• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene na tržnicama

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Jeste čuli ovu rečenicu?

Još jedan udarac na džepove građana, visoke cijene voća i povrća !!

Ljudi moji u ovoj je državi stvarno nešto trulo, kakve visoke cijene? Ovi novinari samo tržnice pokazuju. Samo da mi je znati koja je budala stavila cijene mandarina od 30 kn? Znam da je možda netko stavio tu cijenu za extra klasu, vjerovatno su zrele mandarine bile u pitanju ali po koliko je proizvođači prodaju? Znaju li novinari da na tržnicama ima i proizvođača?

Ja ne znam stvarno, cijene skuplje za kunu ili dvije jer je loša godina i evo lešinara.

Famozne priče ko o čvarcima i trešnjama, a kad bih došao tamo situacija skoro ista ko i svugdje...

Evo moj preskupi cijenik;
Kupus 3kn
Paprika-5kn
Krastavac kornišon- 5-8kn
Cvjetača 7 knkg
Kukuruz šećerac( nije merkantilni) 1,5kn klip
Peršin 12kn/kg

Ali ima svakavih ljudi i u mojem okruženju, najbizarniji primjer je kupus po 5kn/kg i to futoški
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo,veli meni susjeda danas,u Goričanu ima jedan voćnjak,profesionalni,i nude ljudi da si sam nabereš jabuke po jednu kunu.Pa pobogu,po kunu jabuka - to je van svake pameti - ali vele oni,bolje i tako nego nikako - kada plate radnike,pa kada im hladnjača nakon probira na proljeće baci pola u drugu klasu......da imam veću familiju,išla bih si nabrati.
 

pingy321

Član
Tu od
16 Ožu 2014
Poruka
114
Ženo gde u Goričanu to,daj adresu,kontakt..ja bi išla za konjeka malo nabrati :smile:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Budem pitala susjedu danas.Evo ću svratiti do nje,pa ću ti reći.
Inače, prošle nedjelje sam prolazila kroz tvoje selo,vraćali smo se od prijateljice iz Podravine,i pokušala sam te naći.Jel ti kuća možda u ulici moga poznanika Radovića?Znaš,onog brundala,neotesanog,kaj se stalno nešt mrgodi od kojeg mrkvu za koje uzimaš?nemoj mu reći kaj sam rekla.
Ma samo smo se provozali,jer smo žurili kući,kasno je već bilo,a plastenici mi bili otvoreni.....a ti si već vjerojatno muža morala otpeljati na vlak.....


Evo Pingy,i za sve koji to žele - voćnjak ja kod Goričana,ali starom cestom sve do prije granice,prođeš onaj braniteljski voćnjak pokraj Srpakovih parcela,i na zavoju prije spajanja sa autoputom je cesta desno za Goričan.Njome ideš,i drugi poljski puteljak - ubij me ali nisam zapamtila jel lijevo ili desno - ma se vočnjaci vide sa ceste,pa onda drugi ili treći voćnjak na tom puteljku.Prilaz je dobar za auto,a ljudi su tamo svakoga dana od osam do pet popodne.idi,pitaj,naći ćeš.
A sad dalje na sađenje salate - joj tek sam tri kontejnera posadila,a već me boli kičma i trtica(trticu sam jučer na kestenima malo......kad sam pala).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

telerone

Novi član
Tu od
11 Ožu 2014
Poruka
15
pozdrav..i na našem kraju ljudi ne znaju šta bi s jabukama pa prodavali po kunu i 0,50 lipa...beri kolo hoćeš,vagneš ,platiš i to je to...virovitičko podravska županija...ljudi su ludi...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nisu ludi nego očajni.I jabuka je morala ići za izvoz,sada neće nikamo,hladnjača košta,a ionako će na proljeće cijena biti bagatela u otkupu,To je preslika mandarine.EU se uvlači Americi na svoju štetu - zapravo na štetu svih nas proizvođača.I ja sada sjedim ovdje i razmišljam - pola salate sam jutros posadila.pola idem sada.Zapravo,pitam se dali je uopće saditi,jer kada pred Božić stignu šleperi salate iz Nizozemske,Grčke,Italije,kome ću je prodati.Kvragu.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
U zadnje vrijeme sve više se u medjima pojavljuju članci o skupoći povrća na tržnicama. Stvara se dojam da se mi bogatimo dok drugi umiru od gladi. Mi smo oni zločesti koji ne daju narodu da jede. Hvala Bogu da im Konzum izlazi u susret, da prežive....
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Nisu ludi nego očajni.I jabuka je morala ići za izvoz,sada neće nikamo,hladnjača košta,a ionako će na proljeće cijena biti bagatela u otkupu,To je preslika mandarine.EU se uvlači Americi na svoju štetu - zapravo na štetu svih nas proizvođača.I ja sada sjedim ovdje i razmišljam - pola salate sam jutros posadila.pola idem sada.Zapravo,pitam se dali je uopće saditi,jer kada pred Božić stignu šleperi salate iz Nizozemske,Grčke,Italije,kome ću je prodati.Kvragu.
Rusko tržište je izgubljeno zauvijek...
Barem što se hrane tiče...
Pokrenuli su program o samodostatnosti poljoprivredne proizvodnje...
Ove godine su podigli ogromne komplekse plastenika u regiji Krasnodar...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Za sada za samodostatnost,a kada se ustabile,ako ne i prije,i za kod nas frknuti nam pokoji šleper.Na početnu naše sezone,u srcu sezone i na kraju sezone....ko i obično....ko i svi drugi.....
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ako bude dolazilo šleperom, dok dođe do nas više se ne može mjerit s našim proizvodom...

Jel netko tu prodaje još osima nas par ili svi naveliko :confused:

Cijene;
Cvjetača 6kn/kg
Salata 10kn/kg
Paprika 5kn/kg
Špinat 10kn/kg
Kupus 3kn/kg
Peršin 12kn/kg
Pastrnjak 12kn/kg
Luk 4kn/kg
Ljuta paprika 1kn/kom

Spremno za pijac;
IMG_20141016_175457.jpg

pgrouu6sp

IMG_20141016_180331.jpg

IMG_20141016_180344.jpg
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
cijene danas s brodske tržnice ,bar sam ja prodavao po tim cijenama :
salata-12,
cvjetača-8
rajčica-8
paprika -6
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
jel mi može neko dati trenutnu cijenu rajčice ,bar okvirno na zelenoj tržnici u zagrebu
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pošto držite cvjetaču?
Jučer prvi puta u životu nisam kupio cvjetaču, nedam više 20kn/kg. Inače kupujem u centrima.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Pa evo poruke unazad ti kazuju posto je bila s time da je ovo bila dobra godina i za navodnjvanje i cijenu.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ne znam tko sad ima svjezu cvjetacu u hr i koja bi bila potraznja? Ja nemam.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Kad vidim ove cijene po kojima pojedinci(Darijus,Temtation,Johabica.....)prodaju , moram priznati da sam malo i zavidan .Da ja imam te cijene ne bih znao kud novce potrošit.Ja postižem barem duplo manje , a najčešće i trećinu njihovih cijena .Istina prodajem na veliko preko zadruge.Nije da kukam. do sada smo preživljavali, ostalo je nešto 10tak ljudi je dobivalo redovne plaće, nešto se pomalo ulagalo, ali nije baš za obogatit se.Možda treba stremiti napretku jer ako bi imao prinose kao @cabage onda bi bio super bogat bez obzira na cijenu.
Mislim da svatko mora odvagnuti svoje mogućnosti i potencijal i prema tome posložiti i svoju proizvodnju.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja imam cijenu,ali imam i priču za nju.Tako to ide, dok se može.Kad se ne može,onda one koji me gaze zeznem. Pa napravim damping. Nije mi pravo,ali ponekada se mora.
Onaj dan kada sam došla prvi dan sa paradajzom i paprikom na plac,preprodavači su skinuli cijenu za dvije kune. Rekao jedan ovoj mojoj susjedi do mene - a ja čula - sada ćemo je zajebati. Rekla sam im nakon nekoliko dana - niste i nemožete,ali sada ću ja vas.I skinula ja cijenu na deset, a njima bila sedam - osam nabavna bruto. Meni je deset bilo ijuuuuu...i tako....
Onda smo posložili iste cijene - i gledala ja svaki čas što rade - smislili su novu taktiku - ujutro napišu deset, oko devet skinu za kunu. Je,vele,oni nemaju domaće. Pa njihova nije sviježa. Pa njihova je sitnija.....A-a. Moja normalna cijena bude ona koja je njihova najniža. Tako ćemo ako ćemo se gaziti. A možemo svi uzeti kunu -dvije više ako smo pametni.Posložili smo se.Imala sam većinom dvije kune skuplje od njih, ali ja ulažem strašno puno truda u priču - bla,bla,bla,bla, bla.......zašto moje vrijedi više.....a i moje lice nikada nije bez smiješka - uzela mušterija jednu papriku ili pet kila. I obavezno hvala lijepa i za onu jednu papriku. tako......
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Bo sam sada u Konzumu i komad cvjetače preko 16kn, a mislim da nema kilu. Ne želim omalovažavat ničiji trud ali ove cijene su strava. Jednom tjedno uzimam karfiol, brokulu, zelje i kelj al mislim da od sada idem na mesnu dijetu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
U potpunosti te podržavam.
Samo na žalost, od te cijene proizvođač ne dobije niti jednu četvrtinu.
To je ono o čemu smo pričali davnih ranih dvijetisućitih dok su kupci govorili - ebe se meni za domaće,meni je bitno da mogu jeftinije kupiti.Zašto uvozno može biti jeftinije a domaće ne.Bilo je jeftinije iz računa. - dok se unište domaći proizvođači,ne bude više jeftine hrane u trgovačkim lancima.Onda ćemo je plačati onoliko kolko budu oni htjeli. A vidiš koliko hoće.Nikada uvozno povrće nije jeftino.Jeftino je domaće,jer samo domaće je uvijek na akciji, a akcija uvijek ide na leđa proizvođača.Trgovački lanac svoju maržu ima, i ne odriče je se u ime akcije.
Tako nam je to u životu.Sami smo si krivi.

A vidi ovo - kupila ja u subotu jabuke u Kauflandu - inače ih uvijek kupujemo na sajmu,od jednog proizvođača,po pet kuna,a bilo ih ostalo nešto malo,i ja uzela prekrasan - na oko - jonagold po osam kuna. Jučer smo navečer uzeli ja i muž po jednu - zagrizli,i pogledali se.Pa mater im njihovu - prodali su mi predprošlogodišnju jabuku - jabuku koja je stajala u hladnjači godinu i pol dana. Tolki idiot nisam da ne znam što jedem. Materemi ako ih nebih morala prijaviti inspekciji.A što će mi i reći - oni gledaju zdravstvenu ispravnost hrane,a ne nutritativnu.Tak je inspektor na tv rekao za meso. Zato mi jedemo laserom obrađeno meso kojim ubiju sve bakterije i mikrobe, i tako meso staro dvije - tri godine postane zdravstveno ispravno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh