• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Po površini bi trebalo biti slično, bil mali ili veliki traktor.
Veći traktor je skuplji, skuplja mu je amortizacija, pa time i cijena sata.
Veću cijenu kompenzirao učinkom...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
antondj
i meni se čini da je najpoštenije po satu. Kolika je snaga traktora i širina malčera kojim radiš?

ZJ,
slažem se da bi po površini trebalo biti slično. Na vrijeme malčiranja dosta utjeće veličina i oblik parcele. Nema ljepšeg kad je oblik takav da se samo voziš u krug.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Vimi,
jel to s traktorom od npr. 45 ili 200 KS?
Koristan podatak za cijenu po satu je svakako snaga traktora. Bez tog podatka, bilo koja cifra samo može zbunjivati. Nadam se da to nije cilj pojedinih postova, nego samo posljedica brzog pisanja odgovora.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Al ga vi drobite da je to čudo. Pa kolko onda računate oranje? Oranje je po meni najteže traktoru. Ak je veći i jači traktor i malčer onda je cijena manja a ne veća jer je i učinak veći. 200 ks vrti malčer 3 m na 1400,1500 okretaja motora i na 1000 okretaja karadan. Za sat vremena travu visoku cca 60 cm pomalčiram 2 rali i potrošim 15 litara goriva jer traktor to ni ne osjeti i logika mi govori da je onda cijena za ral 300 kn ili ti 600 kn sat al sat mog rada i sat imt 539 i 150 cm malčer je neusporediv jer sa tom kombinacijom 2 rali traju 4 sata i čovjek plaća duplo,traktor riga vatru nakon toga i potrošil je više nek onaj 200 ks. Po tome pljačkate ljude da je to strašno a ja nek nisam normalan kaj tak malo računam.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Cca 20lipa po m2 ako treba profi malčer!
Za te novce proći i kontra da bude posel kak spada. Sljedeći put bi bilo puno jeftinije jer bi bio siguran teren.
Za poljoprivredna zemljišta koja su u sustavu obrade cijena je povoljnija jer nema šiblja i svačega i to je to.
Nebitno sad veći ili manji traktor.

Recimo za primjer, cijena kombajniranja je 500kn/kj, odradio to Zmaj 133 ili Lexion...a znamo koje će biti razlika u vremenu obavljenog posla, a kvaliteta približno ista🤣

Ponekad sam za malčiranje znao uzimat u obzir i površinu i vrijeme rada pa da ispadne neki prosijek...
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
U principu trava ide po 0.10 lipa po kvadratu cca na dalje

A šiblje tj krupnije za sumski malcer ide od 1.15 kn na dalje
I to su realne cijene ispod kojih se ne radi
Skupi strojevi skupi malceri amortizacija radna snaga... i najzahvalnije je po kvadratu takve stvari raditi. Jer ja za jedan sat napravim sto će netko razvuci na 3 i to ne volim jer mi se motaju stalno ispod malcera na taj nacin.. a kad radis na kvadrate ti radis svoje čovjek ti ne leti pod traktor i ne moraš još i na njega paziti..

Ako je neka njiva bas strma ili ako je puna kamena to mijenja cijenu jer je i rizik veci.. i do sad mi još nitko nije rekao da je preskupo
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Po meni je najbolje racunati po povrsini koja se obradi.
Kak da ja znam koliko nekome treba da mi to izmalcira, mozda mu realno treba 1 sat, a on to lako razvuce na 2 pa ja nek onda platim duplo.
Ja kaj ljudima radim usluge, jedino baliranje i odvoz septicke naplacujem po komadu, ovo drugo sve ide po jedinici povrsine, i to je po meni najpravednije.

Kad smo vec kod malciranja, ja bi trebal nekog s velikim sumskim malcerom da mi izmalcira neku divlju kupinu, tu ima i granja do 10 cm promjera, mozda i veceg.
Al jako je mala povrsina u pitanju, svega skupa 300, 400 kvadrata.
E sad, videl sam neki veliki stroj koji ima malcer na ruci i melje granje uz cestu, debljina mu ne igra nikakvu ulogu, jel to mozda ima sumarija ili ceste ili koga bi mogel pitati da mi to usluzno odradi?
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Prema površini i masi koju treba zmalčirati je sigurno najbliže pravednom. No, ako ima jako puno minijaturnih parcela nepravilnog oblika na kojima hoćeš-nećeš potrošiš dosta više vremena nego na nekoj normalnoj, računica s istom cijenom po jedinici površine pada u vodu. Zato mi je najlogičnije rješenje markacha da povremeno, pretpostavljam kod otežanih uvjeta, kombinira površinu i vrijeme.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,528
20 lipa po kvadratu je ustvari i moja cijena, kaj kog briga kolko dugo ja to delam...1000 kuna ral...2000 hektar!
onaj koji tvrdi da to ne košta toliko nek zove charlipa.... 😜
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
@Charlip
Matematika ti ne potkrepljuje priču, jer ima nekoliko neistina u svemu tome.
Da bi pomalčiral približno 1,2ha (oko dvije rali) trebal bi se voziti prosječno oko 5km/h, uključivo i okretanje i pri tome kositi stalno sa punom širinom bez preklapanja(kaj nije moguće).
S druge strane 15 litri za sat... Znači da radiš s prosječno 70ks....dakle oko 65ks na kardanu.
Ne znam kak bi malčer od 3m išel sa 65ks i 5km/h, osim u jako maloj travi.
A onda to nije malčiranje već samo košnja.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Sve si super izračunao,nikad nejdem sporije od 5 kmh čak i brže,tri kruga idem skroz u krug polja i nakon toga trag do traga. Na 1500 okretaja motora to je na kardanu cca 750 okretaja,neznam na pamet.Ne kužim kaj ti nije jasno. U to preračunavanje konjaže se ne kužim.Prvom prilikom stavim video bzine i obavljenog posla. U oranju sa 5 brazdi na 20 cola mi troši 22 do 25 l na sat brzina između 5 i 9 kmh a u malčiranju ponekad i manje od 15.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Malo mi je malo snage za veliku travu i toliki malčer, odnosno premalo potrošenog goriva ak je iole veća trava.
Kardan na 750? Znači još 40% brže od nazivne brzine. Nije tom malčeru lako i mora biti savršeno balansiran... Ne daj Bože da otpadne čekić...jer u najmanju ruku, nebu bloka traktora.. Hrabro, nema kaj.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Primeni ima par ljudi kaj tak delaju drugima al naplate tj vele cijenu dok vide tranik. Onda nekaj od oka vele, npr meni je lani zel 400 kuna kaj mi malčira 3 komada cca 50 x60. Lani mi šprical kuruzu 800 klaftri pa mi zel 250 kuna, a ovo leto 170,tak da neznam kak to računaju.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Nazivna brzina mu je 1000 okretaja kak je 750 okretaja 40% više od nazivne,malčer je za prednje i zadnje kopčanje a na prednjem kardanu je 1000 okretaja,tak da neznam zakaj bi mu bilo teško? Malo smo pobjegli s teme al fasciniraju me takve računice na papiru bez viđene prakse.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Evo vam mog cjenika po jutru/rali
Oranje 400 kn - 4 ili 5 brazdi plug,ovisno kaj imam, trenutno je 5
Rotiranje zimske brazde 300 kn,friške 350 kn
Malčiranje 300 kn kukuruzovina i trava, ak ima kakvog grmlja ili nekih gluposti onda je do 400 kn.
Sijanje kukuruza 4 reda sijačica i žitna 3 m -200 kn
Špricanje 1000 l,15 m grane 150 kn
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,528
šteta kaj nisi bliže meni, ja bi prodal sve traktore odma i tebi platil da mi radiš SVE!!!! :hahah:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
@Charlip
A o kakvim se veličinama parcela radi, da radiš po toj cijeni?
Pri nama su parcele od 100...1000 klaftri. Rijetko tko ima ral ili više u komadu.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ne radim puno al kad radim onda tak radim,a parcele ima svakakvih,nisu baš od 100 klaftri al od pol rali na dalje
 
Na vrh