• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene zitarica u zetvi 2008

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ljudi jel znate kako se sada krecu cijene psenice,jecma,zobi pa i kukuruza?
Toliko sam ljut jer predpostavljam da ce nam opet ponudit mizeriju za nas proizvod al tjesim se....

Ako budu otkupljivaci opet ponudili 1,3 ili 1,5 onda pizdim.....
 
S

seljaček

Guest
Ma nema šanse pšenica mora biti 2kn a kukuruz 1.5 kn ispod toga nema šanse na svijetskom tržištu nedostaje žitarica a gnojiva i nafta du drastično poskupili tako da ništa ispod gore navedenih cijena.
 
K

KRESO

Guest
mislim da nemaš brige jer za zelenu pšenicu nude do dvije kune ,stoga će cjena vjerovatno biti veča....
a za kukuruz hmmm što se mene tiče sve preko kune je ok. , ali mislim da će biti veča.... :roll:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
A jecam?
ala bi bilo fora da jecam bude kunu...:))
vjesao bi se-
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
gledo sam nekidan na tv da neki nude 2kn za zelenu pšenicu dali je to istina jeli je neko dobio možda takvu ponudu?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
nama je cijena piv. ječma vezana uz cijenu pšenice i iznosi pšenica +10% a jari ječam pšenica +20%
 
B

Bobo

Guest
I opet cemo svi zaraditi isti postotak kao i do sada...

Gnojivo poskupjelo, gorivo poskupjelo, sve zivo oslo gore, pa da se seljaci ne bune, digli otkupne cijene...


Isti klinac, opet ne znam kako ce biti, mada ce biti bolje, kako mi se cini, no ne nesto previse :scratch


I ko za vraga, nasa glavna kultura ove godine ce biti soja...
 
B

bok123

Guest
kod nas u Moslavini je pukla priča da vama u Slavoniji nude 2,50 k za žetvu 2008. Jel to istina? :?:
 
S

seljaček

Guest
Uh koja priča mislim da je lijepa ali utopija nema šanse da seljacima svane sunce nama je još mrak i tak če ostati bojim se da če 2 kn za pšenicu biti plafon iako bi bilo dobro da bude 2,5 kn da i seljak zaradi 0,5 kn po kg ovak sa 2 kn bude "0" a sa 1,7 + poticaj opet "0". A kukuruz vjerojatno bude 1,5 kn standard uz ovakva ulaganja tanka zarada tak da baš ne gubimo puno još kad dobimo 600 kn/ ha poticaja ma zarada da boli.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
ma opcenito je poljoprivreda lose....Sve je teze proizvest,sve je skuplje proizvest a cijena protekli godina sto se tivce sjemena,gnojiva ,goriva itd raste.Tek ove godine cemo dobiti vise od kune za psenicu....I to je isto nista.
Gledam ljude kod kojih se vidi napredak a l i to je sve kredit tako da relno gledajuci svi ti strojevi sto seljaci imaju su od banke...A gdje smo mi?
 
K

kikoporto5820

Guest
Ljudi jel ste spremni ako cijena pšenice nebude 2 kn izači na prosvijede i zablokirati ceste, ja mislim da imamo apsolutno pravo na to. Ako oni mogu dizati cijene goriva i mineralnog gnojiva onda se i mi možemo boriti za sebe. 8)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
to je i za očekivati da raste i cijena proizvoda,ako raste cijena sirovina...pogledajte pekare,u zagrebu je jedna pišljiva krofna 5 kuna!!! a od kile žita on napravi bar 10 krafni.. ;) raste cijena mlijeka u trgovinama,a našim stočarima cijena ista...
 
S

seljaček

Guest
Tu j... lud zbunjenog troškovi su nam porasli za 70% potražnja porasla za 100% a naši proizvodi el bi lipu il dvije podigli cijene ali utješno je da su neki dan objavili na tv da je zajamčena cijena pšenice 2 kn a bude i rasla.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Ma gdje si cuo da je zajamceno 2kn?Pa sa 2kn +pdv bi mozda bio i zadovoljan.
Ali trebamo traziti 3kn pa koliko nam daju onda a ne ici sa prijedlogom da nam daju 2 kn jer onda bi nam dali manje za psenicu.
Svih proteklih godina gledam kako nam uzimaju proizvod zadzabe-a slusam pojednine seljake kako su zadovoljni sa urodom i cijenom od 90lipa ....
Neznam ja kako su ljudi mogli biti zadovoljni sa tom cijenomm...
Ocito neznaju racunat....
 
Z

zoran

Guest
zsolin kaže:
Ma gdje si cuo da je zajamceno 2kn?Pa sa 2kn +pdv bi mozda bio i zadovoljan.
Ali trebamo traziti 3kn pa koliko nam daju onda a ne ici sa prijedlogom da nam daju 2 kn jer onda bi nam dali manje za psenicu.
Svih proteklih godina gledam kako nam uzimaju proizvod zadzabe-a slusam pojednine seljake kako su zadovoljni sa urodom i cijenom od 90lipa ....
Neznam ja kako su ljudi mogli biti zadovoljni sa tom cijenomm...
Ocito neznaju racunat....

Bravo majstore, sve potpisujem, 3kn minimalno!!!
 
S

seljaček

Guest
zoran kaže:
zsolin kaže:
Ma gdje si cuo da je zajamceno 2kn?Pa sa 2kn +pdv bi mozda bio i zadovoljan.
Ali trebamo traziti 3kn pa koliko nam daju onda a ne ici sa prijedlogom da nam daju 2 kn jer onda bi nam dali manje za psenicu.
Svih proteklih godina gledam kako nam uzimaju proizvod zadzabe-a slusam pojednine seljake kako su zadovoljni sa urodom i cijenom od 90lipa ....
Neznam ja kako su ljudi mogli biti zadovoljni sa tom cijenomm...
Ocito neznaju racunat....

Bravo majstore, sve potpisujem, 3kn minimalno!!!
Slažem se da treba tražit 3 kn ali na tv-u su objavili prije par dana da če biti otkupna cijena u žetvi 2 kn objavljeno u nekim popodnevnim vijestima iz MPVGRR-a.
 
A

Alen

Guest
seljaček kaže:
Slažem se da treba tražit 3 kn ali na tv-u su objavili prije par dana da če biti otkupna cijena u žetvi 2 kn objavljeno u nekim popodnevnim vijestima iz MPVGRR-a.

Cijena od 2 kn je sasvim prihvatljiva (bar meni).
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Zanimljiva prica:
Ja sam mlad poljoprivrednik i zelim kvalitetno raditi poljoprivredu,zbilja se trudim u tome.
Ali prije 2 god stanem sa traktorom kraj covjeka koji ima tablu krajem mene i pocnemo pricu u cijenu psenice...
to je bilo taman prede zetvu i on je bio u ministarstvu tada ...cijena je bila dogovorena oko 90lipa--valjda...
Ali ja njemu kazem :
PA jebemu malo je to za psenicu..jel znas ti koliko su skupi nasi strojevi..koliko se naradimo da proizvedenomo 1kg zita..itd----rizik...ovo ono---
JA KAZEM:
Pa cojvece neisplati se prodat po toj cijeni.
A taj isti covjek koji nema ni 8 razreda ,nazna ni racunat kaze meni :
Pa da mi se nesiplati nebi radio.

Eh da mi je vidjeti njegovu racunicu zarade.

Ja smatram da je problem u tome..
Ljudi su proteklih godina prikrivali svoj neprofit laganjem u prinosima i zaradi da bi ispali pametni a u biti su sebe sjeb....i nas!!

Iznimke su ljudi koji imaju zemlju na bogatim zemljistima pa im i urodi vise po H uz manja ulaganja....

Jos samo jedna stvar:

Poticaji za zito....Kada predajemo primke da ostvarimo poticaj,recite mi kome nije falilo pa je nabavio laziranu?to vjerujem da je svima poznato-a ovi iz ministarstva kada racunaju prosjecnu dobit uzmu podatke iz te mreze i dobijemo da je prinos iznad prosjecan...STO NIJE ISTINA!
Ali sa tom racunicom bi se i dalo zaraditi ali jebb kad nije tako.
 
V

vito

Guest
bok dečki ...nešto sam ovih dana radio po selu, za novac... jel znate kako se kreću cijene prskanja, kultiviranja, bacanje gnojiva, priprema za sjetvu....
 
B

Bobo

Guest
Prije je neka univerzalna cijena bila 100 maraka po jutru, dakle oranje, tanjuranje i tako...

Ja radim zemljane radove po toj cijeni (400Kn), a bacanje gnojiva, kosnja trave, i slicne gluparije po 200kn... Sto je najbolje, nemam bas puno musterija a ni konkurencije, pa je cijena takva kakva je... najvise ide malciranje stabljika duhana, kukuruzovine i kojekakvog draca koji raste po njivama...
 
Na vrh