• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
ZJ to je L profil 60x60x6 a na kotačima se bude samo vozao do traktora ostalo je na poteznicama traktora,

ali za tvoju dušu sa stane ću staviti pojačanja od kosina koje imam od rezanja tako da nadomjestim ovo odrezano
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Svejedno. No, mora stajati na tim kotačima da bi stal paralelno sa tlom.
Pojačaj bar taj flah nekom cijevi s vanjske strane, ili napravi osovinu prek, ili, još bolje, napravi vilicu za kotač, dodavanjem jednog flaha s unutarnje strane. Ovo zadnje mi se najviše sviđa, i estetski nebi pokvarilo ramu.
Nekak mi je previsoka ova strana gdje se bude vrtil stol. Nije mi baš jasno kak to misliš izvesti, jer se razlikuje od skica na prethodnim stranicama.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nekak čudno si to uradio na glavi,možda če bit i u redu.Ja sam si dao malo više posla pa izbacio osovinicu sa satelitima i malo jače zavario planetnike.Poluosovinice sam izbušio od kraja,malo skratio zbog više mjesta za glave vijkov,urezo navoj pa stego sa M10 vijki.Kod cikulara i neče bit nekih sila za izvlak pa če i tvoje verovatno držat.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
abart, vidio sam kako si ti stavio šerafe u osovine, ali već je bilo kasno zavario san osovinice letača pa sam bio primoran na ovu kombinaciju,unutra je i osigurač nešto kao karika i ovaj šeraf , mislim da ga neće izvući

danas je stigla i osovina i sada slijedi fino podešavanje, slike stižu svaki čas

evo slika


programs to take screenshots


screen shot on windows


screengrab


imagur

ova zadnja slika je sa manjom pilom 300 mm tu sam isprobavao stol
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Dali si kaj preračuno hod stola,sa time mislim na koji točki se težina stola prevagne od početka pomaka prema pili pa do krajne točke pilenja.Kod mene na pola hoda prevagne od početka pomaka prema pili pa do kraja.Ako nema toga sva težina stola i cepanice je u tvojim rukama za celi rez.Nadam se da si razumeo šta hoču reč.:icon_wink:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ma ne može da se ne bi razumeli,sve ok.Još nešto da te pitam,jesi probo sa cepanicom na stolu kako se prevagne, jer ja na nacrte i napisano ne verujem dok nije isprobano u praksi.Sad dok još nije završen se može sve korigirat da če pristojno radit.:icon_thumright:
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
jesam danas sam stavljao drva gore i probao prebacivati na pilu meni to izgleda ok, evo za koju minutu idu i današnje slike, ostalo mi je staviti malu remenicu na osovinu, napraviti zaštitu za pilu i pali traktor

evo i slika



























free image host
 
Posljednje uređivanje:

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
ležajevi su došli sa kučištem, kakvi bi trebali biti molim savjet, ima li kakva posebna oznaka


Abarth kakve si ti stavio ležajeve
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kod mene su vela i ležaji u skupnom kučištu,to sam kupio preko oglasa nerabljeno.Na toj veli je bila i origi remenica tak da sam samo montiro na cikular.Takve ležaje koje si ti kupio vidim i kod nas montirane na cikulare sa okretajima oko 2500 pa se nitko ne žali,jest da su kineski ali nešto valjda mora i izdržat.Razletit se nema što osim da počne pevat.Ko hoče testirat ležaje nek si jih kupi namontira i testira.:icon_fU:
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
evo još slika








image hosting

kako je tvoj prijatelj zadovoljan odnosno ima li on kakvih zamjerki na ležajeve, jednom si dao njegovu liku kad smo razgovarali o kučištima i ležajevima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Primedbu sam mu ja dao kad je sastavljo velu.Na panku sam zavrtio osovinu a ležaji na njoj i primetio da ležaj minimalno mrda što nebi smeo.Probao sam još sa komparatorom i bilo malo odstupanje od nule.Tu osovinu je odnio nazad strugaru da napravi novu bez odstupanja što je i uradio.Jer osovina ak nije postrugana u nulu shebat če ležaj i dobit lufta u kučištu.To su kučišta u kojima se ležaj obrača u kučištu i ak bi to vibriralo razlokalo bi kučište.Hoču da kažem samo to da osovina mora bit napravljena u nulu pa če i ležaji dugo izdržat,desi se i da je koji škart ali to se ne vidi odma.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dakako , vibracije od šajbe i udari kad zub žage kida staničnu strukturu pedeset godišnjog drveta je gotovo zanemarivo za ležaj .
Ako hočeš piliti a ne prizvoditi buku ta pila se mora okretati iber 3000 okretaja
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
puknuti, po Kordunovim tablicama sa 350 okretaja kardana na diferencijal diže se na 1180 okretaja i onda sa remenice koja je na dif ide na osovinu na cca 2400 okretaja, mislim da bi to trebala biti dobra brzina s tim da se može još sitno povečati ako traktor vrtim na 400 okretaja kardana

nisi se očitovao za lagere puknuti, daj savjet i sugestiju
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Da te pitam nešto drugo- dal poznaš nekog da je moro menjat ležaje na cikularu za kučnu upotrebu,ja ne.Pogledaj one kineske cikulare kojem direktno na alu motorič nabiju i do 700mm šajbu,kako tamo izdržu ležaji barem 5 let kolko je garancije.Cikular na videu je za penzioniste i ne možeš ga usporedit po brzini reza sa pravim cikularima i vidia listima.Ja sam mog probo i na brzom kardanu ali nema potrebe jer več kod 2300 obr. brzo pili.Ak je obodna brzina približna normativu mora pilit kako treba.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Stol je predug, za moj ukus, s desne (izlazne) strane.
Tu nebi trebal biti dulji od 250...300mm, zavisi na koliko cm piliš.
Cjepanice su rijetko ravne pa hoće cvikati.

A zakaj malo ne udaljiš ramu od traktora? Čini mi se da bu teško zakapčiti kardan ili treću točku.

Inače, pohvala za izradu :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nisi se očitovao za lagere puknuti, daj savjet i sugestiju
to su za mene ležajevi za transportere ..ništa brže .
Ali to je sad nebitno ..napravio si tako i tako moraš trpjeti
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Kad je toliko investirao,vjerojatno nece bit problem tokaru dat koju kunu da napravi kucista za normalne lezajeve. Ovo je bila valjda probna verzija.???
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Stol je predug, za moj ukus, s desne (izlazne) strane.
Tu nebi trebal biti dulji od 250...300mm, zavisi na koliko cm piliš.
Cjepanice su rijetko ravne pa hoće cvikati.

A zakaj malo ne udaljiš ramu od traktora? Čini mi se da bu teško zakapčiti kardan ili treću točku.

Inače, pohvala za izradu :)
planiram rezati na 50 cm a svaka polovica stola visi na krajevima oko 2-3 mm tako ta bi se trebalo drvo širiti po rezanju, vidjet cemo
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh