• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
koje su trenutno aktualne cijene odojaka 25-30kg
prasaca 30-60kg
tovljenika
i velikih cca 150-170kg.
naravno 1klasa.
zanima me je u subotu iduču mi odoše 3 kom cca 150kg
i odma bi uzel nekaj odojak cca 30kg tak
da su cca 110 kg u 11/12 mjesecu takve mi traže .
 
B

Bobo

Guest
Re: cijene odojaka,tovljenika

Nekidan na vasaru covjek trazi 12kn/kg za prasce 35kg prosjeka. Dobili smo svih 6 komada sto je imao za 11kn/kg...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: cijene odojaka,tovljenika

bem ti kaj su odojci prasci pali na cijeni više ih se ne isplati ni imat.jeftinje i manje brige kupit i utovit.
moram uzet do 10 kom ovisi sam kak su veliki da ih nabijem na 120-130kg do početka 12 mjeseca,niko neče krmke cca 200kg,oče al nemaju ljudi para.

eto ak ko ima prasce oko 30kg i da mi ih more dovest nek veli cjenu na PP između 5-10komada.

i to tam poslje Gospe jel trenutno doslovno nesmem ni iz kuče dobil jebene vodene kozice. :evil:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: cijene odojaka,tovljenika

sto mislite,isplati li se sada kupiti nazimice i pripustiti ih?

moje mišljenje je da će na proljeće cijene prasadi bit astronomske.Puno krmača će biti ove zime poklano,hrane nema zbog ovih poplava,a sad se vec rasprodaje na veliko.Svinje je lako držati,pa ih svako manje gospodarstvo drži,kad zagusti sve prodaju i tako dodjemo do velikih variranja u cijeni na tržištu.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: cijene odojaka,tovljenika

evo i ja bi trebal odojke oko 25kg 2 kom,možda i više,prednost vž i međ. županija
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: cijene odojaka,tovljenika

abrkili kaže:
sto mislite,isplati li se sada kupiti nazimice i pripustiti ih?

moje mišljenje je da će na proljeće cijene prasadi bit astronomske.Puno krmača će biti ove zime poklano,hrane nema zbog ovih poplava,a sad se vec rasprodaje na veliko.Svinje je lako držati,pa ih svako manje gospodarstvo drži,kad zagusti sve prodaju i tako dodjemo do velikih variranja u cijeni na tržištu.

cijene svega bi mogle bit velike,mislim cijena može bit do neba al ko ti bu to platil kad ljudi nemaju gotove love.
a ak buš htel prodat moral se buš prilagodit tržištu.
a tu je i uvoz koji nas bu opet i u nedogled jebal.
meni bu isplativje uzet krmaču sa 10 odojaka za 4000kn a tog ima i jeftinje.
hranu kad mi sfali kupim 5-6tona i cijena je odmah druga i još ju kupim kad je vrjeme da se kupi(kad treba novaca za sjetvu ili kaj več)
jbg kak veliš ja sam mali i meni ni problem otič na 3-4 mjesta da kupim 10-20 odojaka.a tebi koji trebaš bubam 200 je lakše uvest.
ja prodam 2-3-5 velikih lakše neg ti 50.
mada me zvali da bi 20 kom. cca da su 110kg,trenutno me hebe prostor da bi tak nekaj držal.
nezimice ti imam 2 cca 140kg i trebaju se terat ovih dana teča mi ni nekak(strgan rep).
ja osbno mislim da cijena odojka bi trebala bit oko 17kn,tovljenika 13kn,bekona 11. sve ostale cifre veče nama dobro al teško prodat ljudi odu u mesnicu ili market neki i kupi par kila.
mogli bi do sutra o tom al znaš i sam kaj i kak je.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
Re: cijene odojaka,tovljenika

zadnjih godina kod nas je bilo da ako je hrana(žitarice) jeftina onda su odojci bili skupi i obratno skupa hrana jeftini odojci,kako će biti dalje samo Bog zna :roll:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: cijene odojaka,tovljenika

baš zato,vec je hrana skupa,pa mislim da ce se manji proizvodjaci rijesiti stoke koja je sad jeftina,a hranu za nju moraju kupovati.Trenutno se sva stoka rasprodaje,kroz sela idem i vidim jako puno tabli gdje se prodaju ovce,krmače i slično,kupaca i nema baš jer nema ni novca,zato čekaju mesari da cijena dodje do samog dna.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: cijene odojaka,tovljenika

pa gle za sad imam hrane dovoljno,a sfalit če mi oko 5mjeseca ječma,pšenice,zobi,a onaj ko je ima rješavat če se jel mu bu trebalo novca sjetva itd :( ,il jednostavno da napravi mjesto za nove količine :D ,a ni isto jel ti neko dođe uzet 50-100kg il 3tone. ;)
odojke sam bil gledal prije par dana svi ih čuvaju i nadaju se za Gospu da budu prodali,pa mi sad drže cijenu 15kn :evil: .a uredno me budu zvali,dolazili kad ne prodaju a ja uvjek mogu rješit 20kom 8) . po odojku meni čisto 70kn :D .kaj sam rekel jednom susedu jel znam da nebu prodal reko molil me buš da ti ih uzmem sam sad bum biral a s ostatkom radi kaj očeš. ;) rješim vam sve kad nemate kam s tim a sad kad meni treba nabijaš mi cijenu. :twisted:
krmaču sa 10 odojka starih 3tjedna deda jedan daval za 3000kn,treba mu novci i mora dat,uzel ju moj kum jel to hrani isključivo za sebe.
mesari uvjek nekaj kalkuliraju i gledaju kak bi platili kaj manje,jbg i mi gledamo da prođemo kaj jeftinje u proizvodnji i da dobimo bolje cijene,a proizvoda da prodamo po večoj.
kak sam rekel ja na 3-4 mjesta kupim da skupim 20 kom i isto tak ih rješim ak ne i na više mjesta bitno je sam da sam u nekoj zaradi i ja sretan o.k je to sitno al bito je da se dela.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
774
Re: cijene odojaka,tovljenika

Ja sam toliko isfrustriran s tom poljoprivredom, da mi je više pun k.. svega., Napokon sam uspio prodati 6 odojaka, i to slučajno, a 3 tjedna su bili u oglasniku, da bi me nazvala 2 čovjeka da me pitaju za cijenu.. Pitali su za cijenu jer najvjerojatnije i oni imaju za prodati pa se informiraju.. Ti moji odojci su stari 3mj i tjedan dana, cca 30 kg, 450 kn komad.. 4 sam sebi ostavil.. Nemam svoje hrane, sve kupujem, i onda se pitam kaj sam ja zaradil.. Mučim se , zajebavam se , smrdim po svinjama ko budala..Za kaj?? Da jedva prodam 6 usranih odojaka.. Imam 5 komada, sad su po 130-140 kg, čuvam ih za 11.-12. mj, ali pitanje je kome ih budem prodal i po kojoj cijeni.. U 10 mj mi se mora prasiti krmača, ti odojki budu teško za Božić , i opet sranje.. Kome budem prodal odojke tam u 1. ili 2. mjesecu?
Čul sam, ne znam jel istina, da su neki ljudi tu iz okolice išli nekam u Koprivnicu po svinje teške 100 - 120 kg, i da su ih plaćali po 900 kn komad.. Pa ko tu koga jebe??

Da se razmemo, ja imam volje za svinjogojstvom, i to puno volje, ali ovakve stvari me pokolebaju i najrađe bi sve poklal, samo bi za sebe hranil..
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: cijene odojaka,tovljenika

marko trenutno je kak je,lani su bili veliki po 15 kn,odojci po 25kn.
jbg bilo pa prošlo,nadamo se dobroj cijeni iduče godine,toplo se nadam al bojim se da bu još gore.
meni hebena prednost kaj opet radim i to u dosta velikoj firmi,u prijašnjoj sam u kontaktu sa ljudima,žena isto tak imam velik krug ljudi pa uvek se da nekaj prodat.eto ja moram još kupit da imam u 12mjesecu kaj mi naručeno,ni puno al meni dost i ja zadovoljan.ljudi zadovoljni kvalitetom tak da i moja cijena prolazi,
primjerice ima mi neki stric velike cca 130-150kg za prodat al kvaliteta mu za onu stvar ja osobno mu nedam 7kn a i ovi kaj su bili kod mene točnje on ih i dopeljal k meni pa mi vele kakve su a ja kak ti neznam,
nedugo sam mu klal bil oko 140kg i tri prsta špeka.tak da sam ostal sad na 3kom.i sad kad mi koze prođu idem uzet 10kom da su oko 40kg i nabijem ih bez brige na 120kg.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: cijene odojaka,tovljenika

eto ošla danas 3kom 2x140 po 12kn i jedan 173 po 11kn,trebalo je po 1kn/kg više al nisam ja klal pa dobro je i ovak, :D iznenadili me kad su došli jel dogovor bil za subotu.veli lik ide to za Gospu na tanjur.uzel još i od suseda 7odojaka po 15kn.
 

Jakob

Novi član
Tu od
21 Sij 2008
Poruka
16
Re: cijene odojaka,tovljenika

ja sam danas prodao 20 komada po 15 kuna...
šteta! vrhunski odojci možda mi i najbolji ove godine...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: cijene odojaka,tovljenika

od kud si? i jel imaš kaj od 40-50kg?
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
tovljenici i odojci

U vrbovcu cijene tovljenika 12 kn/kg , odojci do 15 kn/kg ,a sesvete tovljenici oko 14 kn/kg a odojci oko 18 kn/kg ,samo da ima tko kupiti:( .
 
L

Linda

Guest
Ima li netko odojke za izvoz (samo muške) za neku normalnu cijenu?

Nema pojma o odjcima za tov i cijenama. Poslovni partner iz Hercegovine me je tražio da mu se raspitam, velike farme mu neće dati samo muške odojke. Ako je netko zainteresiran za izvoz, naki mi se javi pa ću mu dati broj mobitela od Kupca
Hvala

Linda
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
odojci

Nema pojma o odjcima za tov i cijenama. Poslovni partner iz Hercegovine me je tražio da mu se raspitam, velike farme mu neće dati samo muške odojke. Ako je netko zainteresiran za izvoz, naki mi se javi pa ću mu dati broj mobitela od Kupca
Hvala

Linda

koliko taj tog treba , jel bi on to smo sad ili stalno, dal sam obavlja transport, ajd da ga pitam, ah cijena je ovisi kaj hoće, čovjek mora znat kaj kupuje ... :scratc
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ma eto nas izašel žive vage 34kg sa pečenjem 500kn.pa to je za plakat.off korz uzeki 3 komada i dva janjca pa dobil sam dobru cijenu,bem ti ove male tiple.
 

Najnoviji postovi

Na vrh