiš da te netko namjerno napravio budalom ostaviš robu i odeš. Ali baš ta ljudska psihologija to ne dopušta, čovijek podsvijesno sebe okrivi što se našao u takvoj situaciji, čak ga je i sram pred prodavačem, plača bez pogovora i uzima robu.

E, ovakva konkurencija je čisti bezobrazluk, radi bedake i od nas, drugih prodavača. Nisam reagirala na one njegove cijene - 19, 99, jer tu isto nitko ne pročita 20, nego uvijek 19 - sa cijenom od dvije kune razlike u njegovu korist ja ću uvijek prodati više robe nego on, ali sa deset kuna nemam šanse - čak i moji vjerni kupci će se zamisliti, i ako ne shvate prije odluke za kupnju podvalu, uzeti će od njega.

Ja tako ne želim raditi, niti na 19, 99, niti na 500g - neda mi nešto u meni, ali ću se od njega zaštititi onako kako najbolje znam i mogu. On dolazi svaki vikend, i nije mi svejedno hoće li mi ostati u subotu robe.

Danas bude mali psihološki rat, fizički ne bude, samo sam se šalila, ali dati ću sve od sebe da tu papriku koju sam si nabrala prodam po dvadeset kuna, nasuprot njegovih istaknutih deset.
Vjerujem da hoću.
Nije meni bitno koliko će on prodati - meni je bitno da ja prodam ono što dopeljam na plac, oko sebe ne gledam, ne mjerim, i ne zanimam me.
Ali samo u poštenom duelu. U prljavoj igri igram prljavo i ja, ali nikada preko leđa i na štetu kupaca.



Ajde da vidimo kako će danas to ispasti - jučer je imao istu taktiku na drugom prodajnom mjestu gdje je bio i moj muž, i jako dobro mu je išlo, a on je dopeljao dvadeset kila paprike kući.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Staro dobro isprobano pravilo glasi:pametniji popušta. Stavi i ti isti natpis 10 kn za 500 grama, vuk sit a ovce na broju-paprika prodana.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
A-a.
Meni moji principi to ne dopuštaju.
Ja hoću prodati, ali ne na prijevaru.

Evo sam prodala više paprike nego on, on sa tako istaknutom cijenom, ja bez cijene. Ali sam ga nagrdila pošteno u svakoj prilici dok sam mogla pred mušterijama. Podla igra, sam je to tražio, i dugoročno gubi više nego što dobiva trenutno.
Objasnim svakome da mu je med zašečerena voda, da mu je bučino ulje osamdeset posto bijelog i samo dvadeset posto crnog, da mu od voća koje prodaje od placa do mušterijine kuće postane pekmez, da je šiptar i švercer i da kupljenu robu vozi tjedan dana u kombiju po vrućini dok je budalama ne uvali i još ih prevari na cijeni.


U prljavoj igri ja sam za prljavi pristup ako me se prisili.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Principi su u odnosu prema kupcu.
Poštenu konkurenciju uvažavam i poštujem, prljavu gazim kako znam i umijem.

Treba znati pokazati zube - treba i ugristi ako pokazivanje nije dovoljno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh