• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
netko je tražio slike jednostavnog stroja na gume pa evo ga za male potrebe i predobar ja ga pravio i godišnje sreže oko 200m drva bez ikakvih problema

kakav si reduktor stavio na ovo ?
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
,

je ne čuje se ništa u radu osim kad pila prolazi kroz drvo a sad dečki za sliku kutnog prijenosa bi moral malo šarafat ali to vam je diff od lade okrenut naopačke jedna poluosovina izvađena cjev odrezana a trkači u diffu zavareni a druga poluosovina skraćena i cjev da ne dođe preblizu traktora, za ovakav stroj mi treba tokar napraviti samo dvije stvari a to je da mi kraćenu poluosovinu zavari u tokarskom da je donekle u centru i da mi napravi na diffu prihvat za kotač a to me košta 100kn drugo sve sam radim i nabavljam po otpadima
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Evo od zadnji puta radovi su malo napredovali ..........





slike nisu najbolje ali za sada toliko ....
Još ima dosta posla na njemu ali i zima je duga .....
napr. treba rješiti elevator sa pogonom na hidromotor ali još nisam izveo hidrauliku na traktoru ......
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
netko je tražio slike jednostavnog stroja na gume pa evo ga za male potrebe i predobar ja ga pravio i godišnje sreže oko 200m drva bez ikakvih problema

nemoj me j****

Nikad nisam vidio bolju primjenu tih rezervnih guma :D
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
nemoj me j****

Nikad nisam vidio bolju primjenu tih rezervnih guma :D

Ovo s rezervnim gumama je zakon! Gdje dečki nabavljate pile? ima kakav poredak po veličinama ili? ja isto nešto planiram takvoga u dalekoj budućnosti i sve je ok osim pila? i kolika je cijena?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ovo s rezervnim gumama je zakon! Gdje dečki nabavljate pile? ima kakav poredak po veličinama ili? ja isto nešto planiram takvoga u dalekoj budućnosti i sve je ok osim pila? i kolika je cijena?

Neki dan sam kupio Švedske pile undelholm 50 m. 960 kn .....
Naraavno sam ih sječem na mjeru varim brusim itd.....
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Imaš stroj za varenje ili ?

Pa baš se to nebi moglo zvati varenje nego hatletovanje (mesingom) , za današnje vrijeme zastarjelo ali funkcionira ...
Čim naletim na povoljan aparat za čeono varenje vjerovatno ću ga uzeti ali za sad mi je 10000kn malčice previše za polovni........
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa baš se to nebi moglo zvati varenje nego hatletovanje , za današnje vrijeme zastarjelo ali funkcionira ...
Čim naletim na povoljan aparat za čeono varenje vjerovatno ću ga uzeti ali za sad mi je 10000kn malčice previše za polovni........
Boraks ,mesing i autogeni aparat ?
Kako pripremiš spoj i koliko statistički puca na njemu ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Boraks ,mesing i autogeni aparat ?
Kako pripremiš spoj i koliko statistički puca na njemu ?
A kaj nebi bilo bolje s drotom?
Tu pri meni jedan koji se tim bavi, vari sa strojem za to, pa opet pucaju kraj vara :scratch
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ma kakav autogeni :scratch

to ti je aparat veličine akumulatora , ,,
na struju 2 kv ima dva stepena prvi za zagrijati i drugi topi mesing ,poslije moraš znati otpustiti inaće pukne kao ledenica ..........

Naravno uvjek puca kraj vara i to mi je drago ,barem nema više kvrga:finga:
A pitaš koliko ćesto pucaju: pa stvarno kako kad od 50- 150 m se uglavnom da izrezati s tim da sam tek nedavno nabavio orginal oštrilicu pa sad i nove testere , vjerujem da će se ove godine još malo povečati razmak između pucanja.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Boraks ,mesing i autogeni aparat ?
Kako pripremiš spoj i koliko statistički puca na njemu ?
Koliko ja znam, pile se zavaruju i MIG postupkom. Nakon oga ide valjanje pile. Istina, neznam idu li i ove male za male banzeke, no ove deblje (za pilanu) idu tak sigurno.
Firma Esta Bombe zna o tome više.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koliko ja znam, pile se zavaruju i MIG postupkom. Nakon oga ide valjanje pile. Istina, neznam idu li i ove male za male banzeke, no ove deblje (za pilanu) idu tak sigurno.
Firma Esta Bombe zna o tome više.
Zavaruju se s onim kaj imaš pri ruci , hehe
valjanje , otpuštanje - da ziher
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Koliko ja znam, pile se zavaruju i MIG postupkom. Nakon oga ide valjanje pile. Istina, neznam idu li i ove male za male banzeke, no ove deblje (za pilanu) idu tak sigurno.
Firma Esta Bombe zna o tome više.

Umjesto autogenog za varenje mesingom koristim TIG manja se površina termički tretira. .Može svatko tko ima aparat za varenjeREL vrlo jeftino napravit da bude TIG i REL.Ako variš TIGom ne treba ti drugi materijal jednostavno spojiš dva postojeća i struktura se bitmo ne mjenja a zavar je tako najsličniji ostalom materijalu.Kad se izvještiš možeš TIGom samo grijat.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Umjesto autogenog za varenje mesingom koristim TIG manja se površina termički tretira. .Može svatko tko ima aparat za varenjeREL vrlo jeftino napravit da bude TIG i REL.Ako variš TIGom ne treba ti drugi materijal jednostavno spojiš dva postojeća i struktura se bitmo ne mjenja a zavar je tako najsličniji ostalom materijalu.Kad se izvještiš možeš TIGom samo grijat.

Hajde malo preciznije kako se to preuredi od običnog aparata za varenje , moj se može pojačati do 7 kv.........
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Umjesto autogenog za varenje mesingom koristim TIG manja se površina termički tretira. .Može svatko tko ima aparat za varenjeREL vrlo jeftino napravit da bude TIG i REL.Ako variš TIGom ne treba ti drugi materijal jednostavno spojiš dva postojeća i struktura se bitmo ne mjenja a zavar je tako najsličniji ostalom materijalu.Kad se izvještiš možeš TIGom samo grijat.
Znači, kupiti bocu Ar i pištolj ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
A peglati napon , tig je oko 25 voliti (ili pamčenje ne služi?)
Zavisi jel AC ili DC. Ako je DC (čelik, inoks), onda se može dodati prigušnica ili pak kondenzator za lakše propaljivanje luka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh