• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
108
Za malčiranje ovisi o zapuštenosti parcele. Ali ja više niš ne radim jeftino. Trošim traktor, trošim malčer... Baš me briga, ako netko želi uslugu, onda ću ju i naplatit jer radije sjedim doma nego da potencijalno potrgam nešto i nemrem pokrit troškove.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Pa iskreno i kod mene, je nekakvo zatišje, I uopće mi ne fali to,jako puno svojih poslova sam uspio odraditi, bez pritiska.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Ja danas odradio malčiranje 3000m2 za 50e.
Sat i 10 posla,parcela 30ak posto u vrbama,kupinama i cica macama,ostatak suha trava od metra,i sve povaljano u blato..
Ostalo čisto,sa gdje kojom zaostalom granom,mislim da je fer cijena..
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Po meni za malo, malo,ali ako tebe zadovoljava, onda uredu,ja bi uzeo bar još 15-20 EUROPLJANA,ako bi se toliko zadržao.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Kod mene je početna tarifa 1 radni sat, nakon toga po pola radnog sata.

Taj posao 60e ako je trava, 75e ako ima trnja.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Mislim da sam bio realan,a to je najvažnije.
Em mi je pod nosom parcela bila,em je susjed u igri,tak da šta je tu je.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Kakve vam budu tarife za sjetvu kukuruza?
Dali je ista cijena sijetve sa ili bez umjetnog,pošto neki ljudi samo dovezu umjetno pa se sam boriš sa nasipavanjem?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
Mislim da tu nije potrebno iti na više tarifa.
Kad već siješ usluzno takvima, znači to je klijantela koja reducira na svemu pa im je bitno posijati i umjetnog kolko tolko u red.
Pošto se broj takve usluge kao i svake druge slične smanjio (ljudi daju zemlju u najam ili prodaju), pa stoga po meni je opcija jedna cijena usluge po površini, jer uz to su u pitanju manje površine i još 100 zamisli mušterije.
Za 60e/ha....obavit kvalitetnu sjetvu, sa umjetnim je OK.
Uglavnom sve po dogovoru, gadno je ako doveze uz npk ureju ili kan...
Dalo bi se tu još puno pričat neki od nas to rade ajd nazovimo to "profesionalno" a neki od nas zbog neke prijateljske, susjedske ili rodbinske veze.
Sam pristup k tome mora biti onda kao takav.
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
Odgovor na mjestu, svako ima neke svoje ideje kako bi htio , kao što si i naveo kad krenu sa mješanjem gnojiva pa sto raznih ideja.
Tako nekako sam i planirao da bi tih 60€/ha bila neka razumna cijena.

Kako računaš kad ljudi imaju po jednu parcelu neke prosječne površine do 3000m²?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
Hahah sjetih se scene "igrači z mača". Kaj to je neko trik pitanje.
🤣
Zna se kolko je račun.
 

Najnoviji postovi

Na vrh