• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cirkular za drva (remenice)

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
ja imam tu od rositeha i zadovoljan sam...inače mislim da je poljska...tražio sam po natpisu koji je gore...a ono, jesu možda malo tanki zubi ali za moje potrebe sasvim dovoljno...
 

danib

Novi član
Tu od
22 Ruj 2021
Poruka
8
A i pretpostavio sam da je za pilanu, kupio sam ju jeftino u kompletu sa osovinom,,neki dan sam ju prodo u sretne ruke :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,343
Da nebo i zemlja naspram obične pile, trajat ce godinama,samo da ne uhvati neki metal od lovaca :oops:
Nisu problem olovni metci, I mesing je mekan. Problem je vlakana drvo po kamenjsru puna sitnog kamena kao da reže daske od betona.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Da nebo i zemlja naspram obične pile, trajat ce godinama,samo da ne uhvati neki metal od lovaca :oops: View attachment 40585
a i tane od lovaca je mekano za vidiu, obično je to olovo sa malo bakra, meko da nemre biti mekše, vidiu ti bude prije zatupil kamen ili pijesak ili zemlja...........
Smilane........nisam vidio tvoj post.......sve si napisao...
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032

Dal je ovo dosta jako za cirkular i moj traktor? Je imo ko problema sa reduktorima, da ga zaobidem i napravim cisto prenos preko remena ili ce posluzit i ovo jer zelim imat pilu okomitu na traktor jer ova u nastavku mi nije najsretnije riješenje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Bez veze, prijenosni omjer mu je 1:1.
Zemi diferencijal od BMW - a ili Merca i onda buš imal odmah i multiplikaciju oko 3,5...4:1, pa budeš trebal manje remenice.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Al odgovara mi je 1:1 jer imam remenicu koja paše na njega i remenicu koja ide na pilu u omjeru 1 prema 3 tako da mi to sve štima pitam samo za jačinu samoga reduktora
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Kako se to računa,zato sam i pito dal ce moj traktor to strgat ili ce dobro radit bez greske, sa remenjem cu odradit finese da ako mi zaglavi pilu ne podrobi reduktor nego da proklize remenej
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Kako se to računa,zato sam i pito dal ce moj traktor to strgat ili ce dobro radit bez greske, sa remenjem cu odradit finese da ako mi zaglavi pilu ne podrobi reduktor nego da proklize remenej
Sigurno će remen prokliziti. Pogotovo ako je 1. Ne vjerujem da je neki remen koji može prenijeti 11kW.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,838
Računaj da remen 13tica prenosi maksimalno 3KS!
A koji ti je fifi cirkulara?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
3 remena su, ne znam dimenzije na zalost remenja al pila ce bit fi 600 ili 700...za sad imam 500 al cu kupit vecu. Znaci moglo bi to dobro radit bez straha...ubiti znam dimenzije remena jer je na reminici utor za 12icu klinasti
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,838
Ma pilit će bez problema, ali naoštri cirkular koji puta.
Imam isto cirkular fi 600. Nisam ga baš dobio badave makar se može reći. Kod gazde poskakivao i sl. jer su ga brusili brusilicom. Kad sam poštosao zube i nabrusio radi ko bebica.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Kod mene je vidija...i kupit cu veci vidia isto, tako da tih problema nebi trebalo bit
 

Najnoviji postovi

Na vrh