• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
923
Koja je cijena malčiranja ove godine? Radi se u voćnjaku u brdu dali se to računa po radnom satu i koliko?
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,094
Ja što sam išao. 100e hektar, 50e početna cijena. Bilo 2000 bilo 5000 m2 cijena je 50e.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
923
Mislim daje to premalo u uvjetima kavim radim pošto je veliko brdo i puno okretanja samim tim trebami i dosta duže da odradim taj hektar.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,349
Kod nas su sad cijene od 50-60 eura sat sa traktorom 80-100 ks.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Voćnjake je najbolje malčirati po satu, a satnicu si iskalkuliraj jer nije jednaka za različite traktore i malčere.
Ja sa dio jednog svog voćnjaka prestal malčirati i sad ga flaksam. Prevelik je nagib za efikasno i sigurno malčiranje.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
923
Nagib je velik al malčer je na ruci pame drži za nedaj Bože. Traktor 60ks malčer 160cm. Pa mislim daje realno 40-50€ na sat.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Tako je..Najveća glupost je malčiranje po hektaru..tj.površini.Što znači da ja hektar mogu proletiti za pola sata,i iza mene se korov diže..a mogu za sat i pol..ali je površina obrijana.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
729
60ks i 160cm čekicar sa diskom, meni treba za prvu jaku travu 4 sata za hektar. Usluge na prijateljskoj bazi-kompenzacija, sat bi po meni bio 30 eura
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,094
Ja sam držao cijenu 300 kn radni sat. Ali ljudi nisu navikli traktor plaćati po satu. I bolje im je kad unaprijed kažeš cijenu pa makar i bilo lošije pokošeno nego da radiš na sat. Barem moje iskustvo.

Rijetko gdje sam išao kositi da su veće parcele tako da sam zadovoljan. Za sada barem. Smatram da je pre mala cijena, ali opet.

Tko plaća skupo mu, tko radi malo mu.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Onaj tko plaća po ovoj cijeni koju si naveo, nebi trebalo biti skupo, održavanje stroja, pa gorivo i mazivo za pokretanje tog stroja, amortizacija, pa na kraju i vrijeme koje si proveo odvojen od obitelji.
Onako na prvu zaradi se, ali kad bi se podvukla crta na duži period, dali bi ta dobit bila vrijedna spomena......
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Ja što sam išao. 100e hektar, 50e početna cijena. Bilo 2000 bilo 5000 m2 cijena je 50e.
Steta da mi nisi bliže, za tu cijenu po h ja svoj traktor nebi ni palio, dam ti 200e i riješiš sve moje 🤣
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,681
Ja sam danas naučil da odsad pa nadalje usluge radil samo u kompletu, izuzev malčiranja, to mogu uletiti. Ali sve vezano za ratarstvo odsad nadalje radim u kompletu ili ništa. Znači oranje, priprema, sjetva špricanje, kultivacija.

Naime, išel sam danas uslužno kultivirati kasnije sijanu kuruzu.
Prvo na vrtnjakima (krajevi polja) dupli jarak (to mi isto nije jasno kak) poprek od oranja, koji naravno nisu bar djelomično zagrnjeni.
Drugo kuruza puna sirka i slaka, kultivacija za poluditi. Svakih 15 metri digni kultivator, malo u rikverc da spadne s motika nakupljeni drač i onda opet 15 metri ako izdrži.
Rekel sam sebi, u kompletu ili ništa, izuzev malčera.....možda sam i ovu kuruzu trebal s malčerom kultivirati
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,593
Posto se krecu cjene rigolanja ili dubokog podrivanja? Ili ako netko slucajno zna cijene radnog sata nekog veceg bagera da prekopa 5000 kvadrata. Radi se o pripremi zemljista za sadnju vinograda. Trenutno je lucerna. Dakle nema panjeva i slicnih ljepota.
 

Prilozi

  • IMG_20230825_130421.jpg
    IMG_20230825_130421.jpg
    73.1 KB · Pregleda: 35

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Dovoljno bi bilo da prekopa samo redove di će se sadit loza. Ako ima kašika od 70 -80 cm širine, ja mislim da bi to bilo dovoljno? Ili si mislio sve prekopati?
 
Na vrh