• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Za 120 kuna po satu ni traktor ne palim !
Ak je kome preskupo .... na ruke godpodo
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Da, nisam baš radio uslužno ali uzimam u obzir da je cijena kopanja sa strojem oko 200kn i da je posao koji ovaj radi prilično lagan za stroj.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Gle ... sve je to relativno. Traba procijeniti situaciju, Ja sam par puta išao za male novce i popušio . Još se i nateglim ko marva, a gazda ni čašu vode da bi ponudio....
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Za početak, 10ha sa razmakom 3,5m po meni ispada puno više od 12km.
Kod mene je mali traktor ( antonio carrao, frezanje) 200kn/h, a veliki ( same, malčiranje) 350kn/h. U principu nije bitan koji je posao već se gleda traktor.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Tako je @hele !
Tak ja radim, ako radim uslužno. Bitno je koliko traktor trpi, a nekaj traba i "kočijaš" zaslužiti
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Za početak, 10ha sa razmakom 3,5m po meni ispada puno više od 12km.
Kod mene je mali traktor ( antonio carrao, frezanje) 200kn/h, a veliki ( same, malčiranje) 350kn/h. U principu nije bitan koji je posao već se gleda traktor.
ovisi u kolko prolaza ide. ak ima gruber od 2m vozit ce 24km...ak ima od 3.5 12km

moram si slozit neki troskovnik te da vidim jel bi uzeo neki traktor ili uzeo uslugu
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ovisi za kaj ti sve traktor treba ?! Ako je samo za ovu sadnju .... ne isplati se
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Znači da je uvijek stroj bar oko 200kn/sat? Ako misli dugoročno tako raditi možda se isplati uložiti u stroj.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Treba računicu složiti. Svako od nas zna isplati li se što, ili ne ?!
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Nije samo trosak benge i kupnje traktora. Treba to odrzavati, cuvati...uslugu platim i miran san. Bar dok ne dodje prci urod pa se kupi nesto od 50 konja.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ovisi u kolko prolaza ide. ak ima gruber od 2m vozit ce 24km...ak ima od 3.5 12km

Za veći gruber treba jači traktor. Brže odradi, ali je skuplji po satu. Mislim da sa širim gruberom ne buš mogel dobiti po 120 kn/h. Ili buš imal puno sreće.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
120kn/h neka se niko ne uvrijedi, ali brat bratu, ako će ti ko po toj cijeni raditi il je lud ili ce zagrebati 5-8 cm i laganini da se sati broje. Za traktor koji vuče gruber od 3.5m je minimum 200kn/h

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ljudi koji "rekreativno" rade uslužno uzmu 200kn/h za veliki traktor i bok, oni koji to rade češće i zato imaju i neke strojeve računaju više. Čovjek je kod mene sa velikim traktorom i bočnim malčerom malčirao par godina, računa 350kn/h, radi 6h, dakle 2100kn. Pred dvije godine mu je nešto prošlo na traktoru, 400kn popravak. Prošle godine je strgao 2 ili 3 bata, amortizacija traktora i malčera pa ti računaj za koliko ćeš radit.
Pred 3 mjeseca mi je rigolao sa gusjeničarom, dogovorili smo 4000kn (400kn/h), nakon sat vremena mu je riknuo turbo, sam ga je skidao i vraćao i još platio majstoru preko 4000kn za poravak.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad se radi kalkulacija radnog sata obavezno se uzima u obzir:
1 - amortizacija traktora i radnog priključka,
2 - redovno servisiranje,
3 - izvanredno servisiranje (procjena kvarova),
4 - cijena goriva utrošenog po satu,
5 - radni sat traktoriste ili strojara.

Pokušajte za svoj traktor ili stroj na taj način napraviti kalkulaciju.
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
još za vrijeme juge je bila formula za cijenu rada strojeva da trošak goriva i maziva ne smije biti viši od 1/4 cijene
 

Ninnigal

Novi član
Tu od
6 Ožu 2017
Poruka
0
Zdravo društvo!
Sve neki industrijalci sa teškim mašinerijama....
za nas običan puk,koliko da naplatim prevrtanje zemlje koja se dugo nije koristila na ruke?aka lopatarenje.na sat mislim da nije realno računati a radi se o vrtu od 50-ak kvadrata.Hvala!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Koja je cijena baliranja malih bala a koja velikih?
Da li poljoprivrednici koji ne baliraju žele prodati,dati ili nekako se dogovoriti npr da kada skinu pšenicu ili zob pa da se izbalira to?koliko se to cijeni,npr netko ima 100ha pšenice i meni treba da si izbaliram slame sa hektar površine ili 200-300 tinjak bala?
 

Najnoviji postovi

Na vrh