• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
OK , ti si mu sad ušao u guzicu ali nisi odgovorio na moje pitanje .
A niti se ne sječam da sam rekao da njegov cilkular ne valja .
To zna samo on , isto tak da i metnem sliku od svog banzeka ne očekujem od tebe da pišeš kako je to odličan stroj ,bla,bla,bla
Nije , ima sto mana i isto toliko prednosti .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
a zašto uopšte koristite cirkular ili taj banzek; (to vam ga valjda dođe nešto slično pilani samo mnogo manje) ?
Zar motorka ima preširok rez pa vam žao pretvarat dragocjeno drvo u piljevinu?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
OK , ti si mu sad ušao u guzicu ali nisi odgovorio na moje pitanje .
A niti se ne sječam da sam rekao da njegov cilkular ne valja .
To zna samo on , isto tak da i metnem sliku od svog banzeka ne očekujem od tebe da pišeš kako je to odličan stroj ,bla,bla,bla
Nije , ima sto mana i isto toliko prednosti .

Ja se nikome ne uvlačim niti se mislim uvlačit,samo sam iskren i realan a i ti si toga svjestan da je tak i da abart radi pedantno i uredno.

Nisam ljubomoran nego mi je drago da ima dečki koji rade i uređuju svoje
stvari za razliku od nelih.

Stavi sliku i ja ču ti iskreno napisat svoje mišljenje!
I nema idealnog cirlulara al bitno da radi i da služi.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=mqEe5eRAbDY[/YT]Banseg ili cirkular oba odradita poso.Sad koji je bolji varniji na oba se može odrezat prst ili ruku.Kod nas banseka za razrez ogrevnig drva skoro da nema,ja jih ne vidim a cikular skoro svaka kuča.Verovatno su kod nas stvar navike u ljudima.Koliko jih gledam banseke svi su mi nekak glomazni prema cirkularu a malo veča brzina reza i malenkost manje piljevine prema vidia šajbi na cirkularu.Mislim da za kučnu upotrebu ne opravda da je bolji.Za kraj malo šale imam ga i ja banseg.
frx7.jpg

n199.gif
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
.Za kraj malo šale .
n199.gif
Ma kak je banzek glomazan kad ga držiš i ormaru a cilkular u garaži :icon_mrgreen:

Tvrdim da je razlika u komociji između motorne pile i cilkulara jednako daleko kao i razlika od cilkulara i banzeka ..
Tko ne vjeruje nek pati
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ja sam originalni tvornicki stroj za rezanje i cijepanje ogrevnog drveta preradio sa lanca na bansek i nisam se pokajao, radio kod mene, kasnije radio u firmi koja se bavi izvozom drveta, i jos reze, drugi stroj kad sam kupovao bio je uvjet samo bansek na kog sam ugradio hidrauliku za cijepanje, btw ovih dana sam vise premorena od pilenja i cijepanja, danas 40m, a imam jednu pilu koja izreze po 80m sa jednim ostrenjem, danas je na 70 om metru nasla geler. Tako moj glas je za bansek, imao sam ja i cirkular, imam ga i sada stoji u garazi, ne vjerujem da bi ga netko htio, mozda kad bih ga poklonio,
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo stari banzek koji je bio u raspadnom stanju previse para za ulaganje u popravak zavrsio ko cikular je svih dijelova je bilo doma osim remena i pile!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@puknuti nije bio moj banzek nego od susjeda u koma stanju trebalo je sve drugo kotace osovine lezajeve napraviti pogon za traktor preveliko ulaganje a malo drva za pilit ja imam cca 10m za spilit godisnje susjed oko 15m ovisi kako koje godine tak da nisu htijeli ulagat nista nego smo skupili dijelove doma i slozili da se mene pitalo ja bi rade da smo napravili neku mini pilanicu al stari i susjed su rekli cikular nek im bude!!

@oficir pila je kupljena na jakusevcu velicina je 50cm placena 160kn nova
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Mislis proizvodac ili , neznam sta tocno pise na njoj sutra vidim pa napisem!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Da, mislim na proizvođača.
Jel Kordun Karlovac, to su nekad bile pile da boli glava.
Zanima me kakva je sad njihova kvaliteta
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Nije kupio na jakusevcu neznam koji je proizvodac nije nesto specijalna al za moje potrebe cist dosta mozda malo tanka al meni je vise za paranje dasaka i kojekakvih stupova i slicno bolja tanja i tanji rez ja rijetko pilim drva tak da mi sve jedno monotono mi stajat kod cikulara i isti pokreti:D::D:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Meni se čini da za paranje dasaka čim niža, tim bolja pila, a ova tvoja ima gaz :icon_eyes:
 

Najnoviji postovi

Na vrh