• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cijene zemlje

G

Guest

Guest
zanima kako se krecu cijene zemljista kod vas, jer kod mene na samo par kilometara razlike cijene su i do 10 naprama jedan . npr. u mom selu i par sela uokolo su jos uvijek oko marku po chv. do maksimalno 1 euro po chv. ali onda je to super kvaltetna zemlja za nase uvjete tj. ne stoji voda i blizu je sela. dok su livade oko 2 kn po chv. da bi samo 6 kilometara dalje gdje se ljudi vecinom bave povrcem i cvijecem bila i do 4 eura po chv (samo ako nije pijesak ili sljunak). a ekstremni slucaj je bio u susjednoj koprivnickoj zupaniji (ali i to je cca 7-8 km od mene) gdje je jedan veliki farmer uokolo svoje farme svinja (400 krmaca) kupoval i jos uvijek kupuje zemlju po 6 eura chv.
inace kod nas zupanija (varazdinska daje poticaj za kupnju zemljista i to 3500 kn po hektaru ako se kupljena cestica nalazi do moje (okrupnjavanje parcela) ili 1500 kuna po hektaru bilo gdje (okrupnjavanje posjeda). zakup za oranice je 500 do 700 kn po jutru. a evo da se vide i cijene u prekodravlju, to je dio koprivnicke zupanije izmedju drave i madjarske koje poslao ciganek1 na moj upit u topicu Koliko zemlje obradjujete i imate?

Cijena je od 3 pa i do 6 tisuča eura pa jutru.
Cijene za zakup su od 700 pa i do 1000 kn po jutru.
U prekodravlju več odavno vladaju Evropske cijene.
 
R

Ratarko

Guest
Ja sam kupovao po 8.000 kn jutro u mom selu. Nije bio nitko drugi zainteresiran za kupovinu osim mene , da je bilo drugačije sigurno bi i više platio...
 
B

Bobo

Guest
Mi kad kupujemo zemlju bez obzira na kvalitetu i sastav dajemo 1000€ po jutro, pa tko hoce, tko nece...

Konkurencije nemam, a i da imam, cijena je takva kakva je i svi zadovoljni.
 
B

Bobo

Guest
e, sad ga i ti...

1 jutro je 1600 hvati
1 hvat je 3.6m kvadratnih

1600*3.6=5760m2

(na danasnji dan 1€=7.34 srednji tecaj HNB)

7340/5760= 1.27kn/m2
 
M

Mister x

Guest
7340/5760 ispadne ti da plačaš 1.27 odnosno upola manje nego ja tu u zagorju.
 
G

Guest

Guest
vidim da sam bio prespor, a kako mi ne da obrisati nek onda ostane. jedan chv ima 3,6 m2, jedno jutro ili ral ili velika mekota ima 1600 chv tj. 5760 m2 ostalo izracunaj
 
B

Bobo

Guest
Hvala na ispravku, skuzio sam ga i ja, ali ne na vrijeme :oops:

Cuj, kod mene su takve cijene...
 
M

Mister x

Guest
Nemaš beda, ali moraš znat da kod mene skoro svaka parcela ima struju, ja danas sutra ako mi dopizdi izvedem parcelizaciju i prodam pod vikend zemljište.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, i kroz dve moje njive ide telefonska zica, pa mi to nitko nece priznat. :wink:

Sala, naravno...
 
M

Mister x

Guest
Stavi priključak i uzmi ADSL Wirles pa možeš s traktora surfat po netu.

:roll: :eek: :lol: :? :shock:
 
B

Bobo

Guest
Cuj, kuzim se ja u informatiku dosta, tako da mi nije i ovako problem s traktora surfat po netu, samo se treba organizirat da to bude uspjesno...
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
ja 30km od zg prema sisku plačam 1000 eura po jutru oranica pa do 2000 evra ako je zemlja uz kuče tj i za gradnju
 
C

ciganek1

Guest
Da je u Prekodravlju 1000 Eura po jutru ja bih več imao 100 ha .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Danas vidim u oglasu prodaje se polj.zemljište 14kj. blizu mene i ja telefon u ruke i javi mi se neka baba pitam za cijenu 2.200eur po kj. :eek: :cry:
pitam i za zakup koja je cijena dosadašnji zakupac plača 600kn/kj :eek: :shock: :cry:
 
J

Jadranko

Guest
u jebote pa gdje je to tocno ????
to je puno love :shock:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Baranja, selo Lug 5-6 km od moga a kod mene zakup privatnog 300-400kn Kj.
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Danas vidim u oglasu prodaje se polj.zemljište 14kj. blizu mene i ja telefon u ruke i javi mi se neka baba pitam za cijenu 2.200eur po kj. :eek: :cry:
pitam i za zakup koja je cijena dosadašnji zakupac plača 600kn/kj :eek: :shock: :cry:

Pa zakup i nije toliko skup ali kupovina je kada se usporedi sa ostalom zemljom u mojoj okolici.
 
B

bajki

Guest
Kod nas je cijena isto oko 2000€/jutru. ako se radi o ravnici ide i 2500€/jutru. Cijena najma je oko 400-600 kn/jutru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh