• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
08062013346.jpg

Konačno završen i traka isprobana i moram reč da odlično odradi svoju namenu.Sad mora farba zasušit a onda koji kubik srezat.Sad kad je završen razmišljam da bi se upustio u izradu seckalice za grane ali da secka komade od nekih 10cm pa ak ima neko koju ideju od čega upotrebit djelove nek napiše.:drink:

Malo sam prati temu i moram reći da si stvarno ulozio truda i strpljenja u izadu stroja
Vidim da žena suši veš u radioni,znaci da si stvarno pedantan
A naljepnica je orginal sjela na cirkular,dobra reklama za Primu
Svaka čast majstore,nek te sluzi dugo i sigurno
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Hvala.Pa kad radiš nešto za sebe sa užitkom mora ispast solidno.:drink:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ko bi reko da i u 21 stoljeću ima onih "zaostalih " koji režu drva cirkularom????





[YT]http://www.youtube.com/watch?v=4AcVRRYwaQs[/YT]
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
evo i ja sam jedan od takvih primitivaca,imam robusni cirkular od bravarije Kralj Kocijan,samo daj drveta i hladnog Radlera,:(y)::(y):
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
citam po internetu da postoje nekakvi magneti za bansek, navodno umjuesto onih drvenih usmjerivaca, o cemu se to radi, na koji nacin to dela
 
G

GROF

Guest
Re: cirkular za traktor; PRIMA - Bjelovar

evo i ja sam jedan od takvih primitivaca,imam robusni cirkular od bravarije Kralj Kocijan,samo daj drveta i hladnog Radlera,:(y)::(y):


Lip pozdrav svim posjednicima - vlasnicima i svakako korisnicima cikulara za rezanje drvene mase., poseban pozdrav mojim forumskim prijateljima tomo420@ i ajkula@! :(mm):

@tomo420!, fala doneba ča si umesto mene pokeljil slikice i video uradak skalamerije od moga cikulara., ča su dečki, čitaj radnici i inžinjeri iz tvornice PRIMA-tomo vinković Bjelovar sa mojom malenkosti napravili.
Ma neka Narod i Svit vidi kako se ja onda poslje ponosno "mučim" sa i oko rezačine drv.

@ajkula!, lipo fala i tebi na dobrom komentaru za i oko "primitivaca" korisnika cikulara za rezanje drvene mase.

Narode moj!, vjerujte, dosta moji prijatelja i obitelji ima banzek., probal na banzek!, rezat drva., ALI., nakon probanja cikulara!, moja odluka bil je definitvno cikular., Bogu dragom fala režem drva svake godine pomalo već oko 30 godin, svi prstići na broju - mislim na ruke., jednostavno sam zadovoljan.-

., l.p., Bog!, čitamo - pišemo - pomažemo se ...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bok moji dragi pilari,vidim da svi nešto režu i rade i to je ljepo za vidit!
Htjel bi se nadovezat na riječi velikog i nadasve poštenog radnika @Grofa,mi koji radimo sebi i možda nekom od svojih malo drva do 60 metri nama bonzek netreba jer meni se ne žuri i ne trči s drvima,kad ima vremena cirkular prikopčim za zekana i pili dok mi se da,bonzek je brži i mamnje piljevine,al meni piljevina treba za piceke i ne žuri mi se nikam,kad su moja drva sva spremljena do polovice 5mj.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I meni se ljapše voziti u autu starom 15 godina jer je vožnja preko 90 km/h opasna i na večini prometnica u hrv. kažnjiva .
Koji plagijat dečki , pa kak možete protiv sebe ..ovo je presmješno hahahhahah
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja nemam bonzek al cirkulara imam dva i služe.
Daj ti @puknuti slike svog bonzeka,i kolko košta?
I koliko piliš s njim godišnje?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja nemam bonzek al cirkulara imam dva i služe.
Daj ti @puknuti slike svog bonzeka,i kolko košta?
I koliko piliš s njim godišnje?
Koliko košta , hm to je teško odrediti jer niti za sve stavke imam račun niti pamtim takve (meni) nebitne stvari .
Znam da sam za kotače dao 100 DM
Zašto to tebe zanima ?

Pilim koliko mi potreba , i više bi pilio da imam potrebe jer je to posel od gušta a ne od "jebi ga mora se i to "

Drva nikad ne slažem u metre tako da ne znam , ali pilim za porebe jednog seoskog kučanstva pa računaj .
Slike nemam , i da imam ne bi je dao , razigrajte maštu :icon_mrgreen:
Samo da spomenem da je na njemu motor 2,2 kW:icon_syda:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E vidiš slike nečeš podjelit sa nama i to nekaj govori...

Ako imaš drva za jedno domačinstvo bonzek nije neophodan i cirklar obavi posao više nego solidno.

A ti znači na struju dereš,a ja sva drva rješim u šumi ,a još mi nisu struji dopeljali u šumu pa se moram "patit" s zetorom i cirkularom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jel ti to misliš da bi na slikama vidio razliku između piljenja na cilkular odnosno banzek?
Ja derem na struju jer mi je pogon preko traktora preskup ...:icon_mrgreen:

Da ne bi sad previše o tome jer osim cijene energenta postoji još puno više razloga zašto struja a ne zetor .

Vjeruj mi na riječ i to sam probao ali nikad više .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja ti vjerujem,al zato postoji bomzek i cirkular,pa svatko koristi kaj mu više paše iz više razloga.

Recimo postoji kalač hidraulični i na kardan spirala,al kolko ja kalam i na koji način meni ga netreba,samo dobra sjekira al ne sudim ili osuđujem ljude kaj rade s njima jer im sigurno koristi i to dobro,tak i cirkular i bonzek svakom
bolje leži nešto i lakše je s nečim radit.

Za to kaj odradiš za domačinstvo nema tu velike potrošnje stavim zetora u 5 brzinu i malo više od ler gasa.:icon_winkle::icon_biggrin:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nemaju svi zetora:icon_mrgreen:

Ja nikad nisam osuđivao kalač na svrdlo , da sam htio bi bi on doma a ne hidraulični .
I naravno hidrulični na struju:icon_syda: a ne na zetora .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E vidiš sad si sam odgovoril na više postova odjednom,da svatko radi s čim mi je lakše i kaj ima doma ili kaj mu je jeft:(clap):inije.:rolleyes:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ti oficir pucaš ko max po diviziji .
Nemam poima gdje si navuko čin oficira :icon_syda:

Saće tebi čiko puknuti objasniti kako stvari stoje .
Forumaš tomo420 postavio je post 363
http://poljoprivredni-forum.com/showpost.php?p=947301&postcount=363

Ovo gore ti je link posta pa pročitaj prvu rečenicu .
U toj rećenici je moja izjava od nekih dalekih vremena .U njoj su se našli uvrijeđeni ljudi koji su tada kupovali/radili cilkular jer vjerojatno vide da su se zajebali a ne žele priznati

Forumaš tomo420 je njome mene samo isprovocirao a meni stalo svi podmeču da provociram .
Nije ni jadan on to napravio nego ga je grof na to nagovorio .
Ja ih za to ne osuđujem to je njihov život i uzalud potrošeno vrijeme .
A tebi baš sve treba nacrtati .
I sad će opet mene napadati da provociram njihovu krv i muku .
Kao da se ja nisam mučio i krvario dok sam pilio na cilkular pa odlučio napraviti banzek , predati tu svoju muku forumu i forumašima .

To nije ništa novo te iste slike postoje na 32 stranici ove teme
link na tu stranicu
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=19246&page=32
Za cilj njihovog ponovnog objavljivanja moraš uključiti maštu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Inače nemam cin,trebalo je biti oficir s ružom al je ovak ispalo.

Ja te ne tražim da komentiraš tomu ili grofa nego samo svoje uratke da staviš slike pa da i mi prokomentiramo,jedino ako ti netko to brani,a zabranit ti jedino mogu tata ili žena.

E puno njih si nemogu priuštit slaganje banzeka ko ti ili neki pa rade sa strojevima kaj imaju.:(sweat):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
E vidiš sad si sam odgovoril na više postova odjednom,da svatko radi s čim mi je lakše i kaj ima doma ili kaj mu je jeftinije.
Neki tvoji agrumenti itekako stoje , i poštujem ih

A kaj ti misliš da je abarthu822 tih nekig x00 eura bilo toliko nedostižno da je umjeso cilkulara napravio banzek ?
Spominjam njega jem mislim da se na njega odnosio moj komentar
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Abart ima sve uredno i sve mu je ispravno i čovjek si prije izrčuna pa ide radit i to napravi super i bez greške i za sebe naravno,mislim sve se vidi iz priloženog.
A ona mreža kaj je sam radil za temelj je super jer si je dal truda i povaril profile,a cirkular ma ko bombon al za sebe ga je sam radil i skidam mu kapu na trudu i radu!!!:icon_pray::icon_pray::icon_pray:
 

Najnoviji postovi

Na vrh