• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
Re: Svinjogojstvo

Kako ne znaš cijenu za svoju robu? Filozofiranje sa cijenom obično odbije mušterije,a onda kuknjava da se ništa ne može prodati.

da baš. recite cijenu pa da vidimo što dalje
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Re: Svinjogojstvo

Krmače za obradu prodao po 12 kn žive vage, da imam tovljenike 15 kn, ali nemam.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
Re: Svinjogojstvo

ja imam za prodat svinju(tovljenik) tešku 200-250 kg , cijena 14 kn /kg, i 11 odojaka koji neznaju kamo če krenuti na tržište ..hehe
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Re: Svinjogojstvo

Ja sam kupil odojke stare mesec i pol po 200 kuna komad.
 

hrvojetovarovic

Novi član
Tu od
19 Lis 2013
Poruka
19
Re: Svinjogojstvo

Kad se već prića o cijenama,okolica Virovitice SVINJE 120KG-12 DO 13 KUNA
DEBELE SVINJE 150KG pa nadalje10-11kuna
Prasci 20-25kg po 15 kuna,ćista bagatela a znam neke koji prodaju prasce od 25 po13-14
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: Svinjogojstvo

Kod mene debele gotovo nitko ni ne kupuje, valjda je još pretoplo pa nema Dalmatinaca, a odojke isto slabo tko prodaje, jedan susjed prije cca 10 dana prdo 26 kg prosjek po 14 kn.
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

jel zna netko od vas kako se računa težina žive svinje iz težine jedne polovice,npr. ako je polovica teška 60 kg koliko je ta svinja bila teška dok je bila živa,znam da se to ne može računat točno u kilogram ali približno može,molio bih da mi netko objasni ako zna,treba mi taj podatak.
Hvala!!
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
821
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

jel zna netko od vas kako se računa težina žive svinje iz težine jedne polovice,npr. ako je polovica teška 60 kg koliko je ta svinja bila teška dok je bila živa,znam da se to ne može računat točno u kilogram ali približno može,molio bih da mi netko objasni ako zna,treba mi taj podatak.
Hvala!!

Mislim da ti se kalo kod svinja kreće na oko 25 %.
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Mislim da ti se kalo kod svinja kreće na oko 25 %.

to je kalo od iskoristive mase znači iznutrice i sve ostalo kaj se da iskoristit
mene zanima kako iz čiste polovice dobit masu žive svinje:smile:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

to je kalo od iskoristive mase znači iznutrice i sve ostalo kaj se da iskoristit
mene zanima kako iz čiste polovice dobit masu žive svinje:smile:

Je li polovica sa glavom ili bez. Ako je sa glavom zbrojiš polovice i podijeliš sa 0,75. znači dvije pole sa glavom su 120 kg, podijeljeno sa 0,75 ispada 160 kg živa. Ili izvažeš pole plus sve iznutrice i na to 5% (tolika je količina krvi u organizmu sisavaca) i to ti je okvirna težina.
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Je li polovica sa glavom ili bez. Ako je sa glavom zbrojiš polovice i podijeliš sa 0,75. znači dvije pole sa glavom su 120 kg, podijeljeno sa 0,75 ispada 160 kg živa. Ili izvažeš pole plus sve iznutrice i na to 5% (tolika je količina krvi u organizmu sisavaca) i to ti je okvirna težina.

hvala na pomoći:(handshake):
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Čim malo zahladilo stigli Ličani i Dalmatinci :(nod):, prodane debele svinje cca 170-180 kg po 14kn za kilu
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Slusam neki dan oglase na radiju.... Prodaje zena odojke ( ???? ) od 25 - 50 kg ....
Zal mi je kaj ju nisam nazval i pital jel ima mozda odojke od 100 - 150 kg .....
Pa dobro... do koliko tezine su odojci ??
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Pa zato mi Slavonci kažemo da su to pečenke, pa kad onu od 80 kg stavimo na ražanj jednako je pečenka kao i ona odbijena tek od sise... :D Mi za Božić ne pečemo nikad manje od 40 kg, nekome je to već tovljenik.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Kolko je meni poznato slavonci ne peku "pecenke"od 40 pa navise...bar ne u mom kraju.
Zna se ko pece takve pecenke,"slavonci" al ovi novo pridosli...Kao prvo slavonci(sokci ) nekoriste taj izraz pecenka a drugo kad bi pred pravog sokca stavio prase na raznju od 50kg mislim da bi ga istog trena herc opalio...
Al nebitan izraz, ko i sta...samo nek se ono vrti, pa ko kako voli nek izvoli:drink:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,724
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Pa ko prvo svima sretan Božić, imendani koji dolaze i drugi sveci. A što se tiće Slavonaca i pečenki u kraju iz kojega ja potičem a to je Požeština peku se pečenjke i to je moro biti komad između 30 i 40 kila da potraje do Tri kralja. To je nekada tako bilo kod solidnijih gazda, odnosno ljudi su pekli što su imali. Vidio sam da se peče i pola na ražnju. Ali to je ono nekad bilo, sad se spominjalo. Što se tiče termina odojak ili prase mislim da sve do 50kg može proći pod to. A i za novopridošle Slavonce ne treba imati samo negativno mišljenje. Kroz povjest su oni popravljali krvnu sliku Slavonije. Šta misliš po čemu je selo Bošnjaci dobilo ime, po švabama sigurno ne. Ili prezimena Begić, Agić, Begović i sl.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

Sad ćemo se pravit veći katolici od pape. Činjenica je da danas pravi šokci, slavonci peku svoje pečenke, a ne kukaju kako su preskupe kad ih treba kupiti ili za Božić budu bez pečenke, jer su zaboravili tko su i što su...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Re: cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

I kod mene je pečenka pa koliko god bila velika, naravno ono preko 90kg nije! za odojke ljudi govore tako oko 25-30kg.. Mi smo prije par godina za sestrine svatove imali pečenke oko 85kg, pečenke su bile vrhunske, negdje sam jeo pečenku bila oko 30kg pa bila masna, sve to ovisi o vrsti svinje i o hrani! A sad bila pečenka ili odojak, ljudi će shvatiti šta je to... Slavonac sam ali nikako pridošli! i oko mene većinom se govori izraz pečenka nego odojak, a također nisu ''pridošli slavonci'' tako da malo lakše sa tim izrazima!

Usput, sretan Božić svima!
 

Najnoviji postovi

Na vrh