• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

drazz

Novi član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
8
Evo nekoliko slika mog cirkulara.
Nadamse da če se vidjeti slike.
Inače još jednom da pogledam pravila.

miklav2005001a.jpg

miklav2005007.jpg
miklav2005003b.jpg

vidio sam na slikama da cirkular ima reduktor od prikolice za gnoj. isti takav planiram i ja staviti na banzek pa me zanima kak se ponaša osovina na remenici, tj. dali ima previše lufta i dali treba staviti ležaj ispred remenice?
 
M

mlinar

Guest
Nema previše lufta. Sa njom sam napravio nekoliko 100 kubnih metara drv. Ima 3 jermena širine 17mm, ali jedan je malo predug tako, da ne koristi i nije potreban.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_QmkGtSmM10[/YT]
Planiram da skinem ovu pokretnu plocu, imam problema sa pilama, brzo se tupe, nekad je i skine, mislim da mi taj stol malo vibrira, onda vodi drvo prema pili bez mogucnopsti da se ono kad ga pomjeras pomjer i bocno i prilagodjava pili, planirao sam staviti inox lim preko stola da kakse klizi, sta mislite hoce li lakse ici preko inoxa, koliko je uopce tesko rezati bez pokretnog stola. vidim vecina ovih tvrornickih nema pokretnog stola, pa ni ovaj moj nije imao. Na ovaj nacin bi takodje samnjio visinu stola za nekih 8cm, sto je znacajno.
 
Posljednje uređivanje:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Vidiš tebi ta pokretna ploča smeta a meni moja već 6 godina odlično radi i nemam nikakvih problema...[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=eN1SAnvNhos[/YT]
 

drazz

Novi član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
8


na slici su reduktor i remenica koje ću stavitina banzek. vanjski promjer je 248mm. znaći kad oduzmem 18mm. za remen ostane 230mm.
imam još i puni komad od 120mm. iz koje bi dao istokarit remenicu 100mm. sa tom kombinacijom ako sam dobro izračunao na 420 okretaja kardana dobio bi brzinu 966 o/min. na kotačima odnosno 26m/s brzina pile, sa povečanjem broja okretaja kardana brzina bi mogla ići preko 32m/s. zanima me vaše mišljenje jel bu to funkcioniralo?

 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
a sto ne pojednostavis, bez reduktora, vecu pogonsku i manju gonjenu remenicu, ako vec planiras da radis na 400 okr kardana, a trebas 100, ynaci donos remenica 2,5/1
 

drazz

Novi član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
8
a sto ne pojednostavis, bez reduktora, vecu pogonsku i manju gonjenu remenicu, ako vec planiras da radis na 400 okr kardana, a trebas 100, ynaci donos remenica 2,5/1

reduktor stavljam tak da mi traktor dođe sa strane ako budem raspiljivo kakve duže daske da ne smeta, a i sa reduktorom imam riješeno priključak za kardan, ležajeve...
 
M

mlinar

Guest
Upravo sam premerio remenice. Vanjski premer velike remenice je 420mm a manje je 90mm. Premer manje remenice nije dobro da bude ispod 90mm, zbog životne dobe remena.
 
O

ocmes982

Guest
Majstor mi radi banzek za rezanje drva, promjer kotača je 610mm,motor dmb 14 ks,gas bi bio na1/3, pogonska remenica 100mm a gonjena 300mm da li to bila dobra brzina lista pile u sekundi, vidim da Ivanko zna dosta oko banzeka pa ako može neka mi odgovori.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
jos uvijek stoji pitanje, dali inox ploca na banseku, koliko je uopce tesko gurati drvo po ploci, i hoce li inox pomoci.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ja sam stavljao na dihtaricu kao donju ploču i ništa sprektakularno
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163


na slici su reduktor i remenica koje ću stavitina banzek. vanjski promjer je 248mm. znaći kad oduzmem 18mm. za remen ostane 230mm.
imam još i puni komad od 120mm. iz koje bi dao istokarit remenicu 100mm. sa tom kombinacijom ako sam dobro izračunao na 420 okretaja kardana dobio bi brzinu 966 o/min. na kotačima odnosno 26m/s brzina pile, sa povečanjem broja okretaja kardana brzina bi mogla ići preko 32m/s. zanima me vaše mišljenje jel bu to funkcioniralo?


Gdje si nabavio taj reduktor i koji mu je omjer ? planiram radit traktorsku frezu za snjeg, i takav bi bio dobar pokretao bi kroz turbinu i puž !
 

drazz

Novi član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
8
Gdje si nabavio taj reduktor i koji mu je omjer ? planiram radit traktorsku frezu za snjeg, i takav bi bio dobar pokretao bi kroz turbinu i puž !

Skinuo sam ga kod kuma sa stare prikolice za gnoj, nisam siguran koja je prikolica, možda sipova. Omjer je 1:1.



Uploaded with ImageShack.us

Ovaj drugi je sa prikolice za sijeno, tam ti je omjer 2:1.Samo daš napraviti druge osovine da dobiješ na jednu 1:2 a na drugu 1:1
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Skinuo sam ga kod kuma sa stare prikolice za gnoj, nisam siguran koja je prikolica, možda sipova. Omjer je 1:1.



Uploaded with ImageShack.us

Ovaj drugi je sa prikolice za sijeno, tam ti je omjer 2:1.Samo daš napraviti druge osovine da dobiješ na jednu 1:2 a na drugu 1:1

Hvala za info. sad znam gdje tražiti, vidio sam tih starih prikolica već ih je trava zarasla, pa ću vidjet s vlasnikom , osovine produzit nije problem .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
evo jednog zanimljivog stroja

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6FHyVxZMpvA[/YT]


Takvoga nekaj bi bilo meni ko budali šamar!:icon_rofl::icon_super::(party): Moram izpatentirati, samo me jedna stvar muči, a što ako je žaga malo tupa ili je hrast ili bukva u pitanju? Trebalo bi taj dodavač metrica složiti da okreče brže ili sporije! Nedaj bože da se šajba razleti, ode glava u pm!
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Da se to sve udeveriti kako treba da list nebi pukao
a drugo da se to sve malo zastititi da i ako dodze do
pucnja neleti okolo
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Prima cirkular

Evo jedan cirkular za traktor Made in Prima, od našeg forumaša Grofa...
Da nebi rekli da zadržava autorska prava....pa ako nekom može pomoć koji detalj:icon_super:

dsc00636mdz.jpg


1023an.jpg


94781610.jpg


dsc00525oe.jpg


dsc02477n.jpg


dsc02476s.jpg
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Pozdrav dečki, ima možda netko ovakav cirkular za prodati???

20130214124408.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh