• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ugrađivao sam tracnu pilu, bansek na stroj zacijepanje drva, to sad radi, samo mi se cini da je tracna pila koju smo stavili sa krupnim zubima, pa se nekada desi da uhvati drvo, tj povuce ga na sebe i zaglavi. kakva bi pila ustvari trebala za poprecno rezanje drveta.korak ili kako se to vec zove zuba i sirina pile.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
danas kupio tockove , precnik 52cm , presretan sam kao malo dijete

image0099h.jpg


image0098.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Savo dali si završio stroj ?
Jel to naljepljena guma na točkove?

nažalost nisam ni počeo :(
nemam vremana za ovakve oakcije u sezoni posla , ako sakupim dovoljno materijala , bar 60-70% onda ću vjerovatno zimus da se bacim u akciju izrade
znači morao bi već sada da kupim materijal pošto zimski prihodi nemogu da mi pokriju takve investicije :madmana:

jeste nalijepljena je guma oko njih , čak bi prije rekao da je odlivena na njima
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
nažalost nisam ni počeo :(
nemam vremana za ovakve oakcije u sezoni posla , ako sakupim dovoljno materijala , bar 60-70% onda ću vjerovatno zimus da se bacim u akciju izrade
znači morao bi već sada da kupim materijal pošto zimski prihodi nemogu da mi pokriju takve investicije :madmana:

jeste nalijepljena je guma oko njih , čak bi prije rekao da je odlivena na njima

Gume koje sam ja vidio bile su uvijek zaljepljene . Ja koristim točkove bez gume i uvijek imam jedan novi par u rezervi . I ja dok zazimi počinjem novi večinu djelova već imam, fali mi konstrukcija tj. cijevi lim itd.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovi savini , to su kotači od vatrogasnog aparata.
Ako skidaš gumu (radi oštečenja )pripazi jer po sredini imaju utor pa ih treba tokariti
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Ja mislim da nebi trabo skidati gumu
moze ono i sa gumom ja imam malu
bandzagu za male poslove i ona ima
3 tocka i na sve 3 ima guma i to orginal

nije to velika logika za napraviti da funkcionira
bitno je da se list moze zetegnuti centirati i da
ima lezejeve kao firung za list(gore dole i sa obe
strane lista)

moj rodzak je bio kupio takvu ali lose napravljenu
za tomu vinkovica i pukne dio posto nije bilo
odradzeno kako treba i polomimu saku,,,zato savoooooo
dobro odradi posao al ja znam da ces ti to
odraditi kako trba
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ovi savini , to su kotači od vatrogasnog aparata.
Ako skidaš gumu (radi oštečenja )pripazi jer po sredini imaju utor pa ih treba tokariti

greška :finga: original brentini su
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
wuki koliko para je taj komplet točkova i kojeg su prečnika ?
i koliko ti traju točkovi jer iz nekih tvojih postova naslućujem da točkove svrstavaš u potrošni materijal ili možda griješim :scratch
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
wuki koliko para je taj komplet točkova i kojeg su prečnika ?
i koliko ti traju točkovi jer iz nekih tvojih postova naslućujem da točkove svrstavaš u potrošni materijal ili možda griješim :scratch

Ne sjećam se točno mislim da sam platio oko 900 kn . Naravno da je potrošni materijal samo zavisi koliko radiš , dali si profi ili amater, točkovi su lijevani od dur aluminija pa se brže i troše...
prečnik meni najoptimalniji 60 cm...
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
Ti takvi kko jesu sa gumom su super
samo postavis na firung za list na ovaj
nacin lezajeve i nema spadanja lista...
116rjmf.jpg
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ti takvi kko jesu sa gumom su super
samo postavis na firung za list na ovaj
nacin lezajeve i nema spadanja lista...
116rjmf.jpg
Bez uvrede ali ti ležajevi su ti posve nepotrebni ako piliš drva za ogrijev , posve druga pjesma je ako si stolar pa ti treba za kružno izrezivanje .
Govorim ti iz debelog iskustva jer sam iz početka i ja tako mislio kao i ti.....
 
Tu od
17 Lip 2009
Poruka
174
ja samo mogu nako reci isto iz iskustav jer sam se napilao zeljeza
i profila na tone na 3 razne bad zage i stojece masine su uvijek imale
ove lezajeve,,,ili na tocku onu ivicu da zbog pritiska nespane list.
nije to velika lova za uloziti u lezajeve ali ako nekom netrebaju
necemoga nagoniti da namontira
 

Najnoviji postovi

Na vrh