• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Moze li ovo rezati ogrijevno drvo ima jedan ovakav isti u ponudi ta 500 EURA
 

BERTOLINI

Aktivni član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
368
Zavisi jel AC ili DC. Ako je DC (čelik, inoks), onda se može dodati prigušnica ili pak kondenzator za lakše propaljivanje luka.

Spojiš 4diode u grec ali za obojene metale mjenjaš polaritet .Na TIGu domaće izrade malo je teže uspostavit luk pa izgubiš špic igle ali kad se ugradi "bobina"od gorača funkcionira ko orginal.Onda uspostavljaš luk pritiskom na dugmi moraš pazit da ne takneš iglom matrijal koji variš.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Spojiš 4diode u grec ali za obojene metale mjenjaš polaritet .Na TIGu domaće izrade malo je teže uspostavit luk pa izgubiš špic igle ali kad se ugradi "bobina"od gorača funkcionira ko orginal.Onda uspostavljaš luk pritiskom na dugmi moraš pazit da ne takneš iglom matrijal koji variš.
Bolje da nastavimo u temi o aparatima za zavarivanje.
Ovo je od tamo:
Home made REL, s izborom AC, +, -, cca >200A


a, ovak to izgleda iznutra:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
neznamo na sta mislis
Tema je o cilkularima a oni(mi) o aparatima

Spojiš 4diode u grec ali za obojene metale mjenjaš polaritet .Na TIGu domaće izrade malo je teže uspostavit luk pa izgubiš špic igle ali kad se ugradi "bobina"od gorača funkcionira ko orginal.Onda uspostavljaš luk pritiskom na dugmi moraš pazit da ne takneš iglom matrijal koji variš.
Daj to malo približi obično puku i da se razjasni kako fino regulirati struju luka na REL-u koji je grubu odjelu ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
...

Daj to malo približi obično puku i da se razjasni kako fino regulirati struju luka na REL-u koji je grubu odjelu ?
Visoki napon praznog hoda i prigušnica velikog induktiviteta prije ispravljača. Za finu regulaciju struje bolji su aparati s magnetskim shuntom, nego ovi s preklopkama.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Visoki napon praznog hoda i prigušnica velikog induktiviteta prije ispravljača. Za finu regulaciju struje bolji su aparati s magnetskim shuntom, nego ovi s preklopkama.
jel ti to hočeš reći da je bolje metnuti put pod noge pa u sigmat
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
jel ti to hočeš reći da je bolje metnuti put pod noge pa u sigmat
Pa ima još trgovaca, nisu oni jedini. Tebi je Slo bliže, i tam potraži WTL. Rekoše mi serviseri Froniusa, da je WTL strašna mašina.
A ak već trošiš gorivo u Slo, onda kupi za malo više i TIG ručku, jer ti bu poslije žal kaj nisi.
Još kad bi na istoga išla i ručka za plazmu...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Moze li ovo rezati ogrijevno drvo ima jedan ovakav isti u ponudi ta 500 EURA

naravno da moze samo je problem sto neki od tih banzeka mogu rezat komade debljine do 15cm a ima i onih koji rezu 30cm pa do 50cm ovisi o mogucnosti podizanja gornje vodilice posto su to obicni stolarski banzeki,a i ovisi sta ti ocekujes od njega...
al uglavnom stavis malo siru pilu gore i piči...:gitarist:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
otvor je dovoljno velik da moze proci i veci promjer, jedino na donjem kotacu je guma istrosena, ne potpuno ali ja dobro potrosena, dali to smeta i moze li se obnoviti, ili ici bez toga, bansek je na elektro pogon, mja bih ga napravio da moze kombinovano traktor i elektro, kotaci su ogromni.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
otvor je dovoljno velik da moze proci i veci promjer, jedino na donjem kotacu je guma istrosena, ne potpuno ali ja dobro potrosena, dali to smeta i moze li se obnoviti, ili ici bez toga, bansek je na elektro pogon, mja bih ga napravio da moze kombinovano traktor i elektro, kotaci su ogromni.
pa smeta jedino ako je toliko guma istrosena da vec pila struze po kotacu onda ce ti je brzo zatupit,al ak ne onda mozes tak tjerat jos neko vrijeme,a i nije problem naljepit novu gumu gore,samo gledaj da je bar 3mm debljine i da je malo tvrdja,neki banzeki cak imaju original pluto gore naljepljeno,al mi se guma cini kvalitetnije rjesenje! to kupi cim prije da ti neko drugi ne ode s njim! ;)
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pluto ma kotačima , može ako režeš suha drva ali kad krenu sirova :madmana:
nemožeš očistiti koliko se lijepi na točak i testeru . Ja na točkovima nemam ništa a protiv ljepljenja i stišavanja buke koristim vodu (pustim da polako kaplje po točku i nema problema ..........
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Pluto ma kotačima , može ako režeš suha drva ali kad krenu sirova :madmana:
nemožeš očistiti koliko se lijepi na točak i testeru . Ja na točkovima nemam ništa a protiv ljepljenja i stišavanja buke koristim vodu (pustim da polako kaplje po točku i nema problema ..........
vjerojatno si u pravu,zato sam i rekao da mi se vise dopada guma...al ja sam mu govorio za stolarske banzeke koji se koriste uglavnom za suho drvo,fosle,ivericu...:partyman:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
vjerojatno si u pravu,zato sam i rekao da mi se vise dopada guma...al ja sam mu govorio za stolarske banzeke koji se koriste uglavnom za suho drvo,fosle,ivericu...:partyman:

Upravu si ti,
ali je čovjek pitao dali može s tim bancekom rezati ogrijevno drvo:finga:
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Upravu si ti,
ali je čovjek pitao dali može s tim bancekom rezati ogrijevno drvo:finga:
da,da al posto sam govorio o stolarskim banzekima i original tvornicki ljepljenom plutu na kotacima ipak nisam nista krivo rekao! to sto ce ga on koristit za rezanje ogrijevnog drva a ne za stolariju to je vec druga prica ,ja sam samo naveo da ima i toga... :finga:
pozdrav!
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
moze li ogrjveno drvo rezati

može rezat ogrjevno drvo, imao sam takav banzek s gusenim kotačima i pluto na njima, je da se pluto istroši na nekih 200m drva ali je puno ugodnije uhu kad rezes a 1m2 pluta je bio oko 200-250kn to sam imao za dva puta nalijepit na kotače
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
može rezat ogrjevno drvo, imao sam takav banzek s gusenim kotačima i pluto na njima, je da se pluto istroši na nekih 200m drva ali je puno ugodnije uhu kad rezes a 1m2 pluta je bio oko 200-250kn to sam imao za dva puta nalijepit na kotače

Ma jeftinije je ugraditi karnister i pustiti da voda malo brže kaplje , ako je tanka cjev onda da tanko curi čisto da na prska okolo buka se smanji za 60% možda i više .
E sad uvjek idu i nuspojave , piljevina se ipak lijepi na točak pa ja jednostavno postavim prst na obod i pošto je raskvašena skida se bez problema .
Ili se namjesti čistač da stalno skida piljevinu s točka i to sam probao i fukcioniralo je .....

Nema zamjerke Međimurec očito nisam sve pročitao ispričavam se

lijepi pozdrav.....:partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh