• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Dobro,pretpostavljam da ni za brentu nebi bil dovoljan taj motor.Inače,kotače od tomosa sam videl na you tubeu,pa reko da pitam.
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
a evo napravi si ovako nešto ako ima toga dosta za rezat a ovo nije skupo za izradit

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=LQhD3-TLank[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Imam doma banzek 3 kw i probali smo rspiljivat trupce oko 30 cm debljine gotovo nemoguc posao, s jacim motorom i drukcijim listom pile to bi se dalo napravi, jedan kolega stolar ima woodmizerovu pilanu sa 4 kw motorom i veli da ide dosta brzo s tankim trupcima, ali se muci s debljima trdog drva, koristi listove pile za metal sirine 40 mm i debljine 1,1mm (ozubljenje lijevi, desni, ravno) i ciscenje lista je vodom, voda stalno kapa po listu. Ako zelis piliti trupce nadi kakav stari banzek malo dotjeraj i napravi voz, tracnice ili jos bolje kakvu staru pilanu, ako sve moras radit od nule onda je to uzaludan posao. A sto se tice cirkulara najvise sto sam polilo je 12cm smreku sa 5,5kw motorom i to mu je velko opterecenje, tako da to slobodno zaboravis.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Riis,ja sam pilil ariše na daske sa ovim 2,4 kW motorom i pilom 350 mm,ali je najveća debljina bila oko 13 -14 cm i išlo je prilično dobro,tak da mi je čudno da je tebi 5,5 kW motor zastajkival.Gle,toga bude oko 20 kubika sigurno,a debljine su u prosjeku oko 20 cm,iznimno 35-40 cm,tak da mislim da bi neka manja brenta,poput tog wood mizera snage 4 kW bila dovoljna,sad samo nisam pametan dal na postojeći cirkular da doradim kolica i tak pilim,sa pilom nekih 600-800 mm,naravno uz odgovarajući broj okretaja ili da delam brentu.Problem s kolicima na cirkularu mi je kak da niveliram šine da to sve bude pod pravim kutom,odnosno paralelno rezu.
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Ma ide s ostrom pilom, ma islo je to nama, ali ako ide sporo to je samo gubitak, profesionalno se bavim stolarijom i mislim da s razlogom ni na jednoj pilani nema kruznih pila za raspiljivanje trupaca, a i kad bi to tako napravo pila 800 bi imala propiljak minimalno 6 mm i mak 30 cm visinu reza a to ti je premalo, ali ako uspijes prvi cu ti cestitat, inace sam rakopal jedan cirkular sa vozom 4 m i motorom 7,5 kw jer ga nism uspi prodat ni za 1000€, a ima oko 2t pa i dalje tvrdim da nadi nesto polovno, inace novi wodmizer je oko 30000€ a ovaj kog ima kolega je kupio polovnog za 15000€
 
J

Jura007

Guest
Bok dragi forumaši novi sam.Počeo sam raditi bansek (tračnu pilu)pokretan sa traktorskim kardanom pa me zanimaju neke stvari.Imam reduktor u omjeru 1: 2 odnosno dva puta mi povečava brzinu kardana znači imam izlazne okretaje reduktora oko 1080 okr.Kotači su mi promjera 530 mm pa me zanima koje remenice da stavim na reduktor i na pogonsku osovinu,imam dvije iste remenice od 100mm pa me zanima dali je to dobra brzina pile u m/sek.To je oko 30 m/sek.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Bok dragi forumaši novi sam.Počeo sam raditi bansek (tračnu pilu)pokretan sa traktorskim kardanom pa me zanimaju neke stvari.Imam reduktor u omjeru 1: 2 odnosno dva puta mi povečava brzinu kardana znači imam izlazne okretaje reduktora oko 1080 okr.Kotači su mi promjera 530 mm pa me zanima koje remenice da stavim na reduktor i na pogonsku osovinu,imam dvije iste remenice od 100mm pa me zanima dali je to dobra brzina pile u m/sek.To je oko 30 m/sek.
evo ti ovaj link pa si posloži okretaje kako ti odgovara, ak ti nešt nije jasno javi se.
http://www.blocklayer.com/pulley-belt.aspx
 

ivank025

Novi član
Tu od
8 Ruj 2011
Poruka
24
......

Sa precnikom tocka od 53cm nebi trebao da ide list deblji od 0,5mm deblji list i dolazi do pucanja testere. A brzina ni u ludilu 30m\sek to je previse sa tim se nije igrati. Profi masine koje imaju tockove 120cm one mogu da idu do 32m\sek ali tvoj precnik tockova je premali za te brzine a i mala greska u balansu ce polomiti masunu. Usteluj brzinu oko 20m\sek i neces imati problem slozices se da je bezbednost na prvom mestu.Na pogonu sa reduktora postavi remenicu od 70mm a gonjenu od 100mm koju imas i imaces odgovarajucu brzinu i maximalnu bezbednost. Jos jedna stvar kada sa traktora redukujes prenos smanjujes ili povecavas broj kw se ne menja ali se menja obrtni moment a obrtni moment je snaga koje je potrebna za neki rad.............ako te nesto zanima pitaj slobodno iwankostic@gmail.com :?:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Jeli ovo glavno kućište (ram) od gusa ili željeza ?
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
evo jednog zanimljivog stroja

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6FHyVxZMpvA[/YT]
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
E,vgrizel bi se za onu stvar!Celi prošli tjedan razmišljam o tome i da konstruiram tak nekaj.Da čovek ne poveruje.Još sam počel i nacrte delati.Hahaha,ovo je odlično.Samo sam kanil deti 3 pile pa da se dobe manji furki,jer za neke peći je ovo predugačko.
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
E,vgrizel bi se za onu stvar!Celi prošli tjedan razmišljam o tome i da konstruiram tak nekaj.Da čovek ne poveruje.Još sam počel i nacrte delati.Hahaha,ovo je odlično.Samo sam kanil deti 3 pile pa da se dobe manji furki,jer za neke peći je ovo predugačko.

Istina...ja za svoju režem meterice na tri djela...ali ovo je super stvar
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
super je ako su tako tanka, kod mene su pretezno promjera 20 cm pa vise, a najvise ih je oko 30cm
 

drazz

Novi član
Tu od
14 Pro 2012
Poruka
8
pozdrav svima!
nedavno sam povojlno kupio banzek i potrebne su mu neke preinake, povećanje radnog stola , povećanje broja okretaja pile, dodavanje pogona preko traktora... pa me zanimaju vaše ideje, prijedlozi, mišljenja.
ovo je trenutno stanje: trofazni motor 1,5kw. (prebrikan na jednofazno), 1390 o/min. remenica 90mm. kotači su aluminijski, promjera 512mm. pila je debljine 0,7mm. na osovini je drvena remenica 300mm koju planiram zamjeniti manjom(140mm). ostavio bi el. motor za pilenje nekih sitnica , dok bi za pilenje drva koristio traktor...





 
M

mlinar

Guest
Evo nekoliko slika mog cirkulara.
Nadamse da če se vidjeti slike.
Inače još jednom da pogledam pravila.

miklav2005001a.jpg

miklav2005007.jpg
miklav2005003b.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh