• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Ma taj je onaj kulak Pege,on je u rangu ovih tajkuna pa ovdje malo baca mamce.Ima čovjek svoje principe,koje ja zaobilazim u ŠIROKOM luku,jednostavno svatko se druži sa onim tko mu odgovara,tako i oranje,kod nas je tarifa 400 kuna ali se slabo ore ,svi imaju traktore koji to polako odrade,i mi mali volimo orati sa 1 ili 2 brazde,ne smijemo dozvoliti ovima kulacima da nas gaze
 

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Kod nas je 50e po kj.Dok sam plaćao bilo mi mnogo sad kad radim malo :D Tako da je otprilike taman :D

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Kada uzmeš neki stroj npr. rovokopač da ti radi uvijek se naplate po satu cca 200kn, a nikad po kubnom metru.
Dogovoriš se npr. za 500kn po jutru i misliš da ćeš to lako odraditi a kad ono jašeš tri dana jer je loša zemlja. Lijepo naplatiš se po satovima stroja i najpoštenije, pa nitko nije budala da ne vidi dal se strojar igra sa strojem ko da ima lopatu u ruci ili radi posao kako treba.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Nekak računaj 1/3 za gorivo 1/ 3 za stroj i 1/3 za šofera.
Ak ništa ne polomiš je to najbolja poljoprivreda- izoreš i odmah novce.:icon_super:

Udio za stroj mi se čini premali. Novi puno košta, a stari ima pojačano održavanje.
Po meni bi za stroj trebalo kalkulirati blizu polovice iznosa, a za naftu i za šofera ostatak na pola.
Znači ako potrošiš 10 lit nafte (80 kn), još toliko za traktoristu i 130 kn za stroj.
Znači ukupno 290 kn, zaokružimo na 300 kn.
Koliko se može odraditi s 10 litara nafte? Vjerojatno je različito od slučaja do slučaja, a vi koji se bavite uslužnim oranjem to bolje znate.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Ja sa 560 u mojoj zemlji oko 6L na 2000m2 s time da mi troši oko 5L na sat a tu površinu orem malo više od sat vremena.
Znači da po toj računici bi bilo oko 200kn/sat?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Kopanje kanala i tih gluposti dogovaram po satu, a iskopi gdje se radi odvoz dogovaram po kamionu. Mala je razlika u cijeni sata velikog i malog rovokapaca, a razlika u učinku ogromna. To bi ti dolazilo što imaš veći i bolji stroj sve si više na gubitku. Pa što niko ne balira po satu već svi na komad, ili vožnja kamionom ne ide na sat, već na kilometar.

Ali daleko smo otišli od teme, a čini mi se da ima negdje tema o cijenama usluga.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Udio za stroj mi se čini premali. Novi puno košta, a stari ima pojačano održavanje.
Po meni bi za stroj trebalo kalkulirati blizu polovice iznosa, a za naftu i za šofera ostatak na pola.
Znači ako potrošiš 10 lit nafte (80 kn), još toliko za traktoristu i 130 kn za stroj.
Znači ukupno 290 kn, zaokružimo na 300 kn.
Koliko se može odraditi s 10 litara nafte? Vjerojatno je različito od slučaja do slučaja, a vi koji se bavite uslužnim oranjem to bolje znate.

Da al novi traktor se kupi da radi 500-1000 hr godišnje.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za kalkulaciju cijene nije toliko bitno koliko godišnje radiš sati, nego na koliko sati rastegneš amortizaciju novog traktora i priključka. Na 5000, 10000, 15000 ili do sati kad je tvornički predviđena generalka?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Kod nas veliki poljoprivrednici traže 500kn/ha (150ks+ traktori),koji preoru hektar ispod sat vremena...
Dok ovi mali imt 539,ursus 355 i takvi strojevi traže 500kn/ral..
Zna se za koga se ljudi odlučuju...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
A kako bi ti smiješno izgledao gdje on ore. Normalno da neces zvati nekoga za vrt sa traktorom od 150 KS i četiri brazde.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Al ja njegovo mogu napravit on moje ne, meni bi trebalo 4 puta više vremena nego njemu ali opet bi napravio poso, u ostalom tko zove drugoga da mu ore kad su hektari u pitanju
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Bas sam jucer izorao vrt sa 150 ks i 4 brazde. Prosle godine sam to napravio sa malim traktorom i 2 brazde i nikad vise. Okretanja i zaj.. ko u prici. Ovo hop i gotovo dok si reko keks.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Poznato je da su manji traktori po jedinici snage skuplji od velikih. Isto tak je male parcele po jedinici površine skuplje obrađivati nego velike.
Male površine od par sto kvadrata se najljepše izoru s opremom kakvu ima Krumpi - mali jaki traktor i jedobražnjak. Još da ima okretača to bi bil zakon.
S velikim plugom, npr. 4 bazde si brzo gotov, ali na maloj površini nijedna brazda nije izorana u cijeloj dužini. :icon_hang:
Zato si Krumpi to i naplati. :icon_mrgreen:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Tako je i očito dobro radim jer svake godine imam sve više posla heh na cijenu se niko ne žali čak ni ja hehe
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ja npr zovem da mi izore 2ha u komadu podvodne zemlje,jer sa tastovim 5011 imam par dana u godini idealnog vremena da to napravim kak se spada,a kad i radim kak se spada,s tim da imam poprilično posla,a kad bacim računicu eurodizel u zetora ili platiti oranje,nisam u gubitku,još ako uzmemo u obzir da je kvalitetnije izorano nego kada ja orem,a i dublje,nemam kaj kemijati...
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
moze li mi netko reci korektnu cijenu za kultiviranje korova gruberom s pacjim nogama oko 8x puta godisnje, dubina oko 10-12cm, znaci nista tesko, 10Ha, sirina reda oko 3.5m, duljine 12km? to prodje za par sati.

takodjer oko 14 sati rada 8x godisnje da vuce 2km/h stroj sa slike?

ZUZA-3-951x402.jpg
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Npr. oko 120kn/sat potrošnja goriva nije velika i treba ovom koji sjedi iza bar 20kn/sat.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh