• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
@mikke
Do sad se više manje isplatilo, barem na kukuruzu . Znači ne mora mrdnuti nikamo i bez ikakve brige čeka jesen .
Rezultat je da ostane nešto sitno i puni iznos poticaja.
Bez obzira kaj su cijene svega rasle ,porast će i cijene usluga ove sitne za 50tak kn one veće za 100njak kn a s obzirom na otkupne cijene ako ostanu dovoljno visoko više manje zarada bu ista samo veći rizik proizvodnje.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
616
Ja radim po 350 kn/sat, oranje, frezanje, roto drljača,malčanje, sijanje kukuruza 30-40 kn 100čhv, šumski malčer radim po m2 ili po satu ccaa 1200 kn kako gdje dogovorim. Izvažanje gnoja 100 kn utovar, 150 rastepanje( ovisno kako daleko vozim). Vožnja trupaca iz šume 100 kn m3.. a i sve ovisi kako daleko.. To mi je nekako najčistiji račun... posla i previše da ne stižem sve to :D
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,680
Kod njega su vjerojatno sitne i raštrkane parcele, čim navodi cijenu po 100čhv,inače ide cijena po kj ili ha... Pretpostavljam
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,066
Ja ove godine 300 kn sat. Malčiranje, tanjuranje, vibro kultivator, freza pipalica...

Prošle godine sam radio za 250 kn...

A sad tko hoće nek me zove. Meni se ne isplati ispod toga ići..
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,367
Sve ovisi kak se ta usluga odradi. Prije par godina veli mi lik da je tvrda zamlja da nejde sijaćica v nju. Ja ga pitam pa ko je oral i tanjural? Ti. Izoral je zemlju tolko da se potpisal na nju. Al uslugu uredno naplatil
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Isto kak ovi što računaju malčiranje po površini..a ne po satu.. Prelete malčerom..a drugi dan se pola toga digne..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
za par dana bi se cijene zemljišta i usluga mogle pojednačit...pa umjesto da nekom platiš malčiranje, kupiš drugi komad...😵
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,066
Možda negdje....

Ali nisam ja kriv što je ulje otišlo gore, mast otišla gore, o gorivu da ne pričamo.

A tek cijene dijelova i priključaka...

Trebat će i moj malčer popravak i zamijenu kad tad... A traktor mi nejde na zrak i dobru volju...

Možda je 300 kn sat previše kad radiš neku tablu od par hektara... Al takvih je malo..

Kad me zove da mu pomalciram jutro u pol šume kojem međe izgledaju ko da ih je moj mali crtao... I još moram paziti na 6 kanala i 4 srušena drveta...

Radim jedan voćnjak od 5 ha u komadu... I tu sam prošle godine radio za 200,ove godine ću za 250 kn sat. Ali to samo zato jer je gazda ispravan, a voćnjak velik.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,001
Ja sam sa roto malcerom kosio livade i drobio kukuruzovinu po 200 kn /sat. (Ne radni sat traktora)
Ove godine bude 300 ako ce tko htjeti ili moci platiti.
Oranje vrta 100m2 50 kn
Frezanje vrta 100 m2 50 kn

Eto....
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Ja sam sa roto malcerom kosio livade i drobio kukuruzovinu po 200 kn /sat. (Ne radni sat traktora)
Ove godine bude 300 ako ce tko htjeti ili moci platiti.
Oranje vrta 100m2 50 kn
Frezanje vrta 100 m2 50 kn

Eto....
Mislim da u mom kraju nitko nebu dodao kontakt na traktoru ispod 100 kn, a ne da posebno kopča neki priključak i ide raditi 100 m2 vrta. Lani je bilo tak sad budmo vidjeli.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,367
Kolega, neznam iz kojeg si kraja, ali imam osječaj da živite izolirano svako za sebe. Za veliki poslove razmem da koštaju, ali za 1oom2 vrta me ni ne trebaš pitati za cijenu,samo pokaži kaj treba pofrezati. Sretan sam kad mogu pomoći, ali sam i sretan kaj sam okružen ljudima koji isto tak razmišljaju. Bilo je dana da smo prijatelju pofrezali i okopali vinograd da nije ni znal. Ulovil nas je na djelu kad smo završavali. Mislim da dosta kolega forumaša razme kaj sam htel reči. Nekima je najveća plaća ak je pomogel
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Blizu tebe,južni dio Varaždina,tam gdje počinju bregi. Ja ti velim kak je bilo,a kak bude neznam. Dobrog prijatelja i susjeda nikad dosta,to je valjda druga priča.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Susjed mi je prošao 600 m2 rotobranom badave i to svake godine. Ja mu samo pomognem kod spremanja kukuruze. Inače da mi nije prošao i dalje bi mu došao pomoći. Izvlačenje drva, drugi susjed isto badave ali mu tu moram pomoći jedan dan kalanje drva. Ipak tu uštedim velike novce tako da mu moram uzvratiti. Bilo par betonaža tu sam isto ljudima dolazio badave.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,208
Ja cu samo dodati da se sjecam vremena kad nije trebalo pozivati prijatelje da dodju pomoci vec cim se cuje da se pali traktor i oni cipele oblace....bez obzira na vrstu posla i povrata usluge....
Danas je to malo rjedje ali npr nas nekoliko kad se drva cjepaju se ne poziva vec se dodje!!!
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,240
Pomoći je u redu, ali nitko od nas nije crveni križ, ja da nekome radim usluge i ne naplatim, a kad ja bale sijena i djeteline vozim,ili vreće ječma vozim da njegovi sinovi leže, e to neće ići.
Opet kažem pomoci je uredu ali sve ima svoje granice,ovisno kome , kad i što
 

Najnoviji postovi

Na vrh