• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
danas pregovarao o gradnji banseka i cjepaca, dobti cu toskove sa kucistima, ostalo radim ja, jedino je dileme koje točkove uzeti u ponudi su mi zeljezni, e sad koje su prednosti i li nedostaci aluminiski i željezni i konačnici koji su bolji.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
danas pregovarao o gradnji banseka i cjepaca, dobti cu toskove sa kucistima, ostalo radim ja, jedino je dileme koje točkove uzeti u ponudi su mi zeljezni, e sad koje su prednosti i li nedostaci aluminiski i željezni i konačnici koji su bolji.

Željezni su teški ali su i zato trajniji .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
tezina nije bitna, ako je to jedini nedostak, da i jos mi mjastor sto ih radi tvrdi da ne treba raditi bombazu na njima.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
tezina nije bitna, ako je to jedini nedostak, da i jos mi mjastor sto ih radi tvrdi da ne treba raditi bombazu na njima.

Šta je to "bombaža" nisam čuo za taj izraz:scratch:mrgreen:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ma i ja asam tako cuo, a radi se o tome da se dio točka gdje nalize pila uradi ovalno,

Usput isao gledati one točkove sto sam pregovaro, nije to to, gdje se mogu naci ti tockovi aluminijski ili zeljezni ali urađeni kvalitno, ne kao ovi sto sam gledao sa nekim poprecnim sipkama. I kako se krecu cijene tih tockova obrađenih.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ma i ja asam tako cuo, a radi se o tome da se dio točka gdje nalize pila uradi ovalno,

Usput isao gledati one točkove sto sam pregovaro, nije to to, gdje se mogu naci ti tockovi aluminijski ili zeljezni ali urađeni kvalitno, ne kao ovi sto sam gledao sa nekim poprecnim sipkama. I kako se krecu cijene tih tockova obrađenih.

Pa ja sam u kupio u Mohaču u Mađarskoj prije mjesec dana obrađene aluminijske za 1200 kn . par.
Imam njihov broj pa kad mi treba nazovem tjedan prije .
Oni odnesu tokaru na obradu jer im je izgleda preskup da drže obrađene na lageru...
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
kako bih ja mogao uvezati jedan par, kojeg su promjera i koje sirine.

Promjer možeš dobiti koji hočeš 40-50-60-70 . širinu nisam mjerio nikad mislim da je 5cm adresu i tel ako hočeš na pp.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
može telefon, da vidim sto se moze uciniti. Samo ja sam iz BiH neznam koliko je to izvodivo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
može telefon, da vidim sto se moze uciniti. Samo ja sam iz BiH neznam koliko je to izvodivo.

Netko kod Karlovca ti je napisal da lijeva kotače, mislim da je čak u ovoj temi. To ti je bliže od Mađarske.
 
T

tosamja_26

Guest
pitanje

pozdrav....
imam banzek na struju,motor je trofazni 3 kw,brzina je 1430 okr/min,remenice su u omjeru 1:1.48,kotači su željezni obloženi plutom,fi kotača je 45 cm, zanima me dakle:kotač se okreće brzinom 966 okr/min,točnu brzinu pile neznam jer neznam formulu po kojoj se ona izračunava,dali se pila sporo vrti odnosno dali bi trebali povećati okretaje kotača?neki su mi govorili da se zbog sporosti pile šreng brže izravna,je neznam jeli to moguće....i cijeli se banzek povremeno trese,kotači su balansirani.... unaprijed zahvaljujem....pozdrav!!!!
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
pozdrav....
imam banzek na struju,motor je trofazni 3 kw,brzina je 1430 okr/min,remenice su u omjeru 1:1.48,kotači su željezni obloženi plutom,fi kotača je 45 cm, zanima me dakle:kotač se okreće brzinom 966 okr/min,točnu brzinu pile neznam jer neznam formulu po kojoj se ona izračunava,dali se pila sporo vrti odnosno dali bi trebali povećati okretaje kotača?neki su mi govorili da se zbog sporosti pile šreng brže izravna,je neznam jeli to moguće....i cijeli se banzek povremeno trese,kotači su balansirani.... unaprijed zahvaljujem....pozdrav!!!!

Pozdrav i tebi . Ja se rezanjem drva bavim 10 godina i iz iskustva znam da ti je to previše obrtaja .
Smanji obrtaje i prestat će se tresti a tako i skupljanje zubi barem za 2-3 puta .
Na točkovima ti maksimalno treba 700 obrtaja , ja imam pogon preko kardana i ne idem preko toga...
 
T

tosamja_26

Guest
kolega ima banzek sa kotačima fi 55,njegovi su okretaji oko 1130 okr/min,i pretežno svi koje znam imaju oko 1100 okretaja...samo šta oni imaju kotače veće za deset cenzmetara u promjeru pa se stoga i razlikuje brzina pile u metrima u sekundi...ja neznam samo formulu po kojoj to izračunati...ali nije ni problem smanjiti okretaje,samo bi trebalo remenicu otokariti...ako je do toga...samo me je strah da onda neće imati dosta snege...svejedno zahvaljujem...pozdrav....
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ovako, ti imas promjer kotaca 45cm

dakle O= 2 r x 3,14

O= 0,45 x 3.14
O= 1.41m

Optimalna brzina kretanja pile je 30 m/s

O = 30m/s : 1.41m
O= 21,2 okr/sec
O= 1276 okr/min
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ovako, ti imas promjer kotaca 45cm

dakle O= 2 r x 3,14

O= 0,45 x 3.14
O= 1.41m

Optimalna brzina kretanja pile je 30 m/s

O = 30m/s : 1.41m
O= 21,2 okr/sec
O= 1276 okr/min

Računica je jedno a stvarnost je drugo....
 
T

tosamja_26

Guest
e hvala kolega...znači trebao bi okretaje dignuti za tristotine okretaja...
 

Najnoviji postovi

Na vrh