• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene Repromaterijala u voćarskoj proizvodnji i sl.

B

brle

Guest
nordox je zabranjen u eu,zato ga neće biti,šteta.

Neznam od kud ti ta informacija za Nordox. Meni su rekli dečki da je zbog dobre prodaje Nordox-a Syngenta ponudila veliku lovu Herbosu i odkupila licencu ali još nije počela s proizvodnjom. Pa onda bi zabranili sve bakrene preparate, jel se Nordox razlikuje od ostalih bakrenih preparata samo po najjačoj koncetraciji bakra (75%)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Neznam od kud ti ta informacija za Nordox. Meni su rekli dečki da je zbog dobre prodaje Nordox-a Syngenta ponudila veliku lovu Herbosu i odkupila licencu ali još nije počela s proizvodnjom. Pa onda bi zabranili sve bakrene preparate, jel se Nordox razlikuje od ostalih bakrenih preparata samo po najjačoj koncetraciji bakra (75%)

pa neznam,tako su mi rekli kod Švrake i kod Grujića,a u Mađarskoj sam bio i oni nemaju 90 posto sredstava koje mi koristimo,kaže mi tamo čovjek zbog eu. a ja bih volio da nije tako,vidjet ćemo. prije dva mjeseca ga nije bilo nigdje,Gruić mi ostavio nekoliko kila i to je bilo zadnje.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-prvo špricanje jabuke, lani prvo bilo 20.03., 11 l po atomizeru od 440 l
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
-prvo špricanje jabuke, lani prvo bilo 20.03., 11 l po atomizeru od 440 l

i onda kad dođe drugo prskanje opet 600kn,jel ti to nije bacanje love? udri nordox ili nešto drugo a ove štetnike i tako uništiš poslije sa insekticidom. osim ako imaš love naravno.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-drugo špricanje ide samo s bakrom, nordox ili sl. išao 30.03. 0,7 kg po atomizeru
-bude borbe s lisnim ušima pa ih moram tući od samog početka
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-tu je već izbačen rabat, znači plaća se ta cifra koja je

- sad je c.ulje na akcij mislim 45 kn
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
UUU dobre cifre ,ali to ti nije sve jer imaš još šta kroz godinu?
Ja uzimam preko FITOPROMA plačanje kraj godine.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
-drugo špricanje ide samo s bakrom, nordox ili sl. išao 30.03. 0,7 kg po atomizeru
-bude borbe s lisnim ušima pa ih moram tući od samog početka

lisne uši će se pojaviti kad se pojavi list,ovo je za mnoge druge stvari što ti radiš s tim crvenim uljem,što i nije loše naravno. ali ja mislim da je to prevelik trošak a ima i puno drugih opcija. nemoj me krivo shvatiti,ja pričam iz svog iskustva što nemora biti ispravno ali zasad djeluje. a i mogao si samo bijelo ulje kad već poslije planiraš sa bakrom,opet bi dobio iste rezultate a prošao jeftinije.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Imaš pravo dane ja ove godine tako radim sve ovo prskanje je pretjerano skupo pa gdje se može uštedit ,treba uštedit
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-nordox i bjelo ulje je u stvari crveno ulje, razlika u cjeni na kraju i ne bude prevelika, usto nordoxa i nema
-za mene nema nema boljeg za jaja lisnih uši od kupanja uljem (prije bilo oleoultracida sada zabranjen) a te gamadi mi se nakotilo i samo neka profulam koji dan kasnije kad se izleže generacija vijam se sa njima po voćnjaku sa raznim insekticidaim pa tučem i korisne tako da to pokušavam rijeešiti s proljeća što ranije pa pokušavam s prvim insekticidom ići što kasnije mogu ...
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Imaš pravo i ja godinama koristio Nordox+bijelo,a sada koristim CUPERBLAU Z+ BIJELO ULJE ipak malo jeftinije za kruške imali su u prvči neko sredstvo bordošku 1 kg 35 kn ali brzo nestalo
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
cjena u fitoprometu :
CADILLAC 80 WP 25/1 mankozeb 80% kom 82,00 kn + PDV =100,86kn
MERPAN 80 WDG 5/1 kaptan 80% kom 130,00 kn +PDV = 159,99kn
-ne znam dali bi dali kakav rabat na to
-prvča:
Captan 97,20 kn
Mankozeb 65,70 kn
-a osta sredstva po aktivnoj tvari ja kod njih ne vidim ipak je herbos najjeftiniji
e sad dali je i dobar kao neki drugi o tome bi se dalo razgovarati
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Neznam od kud ti ta informacija za Nordox. Meni su rekli dečki da je zbog dobre prodaje Nordox-a Syngenta ponudila veliku lovu Herbosu i odkupila licencu ali još nije počela s proizvodnjom. Pa onda bi zabranili sve bakrene preparate, jel se Nordox razlikuje od ostalih bakrenih preparata samo po najjačoj koncetraciji bakra (75%)
Trženje Nordoxa (WP 75 ili 50) u EU je bilo dozvoljeno do 31.12.2010 godine, te zbog utjecaja na zdravlje više se ne prodaje (proizvodi se vjerovatno samo za ne-EU zemlje).
Ovo je službeni podatak iz Italije (nacionalni registar zaštitnih sredstava).
Kako je sa ostalim bekrenim preparatima ne znam, ali ovdje je bilo pitanje za Nordox (bakreni oksid) koji se više ne može kupiti u EU (nadam se da će ga Herbos proizvoditi bar za naše tržište).
Ostali bakreni preparati imaju značajno stroža ograničenja u upotrebi (Dekret EU od 10/11/2009)

p.s. Nije pitanje iz gnojidbe, ali kad već imam uvid u registar, pogledao sam o čemu se radi.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Forumaši tko kupuje sredstva cijene na sunce da znamo se orjentirat,gdje jeftinije uzet sredstvo.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

...u "Prvči" je bordoška juha ako se kupuje u pakiranju od 10 kg 302 kune za pakiranje...ako u određenoj prodavaonici nema, treba se naručiti iz skladišta i stigne za par dana...
btw. 20 kg je najmanja količina bordoške juhe za 1 ha površine (pogotovo za breskvu)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
...u "Prvči" je bordoška juha ako se kupuje u pakiranju od 10 kg 302 kune za pakiranje...ako u određenoj prodavaonici nema, treba se naručiti iz skladišta i stigne za par dana...
btw. 20 kg je najmanja količina bordoške juhe za 1 ha površine (pogotovo za breskvu)

šta 20kg,za koliko prskanja misliš?
 
Na vrh