• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dobro zar nitko nije vidio tračnu pilu s kotačima od auta , modernije verijanta su oni uski kotači koji imaju novija auta kao rezervni .
Tiho , jeftino , glavčina s ležajevima po kili itd...može se balansirati u svakoj vulkanizerskoj radnji .
Balansiranje Al. kotača dođe od soma kuna naviše , kome to treba ?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Kolega wwuki hvala na odgovoru! Nemoj se odma ljutit, vidio sam ja dosta toga pa i jedan banzek izbliza, imao je drvene kotače i na njih čavličima zabijene gume od bicikla. Znaš i sam da se na banzek osim običnog rezanja drva može dosta toga od drva napravit, izrezat i da je to prava stvar i s ulaganjem od oko 2000-2500 kn se može napravit, najskuplji su ti lijevani kotaći od aluminija.

Daleko od mene bilo da se ljutim naprotiv samo pitaj a ja ću ti objasniti ako znam .........

Ati puknuti samo reži na te točkove i obavezno mi javi kako ide:finga:

Ljudi želim vam sretan i od Boga blagoslovljen Božić, Isus se rodio, mir ljudima dobre volje!!! :D
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Dobro zar nitko nije vidio tračnu pilu s kotačima od auta , modernije verijanta su oni uski kotači koji imaju novija auta kao rezervni .
Tiho , jeftino , glavčina s ležajevima po kili itd...može se balansirati u svakoj vulkanizerskoj radnji .
Balansiranje Al. kotača dođe od soma kuna naviše , kome to treba ?

a ko kaže da se nemogu balansirati i aluminijumski točkovi na autobalanserku :finga:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Daleko od mene bilo da se ljutim naprotiv samo pitaj a ja ću ti objasniti ako znam .........

Ati puknuti samo reži na te točkove i obavezno mi javi kako ide:finga:
Zašto , imaš kakve loše glasine ?

a ko kaže da se nemogu balansirati i aluminijumski točkovi na autobalanserku :finga:
Idu ako idu na vratilo , moji nisu išli
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
ali zato jedan moj drugar koji drži vulkanizersku radnju ima neku blesavu balanserku koja ima milion raznih adaptera (prihvata) a najmanja rupa koju može da prihvati je 12mm :partyman:
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
....

Dobro zar nitko nije vidio tračnu pilu s kotačima od auta , modernije verijanta su oni uski kotači koji imaju novija auta kao rezervni .
Tiho , jeftino , glavčina s ležajevima po kili itd...može se balansirati u svakoj vulkanizerskoj radnji .
Balansiranje Al. kotača dođe od soma kuna naviše , kome to treba ?


puknuti u pravu si ne da sam vidio nego sam i sam napravio oko 10-ak komada i odlično režu a i sam režem na njega doma na traktor a tastu sam napravio na elektromotor i odlični su a dost je jeftina izrada
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
puknuti u pravu si ne da sam vidio nego sam i sam napravio oko 10-ak komada i odlično režu a i sam režem na njega doma na traktor a tastu sam napravio na elektromotor i odlični su a dost je jeftina izrada
Daj molim te stavi slike da vide ovi šminkeri kako se jeftino i dobro može napraviti odlična ( obična) tračna pila .
Ja sam imao sreće , 100 običnih maraka ,2 koma u doba kad je čovjek koji ih ljeva tražio 120 maraka po komadu za neobrađene -to se uzima .
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Evo da i ja nešto napišem o tračnoj pili jer sam ju radio sam i bavim se uslužnim rezanjem ogrjevnog drveta.Vidim da je dilema oko točkova od auta i al.

Pukniti je ljepo rekao da je to jeftinija varijanta i mogu vam reći da ljepo to radi probao sam rezati kod jednog čovjeka i za osobne potebe mislim da je više nego ok.

Ja imam al. kotače fi 550 i kupio sam ih u Ogulinu kod jednog čovjeka koji radi banzeke, obrađene i balansirane 650kn/kom.ako se neko misli baviti uslužnim rezanjem neka si napravi sa al. kotačima jer je ipak to malo bolje od guma a pogotovo ako se reže sa pilom od 35mm.

Savoris je u pravu lako se izbalansira na običnu balansirku samo ako uspiješ staviti na nju.

Slike ću staviti uskoro pa će te vidjet šta sam napravijo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja imam al. kotače fi 550 i kupio sam ih u Ogulinu kod jednog čovjeka koji radi banzeke, obrađene i balansirane 650kn/kom.ako se neko misli baviti uslužnim rezanjem neka si napravi sa al. kotačima jer je ipak to malo bolje od guma a pogotovo ako se reže sa pilom od 35mm.
Zašto pila od 35 mm ?
Meni su uvalili pile od (mislim) 25x0.8 mm a jednostavno nemam prilike isprobati šire ili uže .
Kako brusite pile ?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Zašto pila od 35 mm ?
Meni su uvalili pile od (mislim) 25x0.8 mm a jednostavno nemam prilike isprobati šire ili uže .
Kako brusite pile ?

Ja sam sebi napravio oštrilicu prije 8 godina ali nije uvjek bila precizna pa sam si ove godine kupio tvorničku i mogu reći da je ona služila a ova radi odlično, ali naravno treba znati rukovati s oštrilicama.....

širina pila mi je 30 mm a korak 10 mm

p.s. otprilike u isto vrijeme sam poćeo razmetati i variti pile....
 
Posljednje uređivanje:

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Zašto pila od 35 mm ?
Meni su uvalili pile od (mislim) 25x0.8 mm a jednostavno nemam prilike isprobati šire ili uže .
Kako brusite pile ?

Pa ovako dosta je jača i teže pukne mogu reći na sezonu možda 3-4 pile puknu ako se pazi jer se može primjetiti kad malo dobije pila pa ju skineš da ne pukne do kraja jer ju treba onda ravnati ako se da ili ju bacit ako ju dobro smota jer se nemože to više nikad poravnoati kako treba.
A i možeš ju nabrusiti dosta puta dok dojde do 25mm a u cjeni je mala razlika, ja inače koristim Udeholm ( valjda se tako čita)to su jako dobre pile ustvari najbolje do sad koje sam probao a probao sam neznam ni sam kave sve.Moje pile su 35mm korak zuba 10 to je za poprečno rezanje.taj korak 8 sta si napisao ti je za za suho tvrdo drvo dobar ljepo reže može i za sirova ali malo sporije od koraka 10.

Pile brusim i šengaam kod jednog majstora koji se tim bavi dođe mi po pile nabrusi i donese natrag za 20kn po komadu i opće ne razmišljam da ih sam brusim jer nije to baš tako jednostavno kako izgleda.Treba znati napraviti bandažu poravnati zube i nabrusiti treba iskustvo a meni pile trebaju biti dobre jer ja režem sa jednim brušenjem u prosjeku 25-40m nekad i više ako su čista drva bez zemlje i kamena.
Ako vas nešto interesira slobodno pitajte.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa ovako dosta je jača i teže pukne mogu reći na sezonu možda 3-4 pile puknu ako se pazi jer se može primjetiti kad malo dobije pila pa ju skineš da ne pukne do kraja jer ju treba onda ravnati ako se da ili ju bacit ako ju dobro smota jer se nemože to više nikad poravnoati kako treba.
A i možeš ju nabrusiti dosta puta dok dojde do 25mm a u cjeni je mala razlika, ja inače koristim Udeholm ( valjda se tako čita)to su jako dobre pile ustvari najbolje do sad koje sam probao a probao sam neznam ni sam kave sve.Moje pile su 35mm korak zuba 10 to je za poprečno rezanje.taj korak 8 sta si napisao ti je za za suho tvrdo drvo dobar ljepo reže može i za sirova ali malo sporije od koraka 10.

Pile brusim i šengaam kod jednog majstora koji se tim bavi dođe mi po pile nabrusi i donese natrag za 20kn po komadu i opće ne razmišljam da ih sam brusim jer nije to baš tako jednostavno kako izgleda.Treba znati napraviti bandažu poravnati zube i nabrusiti treba iskustvo a meni pile trebaju biti dobre jer ja režem sa jednim brušenjem u prosjeku 25-40m nekad i više ako su čista drva bez zemlje i kamena.
Ako vas nešto interesira slobodno pitajte.
u jebo te 20 kn , ovdje bruse skoro 10 kn po metru + šrenganje .
Mlinar kerestinec ili vinski juraj .
Daj mi neki kontakt od tog majstora , to mi se isplati poslati poštom ako je tako jeftino .
Bilo je ideja da radim brusilcu ali šrenganje je važnije za dobro pilenje nego samo brušenje .
Inaće , pilu mući zamor , govore da je melem za pilu ako piliš npr.2-3 sata pa je ostaviš 24 sata da visi na klinu ;)
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
dsci0016w.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dsci0018gx.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dsci0017l.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

To je moja pila koju sam sam radio.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
u jebo te 20 kn , ovdje bruse skoro 10 kn po metru + šrenganje .
Mlinar kerestinec ili vinski juraj .
Daj mi neki kontakt od tog majstora , to mi se isplati poslati poštom ako je tako jeftino .
Bilo je ideja da radim brusilcu ali šrenganje je važnije za dobro pilenje nego samo brušenje .
Inaće , pilu mući zamor , govore da je melem za pilu ako piliš npr.2-3 sata pa je ostaviš 24 sata da visi na klinu ;)

Ovako taj čovjek ti je u Karlovcu firma se zove Croal vl. Željko Furač 09156
43408.
Kolega mi je brusio kod mlinara jedno vrjeme jer jedan dečko od nas radio kod njega.
Je ako dobro ne iz šrenga podrezuje al i ako ne nabrusi isto se dešava samo u manjoj mjeri.
To sam i ja čuo da bi ju trebalo ostaviti al ne prakticiram baš.
Pa ja ju za 4 sata rezanja dobro zatupim već jer režem 10m cjepanica na 25cm ili na tri reza kako oćrš od prilike 75- 90min ovisi o debljini cjepanica ili o dodavaču ako je brz ide i meni brže ako ga ne čekam da mi doda drvo. jre je moja pola 14ks dizel pa to ide jako ljepo prema struji.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Kaj je, je dobar si meštar, ide to tebi. Koliko te izašao materijal za cirkular a koliko motor? Iz Karlovca sigurno ne dolazi čovjek k tebi po par listova, neki lokalni stari majstor to radi za tebe.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Kaj je, je dobar si meštar, ide to tebi. Koliko te izašao materijal za cirkular a koliko motor?

Neznam točno morao bi računati znam da su kotači bili 650kn/kom motor mi je jedan kolega nabavijo za 200€ to ti je ispod svake cjene,a materijal sam većinom nabavijo sav za 0kn tokarija je bila besplatna tako da neznam koliko su bile te sitnice druge ležajevi itd.

Da dođe jer skuplja pile po pilanama i od drugih koji režu po Vrbovskom, Moravicama, Skradu, Delnicama a i ja ih uvjek 10- 12kom imam za brušenje.
možda si ti mene i vidjeo režem je po Severinu dosta.
 
Posljednje uređivanje:

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Pa gdje ti živiš čovječe kad sve uspiješ tako riješit. Ja da sam išao kupovat taj DMB dizel od motokultivatora ne bi ga našao bez 5000 čuma sigurno, željezo bi normalno morao kupit, da ne spominjem tokare, tko ti je tokario? Ako si rezao u Severinu i okolici vjerujem ti da se nisi usrečio s tim babama jer sve može samo pare teško jedino ako im režeš za 20 kuna po metru onda može sve iznad toga je skupo, gade mi se.
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Pa gdje ti živiš čovječe kad sve uspiješ tako riješit. Ja da sam išao kupovat taj DMB dizel od motokultivatora ne bi ga našao bez 5000 čuma sigurno, željezo bi normalno morao kupit, da ne spominjem tokare, tko ti je tokario? Ako si rezao u Severinu i okolici vjerujem ti da se nisi usrečio s tim babama jer sve može samo pare teško jedino ako im režeš za 20 kuna po metru onda može sve iznad toga je skupo, gade mi se.

javim ti se na pp
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
,,,

netko je tražio slike jednostavnog stroja na gume pa evo ga za male potrebe i predobar ja ga pravio i godišnje sreže oko 200m drva bez ikakvih problema
 

Prilozi

  • P1010279.jpg
    P1010279.jpg
    77.7 KB · Pregleda: 1,310
  • P1010280.jpg
    P1010280.jpg
    66 KB · Pregleda: 954
  • P1010281.jpg
    P1010281.jpg
    84.3 KB · Pregleda: 1,055
  • P1010282.jpg
    P1010282.jpg
    84.4 KB · Pregleda: 1,128

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
netko je tražio slike jednostavnog stroja na gume pa evo ga za male potrebe i predobar ja ga pravio i godišnje sreže oko 200m drva bez ikakvih problema
Bravo stari , molim te samo još sliku detalja
kutnog pogona kotača .
Hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh