• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene na tržnicama

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Realno bi tak trebalo biti na rivi, ali nažalost zbilja je drugačija, to su cijene na štandovima.
 

sanjin

Član
Tu od
22 Stu 2013
Poruka
610
Ovako je to bilo danas. Rajčica na kućnom pragu 8 kuna.
- Dođe tip: Kako 8 kuna? U Kauflandu je 5.99, ja vidio.
Pitam ja: A gdje ste vi to gospodine vidli?
- On: Na tv i na letku!
Ja: A da li to ima u Kauflandu?
- On bahato: Ima sto posto.
Ja: Nemojte se ljutiti gospodine, a gdje to u Kauflandu?
- On: Kako gdje,gdje je povrće i voće!
Ja: Slušajte gospodine. Ja sam bio u Kauflandu danas u 10.30 specijalno da vidim tu rajčicu, kakva je to rajčica po 5.99, pošto ja vozim u Veleprodaju po 4.50. Prošao sam taj odjel voća i povrća uzduž i popreko i najeftinija rajčica je ona po 9.99. A da li čitate ono što piše na letku, da oni ne odgovaraju za "tiskarske greške", pa vi sad razmislite da li je to greška ili laž. A sad još jedno pitanje. Da li ćete sad otići u Kaufland vikati na njih gdje je ta rajčica ili zašto je rajčica gnila? Gospodine, neću vam reći Doviđenja, već Zbogom, jer ste me došli vrijeđati.
-On: Pa dobro onda, dajte mi 3 kile.
Ja: Zbogom. I zatvorio sam vrata.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Samo kažem bravo, svi mi smo suoćeni s takvim situacijama. Kako vamo kako tamo, uf zato prepuštam ženi to zadovoljstvo prodaje.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ma kaufland je lažov samo taki, gori je od konzuma duplo.

Dobro si ga odbrusio jer je to zaslužio.

Moje cijene jesu:
Rajčica 8
Paprika 8
Krastavci 5 i to je kraj
Lubenice 3
Dinje 5


Ostalo je standard
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
eee, kod mene je svaka diskusija gotova nakon što kupac izjavi da je u kauflandu/bili/konzumu/ilibilokojemdrugomcentru nešto jeftinije i odmah, ali ODMAH ugleda moj hrbat i guzu...bez pozdrava...:icon_madu:

pa odi onda tamo, nije problem 10-ak kilometara, jel?...

inače, paradajz je 10 bez razgovora...paprika štima, krastavci od 5 do 10, zavisi kak su friški...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja i papriku 10, krastavce od neki dan 7.
Malo ih prodam - nekad dvadesetak kila, nekad desetak komada.Neću niže ići jer oni koji kupuju stalno uzimaju, koji imaju svoje, neće ih kupiti niti po pet. A po deset ne bi prošlo više, nema šanse, do početka jeseni bude tako ostalo, možda ako se popravi za kunu.

Ja imam spercifičan slučaj, šiptar klupu preko mene - između nas je prolaz - ima već deset dana cijenu 6,99 kn. Ja sam danas porodala osamdeset kila po 10, i več mi je u jedanaest sati ponestalo, on niti dvadeset. Do prije tri, četiri dana sam prodavala po dvanaest, i opet sam prodala više od njega.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Lubenice 3 ,50
krastavci 5
rajčica i paprika 10,
a ovima sto komentiraju cijene ja samo kazem pa sto niste kupili tamo sto ste dosli mene zajebavat
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma ima kupaca kojih se jedva čekaš riješiti, ali većini mojih ja velim - do novog susreta, doviđenja........

Imala sam danas jednog kojeg volim posebno - me ne, stvarno ga volim jer me zbilja zaintegrirao - uvijek kada nešto kupi mi i nešto mazne - čeka trenutak kada ja uzimam novac iz kasice za uzvratiti i mazne ili jedan paradajz, ili papriku, krastavac- misli da ga ne vidim,
Eboga, danas je procijenio da neće moći ništa hapiti i nije ništa kupio - na klupi do mene se isto prodavalo, a prodavač je stalno gledao u njega. Šteta, baš mi je zanimljiv - zadnji puta je gurnuo jedan paradajz sa klupe, a onda je kao poravnao si torbu koju je spustio uz klupu na tlo i ubacio unutra paradajz.
I šta da mu radim? Za sada mi je zanimljiv kako uvijek smišlja način na koji će me preći. A ne zna da ga uvijek vidim.:icon_razz:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Prevaraj ga za pol kile na vagi i daj mu zadovoljstvo da ukrade jedan paradajz.

On bu sretan, ti nebuš na gubitku, a i dalje buš imala vjernog kupca :)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma ja to ne mogu. Ja važem na grame i vraćam deset lipa ako tako ispadne. Ako se slučajno zabunim pa naplatim više, trčim za kupcem i vičem - čekajte, nije bilo dobro.....

Ali zamisli ti to - je sa u sebi nasmiješim kada ga vidim da prilazi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Neprocjenjivo...za se ostalo je cash :D:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
eee, kod mene je svaka diskusija gotova nakon što kupac izjavi da je u kauflandu/bili/konzumu/ilibilokojemdrugomcentru nešto jeftinije i odmah, ali ODMAH ugleda moj hrbat i guzu...bez pozdrava...:icon_madu:

pa odi onda tamo, nije problem 10-ak kilometara, jel?...

inače, paradajz je 10 bez razgovora...paprika štima, krastavci od 5 do 10, zavisi kak su friški...
Ja to drukčije delam...
Na svako podcjenjivanje,vrijeđanje,omalovažavanje da nisam normalan kakve cijene imam,uspoređivanje moje robe sa susjednom (Muslimani oko mene prodaju paradajze od 4,00-5,00kn/kg),moj odgovor glasi:
"Gospon(gospođo), ja vam GMO i hidroponiju ne sadim,po takve stvari morate na neki drugi štand ili u šoping centar"...
Nakon čega slijedi pitanje da mu (joj) malo objasnim kaj to je GMO i hidroponija, samo odbrusim:" Pa imate sve o tome na internetu"...
Ne prođe niti jedan dan da me netko ne pošalje u p...u materinu...:(clap):
 

klint1

Član
Tu od
17 Lip 2015
Poruka
57
Ajmo nova sezona prodaje poćima.Prošle godine sam mladi luk prodavao pred uskrs po 5 kn vezica.U 9 sati luka vise nemam,ni ja ni itko oko mene.Zovem okolne trznice Đakovo,Osijek,Našice,Brod,svagdje ista situacija u 9 sati nigdje luka nema.Ja bih ove godine malo podigao cijenu al neznam situaciju.Šta kažu na situaciju ove godine pametniji i iskusniji?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa u Karlovcu na vezice od 6 do 10 ima...zavisi o vezici i trgovcu :(angel):
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Nebudeš ove godine gledo taj film,ove godine su ga nasadili ima ga ko u priči,i to već dobar mjesec dana ga ima ,prošle se godine tako potrefilo,ja došo sa pijaca a u plasteniku imo još nešto sitnijeg luka ljudi mi dolazili kući molili da im idem isčupat par lukova da imaju za posvećenje a nepitaju kolko košta ,bio sam u subotu na tržnici luk 5 kn vezica a pred kraj sam davao i po 4kn da ga nevraćam kući ,je da je bilološe vrijeme i pijac nikakav al ako ove godine bude vezica 5n kn biće super,salata je po 12 kn -kg u odnosu na isto vrijeme lani je bila 20 kn
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Luk 5kn vezica
Rotkvice 5kn
spinat 5kn 400g
pastrnjak,mrkva, persin 4kn 400g
Salata 12 kn kg
Cikla 4kn

Ciklame 8kn kom
Macuhice 2-2.5 kn kom

Cijene kod mene, vecina stvari pri kraju. Luka bi moglo faliti!
 

klint1

Član
Tu od
17 Lip 2015
Poruka
57
Mislim da će mo tek u ćetvrtak-petak vidjet sutuaciju na tržištu luka.Ako todorići udare akciju na onaj debljine cigarete onda smo naježili.Ako bude slabo akcija kao prosle godine onda u subotu ujutro krećem sa cijenom od 6kn,pa šta bu!
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Cijena solidnog uvoznog luka iz Makedonije je ovaj vikend bila 13 kn/kg...talijanski bi mogao stvarati probleme,jer mu je cijena oko 1,10 €/kg i pakiran je u vezice...
 

Najnoviji postovi

Na vrh