• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Hahahaha mislim da bi ti svog morao staviti pod navodnike kad on pokaže svoju kompoziciju...tvoja je 20 000 eura a njegova 220 000 ak ne i više😅
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pa sve oke,svaka čast.
Moj malčer je šumski i radi to što treba. Mene zadovoljava. Da radim više kupio bi nešto takvoga, ja ovo radim poslije radnog vremena i vikendom kao dodatnu zaradu.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Evo par slika
Upišite na YouTube slobodno OPG ORAH, a možete i na Facebook ili Instagramu pogledati.



E1125D64-DE93-41C3-84A2-5B64A8609730.jpeg 11BA9309-E894-4F8A-8EDA-017C0D6B33CE.jpeg CE26C6ED-8122-4CC7-857D-0D7279E83929.jpeg
Hahahaha mislim da bi ti svog morao staviti pod navodnike kad on pokaže svoju kompoziciju...tvoja je 20 000 eura a njegova 220 000 ak ne i više😅
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Pitanje za kolege koji rade uslužno sijanje kukuruza i ostalih širokorednih kultura. Koliko ha godišnje posijete uslužno, ako se smije znat? Pitam jer sam u fazi kupnje sijačice - prvenstveno za svoje potrebe, a potom i za raditi usluge ako se nešto nađe, a o tome koliko se da zaraditi uslužnim sijanjem ovisi kakvu i s kojom opremom ću uzeti.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Par hektara, vise prijateljski nego usluzno. Isto tako i ostali. Koji imaju sijacice rade 90% zemlje, ostalo se rasporedi i ispadne ti to. Ne znam dal itko sije desetke hektara i vise usluzno. Tako je bar kod mene. Ima upita za vrtove i kojekave parloge ali to mi ne pada na pamet sijat.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ja sijem po 25 kn/100čhv,, ral 400 kn... pneumatska 4 reda. Ako ima više onda po 20 kn
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Hvala, @NEWHOLLAND ! Znači ne može se tu nešto previše zaraditi? Razmišljam da li uzeti dozatore za mikrogranule ili ne. Meni i nisu previše potrebni, jedino ako bi uslužno sijao.

@yama13 To ispada oko 700 kn po ha? Čini mi se dosta skupim. :/ Takve su i inače cijene u tvom kraju? Koliko godišnje posiješ drugima? Radiš li razliku u cijeni ako je sa gnojivom/bez gnojiva, force/bez forcea?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Kod nas u zagorju gotovo niko nema parcele veličine od hektara, to su većinom manje parcele na više mjesta pa se i nešto uračuna u to. ne sve je ista cijena sa ili bez.. tata sije sa oltovom 2 reda po 30 kn/100 chv. A sve to što imam za sijati riješim za 3-4 dana otprilike. Nešto se zaradi
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kod mene je 120 kn jutro.

Onaj koji plača sjetvu ne razmišlja o mikrogranulama...

Uzmi ih radi sebe.
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
@yama13
20 ha posiješ godišnje?

@Marko355
Znam par ljudi u mom kraju koji plaćaju sjetvu upravo radi mikrogranula, jer siju u monokulturi.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ne, oko 10... nema kod nas tako velike poljoprivrede. U mjestu još ima jedan koji radi možda nešto manje nego mi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ako pikiras usluge ja bi uzeo teleskopsku 50-70 sijacicu sa sto vise opreme. Da zadovoljis sto vise kultura i sto vise zahtjeva. Od soje, repice, repe pa do kukuruza i suncokreta. I diskosnu. Sije u losije pripremljeno i obavlja postrnu sjetvu u reduciranoj obradi.
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Preskupe su te sijacice (opcenito su preskupe). Prvotno sam gledao rabljene, ali sam odustao od toga. Nemam dovoljno vlastite zemlje da bi mi se takva investicija isplatila, a pitanje koliko usluga mogu ugovoriti.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Opremu uzmi radi sebe i svojega,a drugima ako odgovara dobro,ako ne opet dobro.
Kak je kolega Newholland rekao,uzmi onu s kojom možeš pokriti više kultura i na dobro i loše pripremljenim zemljama(disk ulagači).
Kod nas sjetva 250kn/ha...za više ha ide i jeftinije.
Da otplatim u uslugama 100k kn vrijednu sijačicu treba posijati 400ha.
Za to treba ohoho usluga napraviti.
A ako gledaš npr da imaš 20% bolji sklop,samim time si povećao prinos i na kraju krajeva zaradu i otplatiš je za kraći period.( ovo govorim iz vlastitog iskustva). Pod uvjetom da svake god ne pada otkupna cijena kulture koju siješ...
Baš je ovo poanta preskupe sijačice.
Ako gledaš na 10ha imaš 20% slabiji sklop.
Godišnje 2ha ti ostane neposijano.
Kroz 5 godina izgubio si 10ha.
Za 5 godina,otplatiš sam sebi sijačicu kroz veći prinos.
 

ASD

Član
Tu od
4 Tra 2020
Poruka
55
Sa diskosnim ulagacima cu svakako uzeti. Planirao sam neki osnovni model neke bolje marke, ako bi samo za svoje potrebe kupovao.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Posijem do 20 jutara godišnje uslužno tak da to sve isto računam i svojega oko 70. Kao i za svaki stroj tak i za ovaj velim,ako imaš keš zakaj novo uzimat?
Nađe se dobrih rabljenih sijačica starih par godina,siju ko nove a jeftinije ohoho. Osim ak ideš na kredu,leasing ili neku mjeru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh