• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kolika je redukcija kardana prema veli cirkulara.Pod malim gasom koliki nek bi bili okretaji šajbe.Dobro bi došla neka zaštita iznad šajbe,varnije za oči i glavu.:icon_super:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@muha za daske je bolja manja al kad idem neku gredu onda ako mi ne uspije pregazit love me besne gliste budem ja sebi jos pila prikupio raznih velicina za razne primijene samo da se on ustima dokraja!!

@abarth822 neznam ti mijere budem sutra premijerio znam da malo jaci lewr gas i pila fucka!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Da, mislim na proizvođača.
Jel Kordun Karlovac, to su nekad bile pile da boli glava.
Zanima me kakva je sad njihova kvaliteta

Ja kupil fi 450 prije dvije-tri godine. Kvaliteta je ... više nego dobra (vidiš udarce čekića po njoj - znači da je popuštana).

Inače, pital sam ih neki dan: fi 500, KV56, 3mm debela, košta 215kn+PDV ~270kn. Ne sviđa mi se kaj je samo 56 zuba, no takva je.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@abarth822 evo mijere velika pogonska remenica je precnika 38cm a mala je 9cm

@muha evo slika cija je sajba i svi ostali detalji moro skinut danas prerezala geler!!
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Htel sam ti jučer napisati ali sam zaboravil.
Da bi si smanjil troškove oko raznoraznih promjera pila složi si stol na dizanje, kod mene je na pante pa može i tak poslužiti za silu.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Necu nista sad vise cackat oko njega kad nije bilo po mojem nek ostane tak budem pomalo jos kupio koju pilu i bit ce ok budem opet na jakusevcu kupio ima tamo veliki izbor i cijena je na dogovor:(nod)::(nod):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sa sajma danas.:icon_thumright::
o3cl.jpg
d8ia.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Taj Binderbergerov mi se ne sviđa. Više mi se sviđa OVAJ odnosno OVAJ.
Lakše mu je "napuniti" stol.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Taj koji sam sliko je čisto preseravanje. Moj za male pare ima iste funkcije a i na ovog idu isto samo metrice samo za oči i komšije je bolji.Bilo je puno cirkulara na sajmu a skoro na svakom mi nešto nije odgovaralo konstrukcijski.L.P.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Videl sam ovoga Uniforesta u Radgoni. Samo cirkular je oko 1000€, a ovaj s transporterom je bil oko 3k, koliko se sjećam.
Jako mi se dopal, a nisam se setil skinuti mjere. Pri nas, na sajmu u Godovcu, nisu ih izlagali.
Ima i Krpan sličan model, ali mi se nije tak svidel.
 
Posljednje uređivanje:

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
cirkular

Dali ima neko iskustva sa cirkularima koji bi pilili cjepanice.
Naime imam motor diesel 4ks,2800o/min,pa me zanima dali bi to moglo tjerat takav cirkular koji bi pilio cjepanice,okruglice do nekih 20tak cm
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: cirkular

pa to je po meni neki minimum snage 4 ks za 20 cm promjera, ali pila mora bti extra da bi islo, i opet polako,
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: cirkular

mislim ja da bi isla i ova od 20 cm, samo polako, i dobra pila, na bansecima je motor 12 ks, list banseka radi manji otpor rezanju, ali zato oni brze rezu i vece promjere, tak da to nemozes porediti, a za cirkulare nisam siguran za sangu, neko ce vec ko ima takvo nesto reci. ja sam prije imao na elektor pogon sa el. motorom 2,2 kw, i to je islo do nekih 15 ak cm, e sad davno je bilo vjerujem da ni pile nisu bile neke.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Ovaj dizel ti odgovara elektromotoru od 1.5kW. Dakle pila do fi 250mm.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Traktorski cirkular

Pozdrav društvo, htio bi napraviti cirkular koji se pokreće preko kardanskog vratila mog Zetora 2511.

Zanima me ako na kardanskom vratilu imam brzinu cca 350-400 o/min koja je optimalna brzina same rezne ploče koja bi bila vidja promjera 500-600 mm.

Molim podijelite iskustva, Hvala
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Traktorski cirkular

Prelistaj temu o cirkularima,slikano,napisano i svi podaci koje trebaš.Ja sam ga radio i stavljao slike.
 
Posljednje uređivanje:

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Re: Traktorski cirkular

Hvala abart na brzom uključivanju u temu, prolistao sam dosta toga na forumima i tvoje postove kao i video klipiće sa YouTube, mene konkretno zanimaju brzine okretanja pile 500 i 600 mm a da to "veselo" ide u hrast ili grab, naravno cjepanice, isto tako zanima me tvoje mišljenje o ovim dijelovima koji se mogu kod vas u slo kupiti,

http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/vidia-ili-obicni-list-pile-cirkular-oglas-7389508

http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/kutni-reduktor-traktorski-cirkular-oglas-7389412

Hvala
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: Traktorski cirkular

Sve te delove za cirkular od ROSIa sam imo u rukama na sajmu,tak da mogu da kažem ne valja niš.Osovina:remenica je odljevak sa neobradjenim kanalima za remen,matica koja drži šajbu ima jedva tri navoje,osovinica je tanka i distanceri šajbe tanak aluminij,KPL kućištesa ležajevima i osovinicom ima oko kile.Reduktor solidan ali nema redukcije tak da bi težko i sa velikom remenicom dobio 2200-2400 obrtaja na šajbi.List pile neznam ocjenit ali mislim da je kineski.Za velu i šajbu predlažem,pravu gusnatu velu(kučište ležaja) a šajbu sa firmom.U Merkuru sam ja dao oko 65 eur za boschevu šajbu,bolje dat 20 eur više za dobru šajbu i sigurnu.Umjesto reduktora sam ja stavio dif i super je.Malo me je.e internet zbog malih prekida struje i stalno mi ga izbacuje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Pile nebuš kupil bolje od Kordunove. Fi500 sam platil oko 280kn, KV56 zubi.
Osovinu poišći po oblasnicima, a Abarth ti je rekel za multiplikator.
Uvijek sam veći pristaša elektro pogona, ali ak se nemre, onda OK.
 

Najnoviji postovi

Na vrh