• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

C

crog

Guest
DOBAR DAN!Novi sam clan foruma, svinjama se bavim nekoliko godina na obiteljskom gospodarstvu! svinje imamo za osobne potrebe, i nesto malo za prodaju! A zbog ovog sam se prijavio!!!!!! Danas na sajmistu u sesvetam cijena odojka cca 25 do 30kg je 900kn ljudi Bozji! neznam kome to ljudi misle prodat! 100do 130kg pajceki polovice ja prodajem po 16kn da kupim odojka po 900kn hahah ma daj! a ako nasprem cijena odojka se podignu i cijene polovica kome cu prodat u ovo vrijeme! zanima me dali netko zna neke normalnije cijene u ovo doba god inace izbjegavam kupnju u ovo vrijeme al tak se dogodilo da bih sad trebao kupit!
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Dogodilo se upravo neizbježno,oni svinjogojci koji su propali ili odlučili ugasiti proizvodnju stvorili su manjak odojaka na tržištu i sad su mali proizvođači jedini koji daju nekaj na to tržište.Odojaka nema u dovoljnim količinama da bi se moglo birati.U mom kraju sve prodano,bez obzira na takvu cijenu.Moji se isto dvoume dal da kupe sad ili koji mjesec kasnije,ali kak kolega veli,bolje dati za 120-140 kg pajceka nekih 2000 kn otprilike nego za odojka od 20 kg 900 kn.I tu se slažem da su cijene nerealne,ali nerealne su bile i prije par godina dok su se odojci davali po 8 kn/kg,samo šteta kaj se neki prosjek nebre održati.
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
To i je veliki problem nestabilnost na tržištu ili ima premalo ili previše po tome se i cijene ravnaju .A u svinjogojstvu se brzo dojde do viška .
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Eto o tome sam i pričal ,al neki neče priznat sami sebi da ih druge godine bu , i po puno nižim cenama jer se sad bu pripustilo se kaj more na pleči zdržati nerasta-vet...
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
sve mi se čini da bude do Božiča kao prije par godina,25-30kn/kg žive vage.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
sve mi se čini da bude do Božiča kao prije par godina,25-30kn/kg žive vage.

Kad bi bila neka stabilna cijena od 18-22 kune isplatilo bi se ući u posao.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kod mene je odojak izgleda nepoznanica nemreš znati ni kak izgleda,največi problem je to kak vi sugerirate da če se ostaviti sve šta se može kotiti zato i imamo tak loš svinjski fond oni koji imaju dobru robu nemaju problem sa plasmanom a ne kad ostave svinje koje hraniš godinu dana a raste im samo njuška i uši to je problem kod naših ljudi i nije mi žao kad to rade stari ljudi nego kad to rade mladi koji još žive u kamenom dobu nažalost složili se vi sa tim ili ne ali je tako ....
 

kerum

Član
Tu od
14 Stu 2011
Poruka
48
A probaj pa ces vidjeti, dok sam ne iskusis na svojoj kozi nebus znal , kreni sa 2-3 krmace pa ak si budes vidio kakvu racunicu povecavaj.... Probaj si nabaviti kvalitetnu pasminu, bar nerasta da je cistokrvan, jer ak ti on nije cakum pakum dzabe ti sve ako su ti mali pajceki bagljavi ili strkljasti, tesko ces ih prodati a ovak ak imas robu na mjestu to je vec jedan veliki plus na trzistu, trenutno ti se cijena vrti oko 25 negdje vise negdje manje to je solidna cijena za vecinu bar da se podmire troskovi od prije i da se kvalitetna sjetva obavi, a na godinu je pitanje kak ce bit, lako vjerojatno da ce se i ljudi malo osvjestiti kad cijene mesa odu gore pa pocnu drzati svinje pa ce i trgovina biti stabilnija nece bit tako velikih oscilacija, nego ce bit neka umjerena ponuda i potraznja.. bar tako ja mislim
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Prije če bit da če krmače držat i oni koji neznaju kako svinja izgleda . O tome i pričamo da če ova cijena odojaka privuč mnoge i evo ti na godinu dovoljno ili mali višak a posle toga jad i bijeda , pa opet novi ciklus .
 

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
Jučer kupila malu nazimicu cca 22 kg, 300 kn. Izuzetno povoljno budući da je trenutno cijena po kg 24 kune..
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Prije če bit da če krmače držat i oni koji neznaju kako svinja izgleda . O tome i pričamo da če ova cijena odojaka privuč mnoge i evo ti na godinu dovoljno ili mali višak a posle toga jad i bijeda , pa opet novi ciklus .

Ma da ih drže i ovi u gradu ne možemo podmiriti ni svoje potrebe jasno ako stane uvoz ulaskom u EU.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Svinjogojstvo je prenestabilna grana da bi se isplatilo. Možda se trenutno isplati, ali pitanje je kaj bude za par mjeseci.. Cijene ili su pretjerane kao sad ili su preniske.. Nema stabilnosti. To je uništilo mnoge svinjogojce, nemojte se zalijetati.. Sve hrvatske krmače ne mogu pokriti naše tržište, ali zato njemačke, danske, nizozemske pa čak i kineske itekako mogu.
 
I

ihorzic

Guest
Evo bratić mi vozi sanyo hranu i kaže da se mogu naći odojci u slavoniji po 18 kn dok oko mene idu po 23 i na više .

Slavonci jel tako i dalmoši koliko je kod Vas ???????????
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Možda istočnije da idu po toj cijeni ali kod nas ih uopće nema.Mi smo kupili 4 kom od 50 kg po 16kn a ovih malih ako i nalete sve preko 20kn.Navodno da bez vaganja čak traže za prase od 30kg 900kn što nije normalno.
 
I

ihorzic

Guest
evo priupitat ću ga gdje je to vidio pa javim

dalmoši pošto je kod vas u zagori jel itko zna
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,690
Cijena odojaka danas na sajmu u Popovači 20kn/kg, oni od 80 kg su po 15, kukuruz od160-180....trgovina odojaka nikakakva uglavnom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh