• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Interpolacija....:icon_lol:
Cijala ta tablica je jedna velika interpolacija. Ima tu još niz faktora, al ajde, kolegi može poslužiti.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
evo danas sam prebrojio zube diferencijala i stanje je slijedeće mala osovina ima 13 zubaca a veliki tanjur 44 pa bi omjer trebao biti 3,38
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kako napreduje izrada,stavi koju sliku izrade pa i difa kako ga pripremaš za montažu.:drink:
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
http://www.trgo-agencija.hr/kuciste-ucp-207-cx.aspx

ubila me neka bolestina ovih dana, nadam se da cu preko vikenda krenuti polako, za sada sam sve ocistio, diferencijal, zmjenio sva tri semeringa, brat mi je potokario veliku remenicu 160mm, zavario je i obradio kardanski prikljucak ... stavit cu sutra slike

zanima me da li bi ovakvi lezajevi i kucista bili ok za pilu i broj ookretaja 2600-2700
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kolega je stavio iste a ja mislim da bi mogli i manji za osovinu 30.Nije potrebe da je ležište šajbe na osovini isto je ak je ležište na distanc ploči.Ova kučišta su velika i smanjuju debljinu metrice koju češ rezat.Nadam se da si razumeo šta hoču reč,svaki cm na kučištu više manja rezna izkorištenost .
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Razlika je 4mm u polumjeru između osovine 30 i 35 sa ovakvim kućištima. Ak ti bu pila do ø500, lageri ø30 su dosta.
Ako ideš na ø600 ili više, ja bi išel na lagere ø35.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
polako se radovi pokreću danas se radio "nacrt" pribavi materijal koji je još nedostajao

evo nacrta





 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Zaboravi na ovu narančastu cjepanicu. Postoji reakcija koja ju gura van, tak da je to malo opasna situacija, jer je točka okreta malo previsoko.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
ZJ pila je kontra postavljena okreće se u kontra smjeru, mijenja li to nešto ili treba spustiti stol možda da bi se i narančasta mogla rezati, ovako treba biti pila ako si mislio samo na zube

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Na zadnjoj slici ti se pila dobro okreće.
Stol ti je previsoko i os okretanja je previsoko. Trebala bi ti biti na mjestu loma rame s desne strane.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
ZJ cijenim tvoja razmišljanja, evo molim ocjena ove kombinacije, i ako treba nešto pomaknuti daj malo pošaraj po slici, ja sam ti vizualni tip

 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Stol sam ja stavio na tu višinu da je šajba najviše izkorištena.No ti si izabrao drugi način postave stola a za izkorištenost šajbe če bit slično.
image hosting
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Luma, OVO je moj uzor. Cirkular je stvarno dobro napravljen. Videl sam ga u G. Radgoni i "zaljubil" u izvedbu. Čak sam dobil volju napraviti rekonstrukciju cirkulara kojeg doma imamo po tom uzoru.
Ili pak OVE. Slična geometrije, ali mi se manje sviđa izvedba.
Ukratko, kod ove izvedbe kakvu si nacrtal, ne sviđa mi se rotacija komada kojeg se pili, jer ga pila ima tendenciju okrenuti, kaj nije sigurno.
Prednost ovakvog stola, u odnosu na izvedbu kakvu ima Abarth, je lakše punjenje i manipulacija cjepanicom. Osim toga, na takvom stolu možeš piliti cijeli trupac i cjepanicu lako okrenuti ak je prevelika za pilu, dok je kod ovog stola s kopanjom ograničena veličina cjepanice.
Prednost ovog stola s kopanjom je ta da nemaš mogućnosti direktnog kontakta s pilom.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
ZJ kaj se tiče mogućeg okretanja narančaste cjepanice sa slike ona je samo tako stavljena da vidim kolika je iskoristivost pile, baš takve cjepanice treba okrenuti za 180 stupnjeva tako sam barem vidio na mrkelinom cirkularu kako čovjek reže

[YT]www.youtube.com/watch?v=D7GP0WEgJYs[/YT]

ako nisi vidio obrati pozornost na to

inače danas se radilo, kompletirao sam diferencijal, pripremio remenice slijedi slikovni izvještaj

http://www.youtube.com/watch?v=ry7y0jX_dQM
 
Posljednje uređivanje:

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
evo radovi se zahuktali, ovo su slike okvira koji je pri kraju

[YT]www.youtube.com/watch?v=ZYEFSK1140w[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
evo jedna brzinska od mog sirotančića,za moje skromne potrebe radi,
cirkular_zpse75611ba.jpg
[/URL]
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Izmijenjena slika od @savoris
 

Prilozi

  • DSC_0795.jpg
    DSC_0795.jpg
    65.7 KB · Pregleda: 333
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Ovaj flah ti nebu držal kotače: bu se savinul.
 

Najnoviji postovi

Na vrh