• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
neno bas si mi pomogo,dakle tomo to radi bez problema

inace bi mi mogo jos pomoci ka bi ga sliko pa izbacio da svi vidimo ;)
 

neno21

Član
Tu od
15 Pro 2009
Poruka
52
pa da tomo ga vrti bez problema iako su mi drugi govorili da je ta pogonska remenica od lupica premala al nisu bili u pravu pa kak sam ti rekao tomo na pola gasa ,nabrusena pila i radi ko zmaj .stavit cu ti slike u nedjelju jer sam trenutno u bolnici
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
neno21 kaže:
pa da tomo ga vrti bez problema iako su mi drugi govorili da je ta pogonska remenica od lupica premala al nisu bili u pravu pa kak sam ti rekao tomo na pola gasa ,nabrusena pila i radi ko zmaj .stavit cu ti slike u nedjelju jer sam trenutno u bolnici
ma tomo je jedna vrlo mala ali snazna masina koja moze koje ste okrenuti i povuci
sto u bolnici da nije neka povreda :?: :?: :?:
 

neno21

Član
Tu od
15 Pro 2009
Poruka
52
Da povrede, tj jos prije 3 mj prometna al sam sad bio na operaciji sa rukom pa se nadam da ce bit ok.
Kazes tomo je zvjerka i tu si 100% u pravu, iako to nije tema al moram da kazem kako sa citao na forumu da se dosta ljudi buni na seriju 826 tj tog tomeka da nevalja pa ih ne kuzim.
Moj tomek je 94godina kupljen nov i sad ima preko 3000rh i vjerovali dosad nije nikad nist na njem popravljano a stvarno se naradio u sumi tj bio na mjestima di mali imt nemoze nikak TJ ZNATE KAKVE SU SUME U ZAGORJU, i kad smo stari i ja u sumi cesto tomek izvlaci imta iz mulja a on nevjerojatno samo ide bez problema.
TKO NIJE IMAO ILI VOZIO TOMEKA NEZNA STO JE MALI STROJCIC PREPUN SNAGE :D :D
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
zelim ti brz oporavak.........

da jes malo off ali nema veze
tomo je masina,svakom imt do 60 ks je dorasto naravno bez prednje vuce........
neznam zasto se zale na taj tip traktora,kazu da je upitanju slavijin motor koji se kvari navodno,ma sve je do odrzavanja i nacina voznje same masine.................

pozz matrix
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
'ocete li vi uzdizati tomu u visine ili raditi nesto pametno i prikupljati informacije vezane za cirkulare :twisted:
idite u temu tomo vinkovic i tamo raspalite do mile volje , ja mislim da je to tema sa najvise postova pa tako i nastavite ;)
ako vidimo sa do sada sakupljenih informacija motori se krecu od 5ks pa navise , najvise se pominju benzinski od oko 15-20ks stim sto je tu u prednosti dizel zbog obrtnog momenta , kada znamo da je najslabiji tomo ja mislim 18kc onda nema sta da se misli moze li ili ne tjerati , jos ako uzmemo u obzir visebrzinski kardan i potrosnju onda dolazimo do idealnog pogonskog stroja (iako ja licno ne volim tomu)

ja sam imao kao sto sam prije rekao elektricni cirkular dok sam jos zivio na selu i imao prostora da ga drzim , stari je to rucno radio
morao sam da ga se ''otarasim'' kada sam se preselio u malo urbaniju sredinu posto nisam imao i nemam dovoljno prostora za drzati toliko stvari mali mi plac
a u svakom slucaju drago mi je sto ga nemam vise jer je bio stvarno los , guranje rucno nemoguce ga je bilo centrirati rez sirok toliko da smo najvise piljetine dobijali od trupca ........................

brenta vec mijenja moj odnos prema masini koja reze trupce a pogotovo mobilna :D
a pogotovo ova jednostavna izvedba ;)
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
da malo smo otisli off ali nema veze,i zapamti tomo je car
tomo ga moze goniti,remenice imam ne treba mi redukcija jer moze obezbjediti 2000 obr,dakle 1000 obr na malom gasu,imam multiplikator kardana i imam veliki izbor brzina,tak oda niej mi opterecenje za motor,a mislim da ga mogu tjerat malo u vece obrtaja jer sam primjeto da ovi motori sto su na ovim clipovima sto si izbacivo rade na maksimalnom gasu,e sad je problem posto ce zaga stojat uzduzno a i traktor isto nece moc kardan se saviti pa cu morat napraviti neki prenos,moglo bi diferncjalomn ali je komplikovano jer moram otvarat ga variti sjeci i svasta nesto,a i nemogu ga nac na nasim otpadima jer su jebeno nedostupni...............
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
skiciracu sigurno dok budem imo vremena

ex prevelika cijena mene bi izrada izasal tek 100 km,a ja da mu dam citav traktor e koji ce mi onda brenta kad nemam cim privuc tu gradju.........................
 
M

milandoboj

Guest
evo nekih rješenja za pogon banseka traktorom preko kardana i diferencijala.slike su sa oglasa:

imagevariationphp.jpg

getimagevariationphp12.jpg

bansekrezanjeogrijevast.jpg

getimagevariat.jpg



a ovakav je kod mene :
bansek.jpg


točkovi prečnika 500omm,širina 35mm.
a evo nekih linkova za izradu:
http://www.cnczone.com/forums/showthread.php?t=14055
http://www.woodweb.com/knowledge_base/H ... _mill.html
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
milandoboj kaže:
a ovakav je kod mene :
bansek.jpg


točkovi prečnika 500omm,širina 35mm

koja ti je brzina tockova i koje testere koristis ?
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e ovako bi ja nesto sklepo ko na slikama samo bi mi bonske bio vodoravno a mozr i uzduzno,ali treba diferencijal jbg tesko ga nac mamu mu.............
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
i obavezno ugradi ovaj sistem za zaštitu prstiju
[youtube:1k2q8ifb]VJEcRhGbjgM&feature[/youtube:1k2q8ifb]
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
e ovaj meni treba jer svaki cirkluar cija je rezna ploca visa od 15cm bice smatran za gater koji se mora registrovati kao firma
stoga ova je najbolji i najednostavniji za moje potrebe a nista laksega napraviti,samo da nabavim reznu plocu ostalo sve imam
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nie loše neno21 ..samo da je ta osovina bliže ploči ..jel to tjraš sa nekim od iljadu okretaja kardana? ..multiplikator baš nije dojmljiv za kardan 540 ?
 

neno21

Član
Tu od
15 Pro 2009
Poruka
52
nisam mogao drugacije stavit osovinu posto je to nekad bio obican stol pa sam ga prepravio na cirkular,
a gonim ga sa tomovinkovicem 826 na pola gasa i rucica mjenjaca na brzoj, a sa imt 539 na nesto vise od cetvrtine gasa (nemam sat od obrtaja pa da tocno kazem na koliko ga vrti). sutra cu stavit filmic kak radi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ja sam neki dan isao za rumu i u sremskoj mitrovici vidim pored puta sijeku ljudi drva sa onim aranom i pokretnom brentom
ama ljudi to je za nepovjerovati kako to brzo reze :shock: sijece drva kao da su od purpjene , nevjerovatno
dok sam ja stao nekih 5 minuta oni su sasjekli 2 metra drveta u kladice

strasan stroj

ja sam imao ovako nesto kao sa prethodne slike samo je bilo pogonjeno el. motorm ,imam ga i sada samo sam motor iskoristio za neke druge stvari
ma to je sranje (bar ovaj moj) dok ze ja tu zezam da sjeckam drvo po drvo ja ogranjke slozim na 'kozu'' i sasijecem motorkom za minut sve sa koze , kiperku jednoosovinku sasijecem iz 5 puta
 

Najnoviji postovi

Na vrh