• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Evo malo slika čime se ja zabavam ove zime.Malo več liči na cirkular sa tekučim trakom za utovar na prikolicu.Djelovi su od samoutovarne,od auta a jedna remenica je čak od šivače mašine bagat.Kod 400 obrt. kardana če bit na pili oko 2200 obrt. na minutu a na lančaniku oko 55 obrtaja što je dovoljno sporo na brzinu trake.Več sam probo i rezultat je sasvim ok.Treba još složit podajalnu mizu,ogradit traku i stavit varovala oko šajbe,pa onda proba u šumi.Ima li još ko da je prijenos upotrebio diferencial pa da kaže kako se pokazao u praksi.L.P.











 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Jako lijepo , zanima me kojeg ti je prečnika testera i koliko košta ?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kupljena u Merkuru fi 50cm bosch 65 eura pre 3 dana,redovna cena.Hvala na pohvali.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za metrice i okruglo prečnika oko 20cm.Za deblje motorka i cepač.Za moje potrebe oko 20 metara godišnje če bit i ovaj več luksus.Za pogonut če bit ovaj taman za tomu.
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Nikako da odgonetnem od čega je diferencijal :(:
Pa od metala, nije od tvrde bukovine :icon_lol:

Abarth što neće transportna traka biti preteška za konstrukciju cirkulara :icon_scratch:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
[IMG=http://img341.imageshack.us/img341/6392/26112012134.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.usDiferencjal je od BMW trojke,samo je izvadenena jedna poluos i u planetnik(veči od trkača)uprešana i zavarena osovina s prihvatom za kardan traktora a i trkači su zavareni.Zbog pravog smjera vrtnja je montiran okrenut naglavačke Samo oddušak je trebalo prestavit.Sama traka če imat oko 40 kila,pa i nije mišljeno da je uvek kod cikulara.Skine se remen i dvije matice pa se ona skine i ostaje sam cikular.U planu je bilo da bi se traka sklopila na pola zbog visine kod prevoza a to za sobom povlači,veča težina,zbog lanca još kompliciranije.Jošje dosta posla na njemu ali polako ču ga sklepat.:eek::
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Isti takav diferencijal sam ja iskoristio na bušilici za bušenje rupa za voćnjake
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Evo vidim da je tema prava za ovo što ja imam za prodati,to sam si nabavio za izgradnju banseka pa sam odustao,to je bio nekakav bansek za rezanje kamena ,ima sve original,aluminijske točkove promjer sa gumom 58 cm,točkovi su na pravim profi ležajevima ,ima izvedenu duplu remenicu,zaštite za remen ,zaštita za točkove,sistem za podizanje -spuštanje točka,postolje za motor,znači skoro pa gotov proizvod ,napraviti postolje ,treba ubaciti ploču i ovisno o pogonu staviti motor ili pogon preko kardana
 

Prilozi

  • P3020043.jpg
    P3020043.jpg
    38.1 KB · Pregleda: 1,706
  • P3020047.jpg
    P3020047.jpg
    39.6 KB · Pregleda: 2,492
  • P3020046.jpg
    P3020046.jpg
    32.5 KB · Pregleda: 703
  • P3020045.jpg
    P3020045.jpg
    41.5 KB · Pregleda: 1,245

ivank025

Novi član
Tu od
8 Ruj 2011
Poruka
24
pozzzz

Pozdrav svima vidim da su me neki clanovi foruma trebali,nisam nikoga izbegavao nego nisam bio na forumu. Kome god treba bilo kakva pomoc ili savet neka mi pise na mail ili ako hoce neka mi samo napise da posetim forum moj mail je iwankostic@gmail.com
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
dobro da si tu, ja ovih dana namjeravam da radim bombazu na svom banseku, skinuo sam pokretnu plocu, stavio sam plocu fiksnu od inoxa, nadam se da nece biti tesko gurati drva po njoj za razliku od ove pokretne koju sam imao
 

ivank025

Novi član
Tu od
8 Ruj 2011
Poruka
24
hmmmmmmmm

Pokretna ploca je bolje resenje.Inox ploce su glatke klizice tu drvo ali moras jako da pazis i pojednoko da guras da bi imao ravan rez a pogotovo kada seces oblice preko 30cm postoji mogucnost da list povuce drvo moras cvrtsto drzati oblice. Sve u svemu na fiksnoj ploci je brze seci dvra precnika do 15cm a za sve ostalo je zakon pokretna ploca. Zamisli kako je gurati sirovu bukovu oblicu precnika 40cm???????????
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nemam bombazu na tockovima, ostraca sam prom jenio, bilo mi je sumnjivo ostrenje, razmetanje jedan lijevo drugi desno, nista sredina, tako da mozda i nije bilo do pokretnog stola, a ja sam nekako mislio da je to problem, sad cu uraditi bombazu, ostrenje kod drugoga ostraca, pa cu vidjeti, sad ako budem moro vracati pokretni stol hmm.
 

ivank025

Novi član
Tu od
8 Ruj 2011
Poruka
24
....

Nekada nema potrebe da se ostave "cistaci" ako se zubi razmetnu za 3\4 debljine lista onda imas samo levo desno,jedino ako koristis list za prosecanje onda se ostavlju cistaci i zubi se razmecu za debljinu lista da bi rez bio sto precizniji.....
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Radilo se malo na odvodu drva od pile pa na trak i ogradio sam trak.Najteže je prilagodit da se može sklopit za transportni položaj .To če najviše stajat u garaži pa da i tamo po kvadraturi zauzme što manje mesta.Ostalo mi je još zaštita oko šajbe i par manjih stvari da se naprave a farbanje na kraju ak če radit kako treba.:icon_weed:
 

Najnoviji postovi

Na vrh