• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ciji je tata jaci i ostale prepirke IMT:Torpedo te njima sli

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Å

Željko

Guest
Bobo kaže:
Daleko je to od traktora 8)

Ako to nije traktor, onda je IMT kočija koju treba šlepati!!! :lol: :lol: :lol:
 
B

Bobo

Guest
Cuj, deutz mi se ne svidja zbog zracnog hladjenja (pricam o starim modelima) i ne znam zasto, no ruzni su mi a ujedno su i neokretni. Dugacki su kao vrag, a ne mogu skrenuti nesto narocito ako je tamo prednja vuca.

Torpedo ne racunam pod deutz, jer je to 10 par opanaka, i to pogotovo nije traktor.

IMT je los, ali prije neki IMT nego neki Deutz. Znam da grijesim, i to jako, no deutz mi se ne svidja jer sam imao jako jako losih iskustava pri voznji i radu s torpedom. Ostao neki gorak okus u ustima...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja mislim da se nijedan novi IMT ne može mjerit s ovim starim original njemačkim Deutz-om! Torpedo je sasvim druga priča!
 
Å

Željko

Guest
Deutz se bolje vozi od torpeda! ima više brzina, bolje kočnice...! A što se tiče zrakom hlađenog motora to je još bolje nego tekučinom hlađenog, jer se stvara veča temperatura zraka u cilindru i veča eksplozija kod ubrizgavanja goriva pa je i snaga matora veča!!!! Radna temp. mu je oko 130c
 
B

Bobo

Guest
Znam ja koje su prednosti zrakom hladjenih motora, a znam i koje su mane: Moze se pregrijati, ako se ne odrzava (ja traktor u zivotu oprao 4 puta) tako da bi deutz kod mene za par godina bio gotov!, veca buka, jer nema pregrada i tekucine koji koliko-toliko upijaju buku, Visa radna temperatura je dobra koliko i losa...


Torpedo sam i ja rekao da kraj deutza nema sto traziti, moze samo glumit maketu. Deutza nisam nikad vozio, nit u nejmu sjedio. Ali posto sam torpeda vozio i radio s njim, kazem, ostao jako gorak okus u ustima koji se ne moze samo tako saprati...


Kako je IMT mogao napravit po licenci traktor koji valja, a u Rijeci ga tako smrdaju da je to cudo jedno? Na bilo kojem deutzu ne postoji "problem 6. cilindra", dok je to torpedu ahilova peta.


Kazem samo iz svog iskustva da ga nikada uzeo ne bi. Nemam pojma kakvi su ovi novi, no znam da valjaju i da su medju kvalitetnijim traktorima. No ipak nemam povjerenja u njih...
 
K

krx pozega

Guest
Bobo mali deutz je za ferca fergusona avion gotovo u svemu a za IMT druga galaktika...imao sam malog deutza nekad davno ali dobro se sječam da je otac zaplakao za njim kad je odlazio..prodali smo ga...to je izmišljen traktor,sad su još uvijek na cijeni(MAKAR OVI MALI)..pred prošle godine smo obišli gore cijelu podravinu u potrazi za malim dobrim deutzom ljudi su tražili i po 5000eura za 25 godina stare..a mislim da o tome nama govora svaki bolji poznavatelj traktora zna šta je "mali"deutz...tako sam ga ja zvao jer sam i ja tad bio mali...
 
B

Bobo

Guest
Znam da je original deutz odlican traktor, ali kazem samo da ga ja ne bih uzeo nikada. Ne znam, jednostavno mi se deutz ne svidja...
 
R

robert

Guest
torpedo 90 konja,okretan je kao vrag!bolji je od tih imt-ova,udobniji i daaaleko manje trosi,za primjer imt 1006 je konzerva u usporedbi sa torpedom,na njemu nista ne valja,bas zato sto ima zracni motor,mal je i potrosac.sto se tice 6. cilindra,traktor ne smije raditi u leru ispod 1000okr.moj tjera rotodrljacu od 3 metra,napravio je nekih 8000 sati do generalke.duugacak,znaci odlican za potegnit i ne skace po oranju.... 8)
sta ne mogu skrenit sa prednjom vucom?
 
B

branko

Guest
torpedo 90 konja,okretan je kao vrag!bolji je od tih imt-ova,udobniji i daaaleko manje trosi

kad bi mozda na njemu pisalo fabrika traktora i masina reka , onda bi to bio bolji traktor od imt-a

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

BTW sto se tice potrosnje, ima covjek kod mene internationala to je ova krntija gore i imt-a 5136 i orao je istu parcelu sa istim plugom razlika je bila samo ta sto je sa imt-om orao u jesen 2005 a sa internationalom jesen 2006 i tvrdi da je ihc potrosio barem za 10 litara po hektaru manje od imt-a (ako nije i vise )
 
R

robert

Guest
internacional.....naspram njega imt nije traktor uopce
zapravo novi bmw 530d ima bolji motor od m5,gotovo duplo manje snage(285ks),a medjuubrzanje isto........nema do dizela........
jel vlasnik tog traktora alkos?vidim da naginje ustranu.... :lol:
 
K

krx pozega

Guest
Stvar je u tome kad imaš nešto neznaš za bolje..a ja stvarno mislim da ja imam dobar traktor..nekad se stvarno divim svom 577 i oprostit ču mu to što sam danas došao poslije sjetvospremanja sa vrpom blata u nosu i prašine puna glava...jer kabina dihta kao u IMT-u... :) :( :x
 
B

branko

Guest
jel vlasnik tog traktora alkos?vidim da naginje ustranu...

nije tak je kupljen iz njemacke , u pitanju je bilo prevrtanje prilikom gazenja silaze ili sjenaze u silosu
 
B

branko

Guest
Stvar je u tome kad imaš nešto neznaš za bolje

znam pa i ja imam malog srbina ali nikad necu reci za njega da je dobar traktor, vise nuzno zlo kao i svaki imt, ali kad bih imao potrebe i sredstava u svakom slucaju bi ga odmah zamijenio za bilo koji drugi traktor, nesto sam jedno vrijeme pregovarao za prvi torpedo 4006 koji je u biti u rijeci samo sastavljen od njemackih dijelova ali nisam se nasao sa vlasnikom. ali ovak mu barem mogu spominjat sve po spisku bez griznje savjesti
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Sad on nadje usporedjivat IHC i IMT, pa to nema nikakvog smisla!

Pricam kako je Torpedo naspram IMT-a krs i kraj toga i dalje stojim!


Deutz se tu ne ubraja, kao ni IHC ili neki treci traktor.

Sad cemo se kao djeca svadjat ciji je tata jaci, molim vas ljudi, citajte sto pisem... A da je torpedo 90-ka okretniji od IMT-a je cista glupost! Traktor je dugacak kao sam vrag i prednja osovina mu je na samom posetku haube. Pogledaj kako IMT 5106 izgleda, pa mi se javi ;)

Ne govorim da je IMT odilcan traktor, ali govorim da je naspram torpeda AVION! Sto se Torpedove udobnosti tice, i tu bi se dalo svadjati, posto imam 120Kg i jedva stanem u Torpedovu kabinu! Vozio sam 7506 i volan stalno 3cm od stomacine :oops: , Tako de to NIJE udoban traktor! A stanem u SVAKI IMT, tako da 8)
 
R

robert

Guest
5106 sam vozio,uopce nije okretan,da ne spominjem kako je ruzan kao sam vrag.nijedan imt ne valja,valjaju samo ovi veliki,i jedino sto na njima valja je motor,koji nije njihov,nego od mercedesa,sto znaci da sto god sastavljali ovo u srbiji,ama bas nista ne valja...ja sam blizu 100kg,pa nemam problema sa volanom..pitaj ljude koji bi prije traktor imt ili torpedo,pa ces vidjeti.torpedo ako je mekan bar malo trosi i zelene je boje pa izgleda normalno....a kad u imt sjednem kao da me neko zatvorio u konzervu.pogotovo u 577 i te manje imt-ove.nista ne vidim,samo mi glava malo viri kroz sofer sajbu,a blatobrani vislji od mene dok sjedim,a imam 1.85m....toliko o preglednosti.....i ne znam jel to inace u imt-ovima ,par komada sam vozio kad im das pun gas volan vise ne mozes drzati od vibracija.... :(
torpedo je majka za tog imt.ljudi kad sjednu iz 577 u 75-icu cude se.
jedan cica mi je tako pricao dok sam radio na silosu.kaze u tom torpedu sve vidis...a moj imt se sav trese.... :wink:
 
B

Bobo

Guest
robert kaže:
5106 sam vozio,uopce nije okretan,da ne spominjem kako je ruzan kao sam vrag.nijedan imt ne valja,valjaju samo ovi veliki,i jedino sto na njima valja je motor,koji nije njihov,nego od mercedesa,sto znaci da sto god sastavljali ovo u srbiji,ama bas nista ne valja...ja sam blizu 100kg,pa nemam problema sa volanom..pitaj ljude koji bi prije traktor imt ili torpedo,pa ces vidjeti.torpedo ako je mekan bar malo trosi i zelene je boje pa izgleda normalno....a kad u imt sjednem kao da me neko zatvorio u konzervu.pogotovo u 577 i te manje imt-ove.nista ne vidim,samo mi glava malo viri kroz sofer sajbu,a blatobrani vislji od mene dok sjedim,a imam 1.85m....toliko o preglednosti.....i ne znam jel to inace u imt-ovima ,par komada sam vozio kad im das pun gas volan vise ne mozes drzati od vibracija.... :(
torpedo je majka za tog imt.ljudi kad sjednu iz 577 u 75-icu cude se.
jedan cica mi je tako pricao dok sam radio na silosu.kaze u tom torpedu sve vidis...a moj imt se sav trese.... :wink:

Od svega sto si napisao, samo se s ovim slazem ;)

bas volim potpaljivati, to je cudo jedno
 
K

krx pozega

Guest
Mislim da je 577 puno bolji od torpeda 75 u svakom pogledu, a za ostatak što znam ne bi se moglo reči...............TEMA:DEUTZ
 
B

Bobo

Guest
Vec sam vam rekao da covijek ne da da slikam njegove strojeve jer se on boji interneta kao crnog vraga...

Ne pitajte me zasto i kako, no pokusat cu iskamciti par slika, jer sam s njim jako dobar...


Ima jedan ovdje 5106 i 5136 koji su kao novi samo ti traktori nikada nisu u dvoristu, jer stalno rade nesta s njima... Pokusat cu se domoci slika, no ne mogu nista obecati...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh