• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene Repromaterijala u voćarskoj proizvodnji i sl.

B

brle

Guest
za jedno prskanje 20- 30 kg/h za breskvu, bordoška juha ima od12-17% bakra odnosno ovisi o proizvođaču
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
stvarno nisam znao. e to se zove bacanje novca,i to još za 12 posto bakra. i onda kažu Nordox skup,pa i da ode na 200kn jeftin je. i naravno najunčikovitiji.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...

šta 20kg,za koliko prskanja misliš?

...za JEDNO, idem sa 2 atomizera "Agromehanika" 440l, crvene dizne...u svaki atomizer po 10 kg, da stavim i 15 kg u svaki, ne bi pogriješio...breskve budu plave ko štrumfovi, kovrčavosti niti traga...
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
stvarno nisam znao. e to se zove bacanje novca,i to još za 12 posto bakra. i onda kažu Nordox skup,pa i da ode na 200kn jeftin je. i naravno najunčikovitiji.

Da kolega ali to se sredstvo koristi u eko prizvodnji i ja ga počeo koristit lane na kruški,malo ekologije nebi nam škodilo,a može se napravit i još u kućnoj radinosti ali dosta posla.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Da kolega ali to se sredstvo koristi u eko prizvodnji i ja ga počeo koristit lane na kruški,malo ekologije nebi nam škodilo,a može se napravit i još u kućnoj radinosti ali dosta posla.
i Nordox je eko.
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
...za JEDNO, idem sa 2 atomizera "Agromehanika" 440l, crvene dizne...u svaki atomizer po 10 kg, da stavim i 15 kg u svaki, ne bi pogriješio...breskve budu plave ko štrumfovi, kovrčavosti niti traga...

Nema ništa ljepše od štrumfastih Voćaka, šalim se,a poslje drvo kada ispere kiša kao da je oprano i isčetkano cakli se.:lol:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ma znamo mi to ali zašto ga ukidaju onda,u Prvči tvrde da ga nema.U EU zabranjen šta se događa.:scratch

neznam zašto,i ja se pitam. bit će ga ove godine navodno,ali samo do ulaska u EU. ali zato će nam biti dozvoljeno hormonsko tretiranje voćaka što je u EU dozvoljeno a kod nas zabranjeno. mi smo uvijek nešto naopako....
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
:?::?::?::madmana: Ma kada u EU izjave da je stajski gnoj onečišćivać pa kod nas prisiljavaju ljude da ga usklladište kao opasan otpad, a sa druge strane hormonsko tretiranje,umjetno i neznam još štošta je zdravo.:scratch
Ja osobno sada kada đubrim s stajnjakom ove godine pripremit ču BORDOŠKU JUHU pa nije sveto pismo kada su mogli naši stari pa možemo i mi.
Oni kada su tretirali nikada nije bilo kovrčavosti breskve a danas ako nisi u toku jeseni i ranog proljeća pozdravi se s breskvama.
 
A

aljmas

Guest
cjena u fitoprometu :
CADILLAC 80 WP 25/1 mankozeb 80% kom 82,00 kn + PDV =100,86kn
MERPAN 80 WDG 5/1 kaptan 80% kom 130,00 kn +PDV = 159,99kn
-ne znam dali bi dali kakav rabat na to
-prvča:
Captan 97,20 kn
Mankozeb 65,70 kn
-a osta sredstva po aktivnoj tvari ja kod njih ne vidim ipak je herbos najjeftiniji
e sad dali je i dobar kao neki drugi o tome bi se dalo razgovarati

ajde molim te nazovi i dogovri se ako si ozbiljan čovjek s njima možeš svr dogovorti
plaćaš kešom i ako ćeš uzimati čitavu sezonu i naredne godine vjerujem da rabat ide i do 25, a možda i 30 % šta te košta tražiti ponudu nemoj da te ja sada moram nagovarati
 

Njoko

Aktivni član
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,635
JA uzimam od Fitoproma isto ,imaju razna gnojiva koja su dosta potrebna u proljeće npr.Zintrac, protifert FE,bor,poroteoboom,a mješaju se s WP formulacijom svi Vi dobro znate da je mješanje najrizičniji dio prskanja,dakako s kojom količinim idete u prskanje,dobijete od nj. knjižicu prskanja a sredstva Vam dovezu na kućni prag i ako je potrebno idu u Vaš nasad ako negdje zapnete jer ujedno su i za to osposobljeni.
 
B

brle

Guest
Neznam od kud ti ta informacija za Nordox. Meni su rekli dečki da je zbog dobre prodaje Nordox-a Syngenta ponudila veliku lovu Herbosu i odkupila licencu ali još nije počela s proizvodnjom. Pa onda bi zabranili sve bakrene preparate, jel se Nordox razlikuje od ostalih bakrenih preparata samo po najjačoj koncetraciji bakra (75%)

Evo kak sam i reko , stigo Nordox , očekivana cijena oko 160kn/kghttp://www.google.hr/url?sa=t&source=web&cd=4&ved=0CC4QFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.cedar-agro.hr%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D7%26Itemid%3D76&rct=j&q=nordox%20syngenta&ei=_79qTci3DYzEswb_-aHuDA&usg=AFQjCNFDLqEyUEuVvj8ooqrGREzmkqE3OQ&cad=rja
 
B

brle

Guest
Evo kak sam i reko , stigo Nordox , očekivana cijena oko 160kn/kghttp://www.google.hr/url?sa=t&source=web&cd=4&ved=0CC4QFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.cedar-agro.hr%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D7%26Itemid%3D76&rct=j&q=nordox%20syngenta&ei=_79qTci3DYzEswb_-aHuDA&usg=AFQjCNFDLqEyUEuVvj8ooqrGREzmkqE3OQ&cad=rja

:) :) :) Krivo sam postavio link, odite na syngentinu stranicu ili cedar-agro
 
A

aljmas

Guest
JA uzimam od Fitoproma isto ,imaju razna gnojiva koja su dosta potrebna u proljeće npr.Zintrac, protifert FE,bor,poroteoboom,a mješaju se s WP formulacijom svi Vi dobro znate da je mješanje najrizičniji dio prskanja,dakako s kojom količinim idete u prskanje,dobijete od nj. knjižicu prskanja a sredstva Vam dovezu na kućni prag i ako je potrebno idu u Vaš nasad ako negdje zapnete jer ujedno su i za to osposobljeni.

sigurno dobar i pouzdan partner u proizvodnji naročito u sezoni kada ti je hitno za nekim preparatom
 
B

brle

Guest
IIII šta sada NORDOX ili http://www.chromos-agro.hr/category/3/subcategory/12/53

Cjena je sada ista CUPRABLAU Z 70-80kn(x2) = NORDOX 160kn
Koga nagraditi i kome ostaviti lovu po djelatnim tvarima tu su slićnI coprablau ima cink????

http://www.syngenta.com/country/si/sl/varstvo-rastlin/Proizvodi/Fungicidi/Pages/Nordox.aspx

Pa za breskvu mi je nordox 3 puta jeftiniji od cuprablau. Nordox 150g/100l a cuprablau 800g/100l znači za 1h ili 1000l vode ide Nordox 1,5kg x160 kn= 240kn
cuprablau 8kg x 75kn =600kn
Ma ima Nordoxa u Sloveniji a to je EU i navodno je cijena 11 eura
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Ma ima Nordoxa u Sloveniji a to je EU i navodno je cijena 11 eura[/QUOTE]


Tamo košta samo 11 eura????Tko tu koga j..., uvijek proizvođač sve plaća,banda lopovska.
 

Najnoviji postovi

Na vrh