• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene na tržnicama

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Bo sam sada u Konzumu i komad cvjetače preko 16kn, a mislim da nema kilu. Ne želim omalovažavat ničiji trud ali ove cijene su strava. Jednom tjedno uzimam karfiol, brokulu, zelje i kelj al mislim da od sada idem na mesnu dijetu.
Ne znam kakve su cijene po šoping centrima,jer se tamo ne hranim,ali kod mene je cvjetača 12kn/kg i to već duže vrijeme,brokula 16kn/kg,mladi kelj i zelje 5kn/kom,korabica 4kn/kom,salata(crvena,zelena,puterica) 15kn/kg,blitva 25kn/kg,špinat 30kn/kg,peršin i celer list 50kn/kg,korijen i list 25kn/kg,radič 20kn/kg...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Sunce ti kalajsano svaka cast na cjenama.

kod mene je spinat kg10kn, kila persina korjena s listovima 10, pastrnjak 10kn kg, mladi luk vezica od 8 kom 5kn, mlada mrkva 6kn kg

Da imam te cjene ko temptation ne bih na pijaci 100 kn zaradio.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Ali kad bi ih mogao postići...ma kakav Todorić, mala beba kolko bi ga prešibo...samo rijetki su koji mogu.Ne znam stvarno kud bih s parama.:icon_madu:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ne znam kakve su cijene po šoping centrima,jer se tamo ne hranim,ali kod mene je cvjetača 12kn/kg i to već duže vrijeme,brokula 16kn/kg,mladi kelj i zelje 5kn/kom,korabica 4kn/kom,salata(crvena,zelena,puterica) 15kn/kg,blitva 25kn/kg,špinat 30kn/kg,peršin i celer list 50kn/kg,korijen i list 25kn/kg,radič 20kn/kg...

Koji je tvoj štand? Može i Darijus.

Pitam jer ne želim kupovat od bakice koja ima 90 godina i cijelu godinu nekoliko tona povrća iz Kauflanda ili sa Zelene tržnice.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
A vidi ovo - kupila ja u subotu jabuke u Kauflandu - inače ih uvijek kupujemo na sajmu,od jednog proizvođača,po pet kuna,a bilo ih ostalo nešto malo,i ja uzela prekrasan - na oko - jonagold po osam kuna. Jučer smo navečer uzeli ja i muž po jednu - zagrizli,i pogledali se.Pa mater im njihovu - prodali su mi predprošlogodišnju jabuku - jabuku koja je stajala u hladnjači godinu i pol dana. .

Vidiš,ja naručujem jabuke preko fejsa od čovjeka iz Komina(dolina Neretve) po 7,5 kuna,okus i izgled su super.Već smo naručili do sada oko 10-tak paketa,što mandarina,naranča,limuna i jabuka,prezadovoljan sam za sada.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma ja uzimam od lokalnog voćara na sajmu koji prodaje pokraj mene godinama - inače već skoro godinu dana ne pričam sa njim, posvađali smo se na "rastavu braka" jer je bio bezobrazan,ali njegove jabuke mi i dalje jedemo - pošaljemo prijatelja da nam kupi od njega tako da on ne vidi i ne zna da ja za mene. Šta ćeš, ebaj ga, nije on kriv što je blentav - pričati sa njim neću, ali jabuke ću mu pojesti.
Bolje od njega nego preprodavača.
Kod nas je cijena jabuke pet kuna.Može se i za četiri kupiti,ali te nisu tako lijepe. Imaš i za tri,one što su malo natučene,ako očeš za kolače....Ma pet je solidna cijena i za kupca i za proizvođača.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Sunce ti kalajsano svaka cast na cjenama.

kod mene je spinat kg10kn, kila persina korjena s listovima 10, pastrnjak 10kn kg, mladi luk vezica od 8 kom 5kn, mlada mrkva 6kn kg

Da imam te cjene ko temptation ne bih na pijaci 100 kn zaradio.
Ti to pričaš za trenutne cijene ili one od jeseni?
Jer ovakve cijene koje si nabrojao za peršin,celer i špinat su 50% ispod veleprodajnih...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Pa sad naravno. Ne znam gdje su takve veleprodajne cjene jer ako su i iste ko moje tu se love moze natuci samo tako. Ja samo znam gdje god odem vinkovci osijek sve je isto ako ne i gore nego kod mene
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa prekupci iz Osijeka ,ma cijele Slavonije su dolazili na Zelenu po robu.A znam da peršun nikada nismo prodavali ispod petnaest kuna na veliko,pa do dvadeset i pet. A u početku sezone i trideset - govorimo o dvije kile vezica.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Sunce ti kalajsano svaka cast na cjenama.

kod mene je spinat kg10kn, kila persina korjena s listovima 10, pastrnjak 10kn kg, mladi luk vezica od 8 kom 5kn, mlada mrkva 6kn kg

Da imam te cjene ko temptation ne bih na pijaci 100 kn zaradio.
Vi Slavonci ste onda stvarno napredni kad možete dobiti peršin,celer i špinat usred veljače i još ih dati po takvim cijenama,pa ja sam samo na grijanje nekih vrsta potrošio goriva vrijednosti tih cijena koje si ti nabrojao...
Pa sad naravno. Ne znam gdje su takve veleprodajne cjene jer ako su i iste ko moje tu se love moze natuci samo tako. Ja samo znam gdje god odem vinkovci osijek sve je isto ako ne i gore nego kod mene
Naveo sam cijene iz Zagreba sa zelene tržnice,tamo ti se kg mlade mrkve sa lišćem u vezicama već desetljećima prodaje po cijeni od 10kn/kg i nikad je nema dovoljno...nisam baš siguran o silnom mlaćenju love,jer peršin i celer korjenaš imaju vegetaciju preko 150 dana u idealnim uvjetima...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
2 kg vezica ? Ja o kilama pricam i taj moj persin je spakovsn jos u vrecice od 300g

Ne znam zasto su dolazili na zelenu kad je u osijeku bila cijena odlicne babure 2kn?

Nista onda nema druge nego nasadit korjenastog i evo mene kod vas nagodinu, tjedno 500kg u auto i super mogu u mirovinu. Ne znam kako to ne preplave lokalni proizvodaci sa robom kad su takve cihene.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ima čak pet lokalnih proizvođača, a temptationove cijene su među nižima...moja draga je puno gora...:eek::
blitva pušlek 6 kuna, ima možda 20 deka...
peršin 30
celer 30
špinat 40 ili 10 hrpica (isto možda 20 deka)
mrkva 10
kelj 10
poriluk 20
rotkvica pušlek 6
mladi luk pušlek 6
krumpir 5
tko neće moje, kaufland je na 100 metara, konzum na 300, bila na 350, lidl na 400, interšpar na kilometar...a pretžci su odma klupu do/iza/ispred moje drage...
...a još nikad nije sa 100 kuna došla doma...:icon_cool:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Nista onda nema druge nego nasadit korjenastog i evo mene kod vas nagodinu, tjedno 500kg u auto i super mogu u mirovinu. Ne znam kako to ne preplave lokalni proizvodaci sa robom kad su takve cihene.
Ja ne znam jel si ti svjestan da je početak ožujka,te da određene robe nema na tržištu,jer ju je poprilično teško uzgojiti tijekom zime zbog jarovizacije...
A korjenašice ti ne bude nitko kupil ako nisu svježe i nemaju lišća na sebi,jer ih ima za bagatelu po svim šoping centrima...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
i susjeda moja prodaje gljive vikendom unutra.
A možda i žena moja kupuje kod tebe.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Sve berem dan prije trznice i perem. Naravmo sve ima listove uredno ociscene od suhih, mrkva je iz plastenika, mladi luk isto, spinat berem isto dan prije i oprem ga i stavim u hladno da ima svjezinu ujutro.

Ja ssm svjestan da je ozujak pa ako ja nisam ne znam tko je.

Ja vam stvarno skidam kapu! Ocito je srijem i slavonija nesto sasvim drugo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh