• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Nema zamjerke Međimurec očito nisam sve pročitao ispričavam se

lijepi pozdrav.....:partyman:
nista,nista,bitno da smo se dogovorili i poweshift-u rekli da moze bez problema sa stolarskim banzekom rezat ogrijevna drva s malim poboljsanjima!
pozdrav!:partyman:
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
Svaki banzek je dobar za piliti drva a ako nemože može se prepraviti. Ja imam drveni stolarski banzek sa drvenim kotačima promjera 60cm i pili on drva kao lud.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
posto mi smjer odgovara, moguce da ga prepravim na pogon na traktro, kopcanje u tri tocke, i jos je u planu da integriram cjepac na njega sa jakom hidraulikom, a transporter e upitan, posto bi premasilu tezinu 1300 kg, sto bi bilo pretesko za nosenje.
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
posto mi smjer odgovara, moguce da ga prepravim na pogon na traktro, kopcanje u tri tocke, i jos je u planu da integriram cjepac na njega sa jakom hidraulikom, a transporter e upitan, posto bi premasilu tezinu 1300 kg, sto bi bilo pretesko za nosenje.

Možeš mu ugraditi kotače i kuku i onda nemaš problema sa nosivosti i možeš na njemu raditi što god hoćeš.

Evo ovaj se kopča na tri točke i izgleda mi dosta dobro.
http://www.youtube.com/watch?v=y_DGQQRO7Kc

A ovaj mu je dobar iako nema veze sa piljenjem drva
http://www.youtube.com/watch?v=72Budd6dcrg
 
Posljednje uređivanje:

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ovaj drugi mu je stvarno dobar. I ja sam se pito kako da nabavim jači motor za mašinu za meso, a riješenje je takvo jednostavno samo treba traktor imati.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Svaki banzek je dobar za piliti drva a ako nemože može se prepraviti. Ja imam drveni stolarski banzek sa drvenim kotačima promjera 60cm i pili on drva kao lud.

može li koja slika toga kina ?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ovaj drugi mu je stvarno dobar. I ja sam se pito kako da nabavim jači motor za mašinu za meso, a riješenje je takvo jednostavno samo treba traktor imati.

Odakle ste iskopali taj clip, to sam ja napravio prosle godine , za nekih 5 minuta da ne okrecem rucno, ovo mi je brat sa pivom, a ja snimam. Primjecujete li da fendt moze da vrti i u drugom smjeru u odnosu na standardni, tako da nebi nesto ovako pokusavali na drugim traktorima, ovo moze samo fendt.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ovaj drugi mu je stvarno dobar. I ja sam se pito kako da nabavim jači motor za mašinu za meso, a riješenje je takvo jednostavno samo treba traktor imati.

i taj je bio moj, samo vise nije kod mene, od kolovoza prosle godine do sad je uradio nekih 2-3000 metar drveta,
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
i taj je bio moj, samo vise nije kod mene, od kolovoza prosle godine do sad je uradio nekih 2-3000 metar drveta,

Dobro je neka ima posla. Kod mene nema ni jedan cijepač za drva ustvari bio je jedan pa je čovjek umro. U nas ima dosta ljudi da cijepaju od 4-6 KM po metru pa tako i kad bi imao ili nabavio cijepač ne vjerujem da bi se baš nešto moglo zarditi. Iako sam danas razmišljo da kupim si cijepač pa oprobam pa što bude , bude.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kakav bi kupovao, od koliko para, najbolje je kombinovano za sjeci i cijepoati i onda ides po 6 EURA po metru,
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
E to je veliki upitnik kakav bi kupovao. Vjerovatno bi prvo uzeo samo za cijepanje drva pa ako bi bilo mušterija tad bi možda prešo na kombinovani. Problem je što već kažem da kod nas ima dosta ljudi da cijepaju drva ručno po 4 KM po metru. Sve je to u razmišljanu vrlo vjerovatno da od toga neće biti ništa.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pa 4 KM je malo, pogotovo ako ga pogoni traktor, kazem jedino se isplati kombinovani stroj, jer u jednom radis dva posla, cjepac samo na sruju dolazi u obzir, ali je ogranicenje troftana struja jer je nema svaka kuca, ako bi radio usluzno, a monofazni nije jak dovoljno, tako dobro razmisli.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Još jedan problem koji se javlja je u tome da većina dobije drva koja su već izrezana, znači treba ih samo iscjepati. Tko dobije drva u metricama ili oblovini najčešće ima i svoju motorku. I sam sam prošle godine kupio15 m3 kubika oblovine. Tri su trupca bila po 80-100 cm u promjeru. Tu cjepač ne pomaže. Jer nas smo dvojica prevrćali čutke kad ga otpiliš jedva. Ovo izgleda probada jedino ako kako dođem jeftino do cjepača.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kod mene su svi be obzira sto imaju motorne pile radili sa ovim strojem, kad sracunaju koliko potrose goriva ulja, lanac, pomagaci, pa jos ciejpanje, puno piljevine, onda daju 60 EURA i sve bude gotova za 1,5 do 2 sata,
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Da vidio sam na onom prvom snimku gdje je cjepac da je bio dobar stroj. za koliko si ga novaca prodo ako nije tajna? Jer evo da probam ukalkulirati neke stvari, trošak nabave stroja, tekući troškovi održavanja stroja i traktora, obim potencijalnog posla i period za koji bi se stroj otplatio.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
sam stroj je prodan za 7500 EURA, plus podizni stol za duge trupce, koji mh moze transportovati i podici do stroja, ali to za ovo nije potrebno za 600 EURA,
Ako si zaintersiran ja sam vrsio proracun i ovakav stroj, bez nekih nedostataka sa poboljsanjima se moze napraviti za nekih 4000 EURA, imam i majstora, ali se nemozemo dogovoriti za cijenu, trazi mi za bansek i konstrukciju cjepaca 2500, plusa moja hidraulika, noz koji kosta 300 EURA,bez transportera za pocetak.
Tako da bi sa tom kvalitetnom hidraulikom, dvostepena pumpa, novi cilindar, izaslo nekih 4500
 

Zdenko1981

Član
Tu od
9 Sij 2008
Poruka
89
kod mene su svi be obzira sto imaju motorne pile radili sa ovim strojem, kad sracunaju koliko potrose goriva ulja, lanac, pomagaci, pa jos ciejpanje, puno piljevine, onda daju 60 EURA i sve bude gotova za 1,5 do 2 sata,

Iskopao sam taj tvoj clip slučajno, ali svaka čast dobra ideja.
A ovo gore stoji jer otkad sam nabavio banzek ni nepomišljam da režem drva motorkom, jer sa banzekom sam brži, ima manje piljevine i normalno puno jeftinije je a i treba čuvati motorku za šumu.

Evo slike za one sa sporijim internetom
mljevenjemesa.jpg
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
sam stroj je prodan za 7500 EURA, plus podizni stol za duge trupce, koji mh moze transportovati i podici do stroja, ali to za ovo nije potrebno za 600 EURA,
Ako si zaintersiran ja sam vrsio proracun i ovakav stroj, bez nekih nedostataka sa poboljsanjima se moze napraviti za nekih 4000 EURA, imam i majstora, ali se nemozemo dogovoriti za cijenu, trazi mi za bansek i konstrukciju cjepaca 2500, plusa moja hidraulika, noz koji kosta 300 EURA,bez transportera za pocetak.
Tako da bi sa tom kvalitetnom hidraulikom, dvostepena pumpa, novi cilindar, izaslo nekih 4500


Pa mogao bi izdvojiti 5000 € barem mislim da bi mi ostalo toliko jer imam u vidu obnavljati kuću ovo ljeto, sad čekam majstore da dođu da mi sračunaju sve rad i materijal pa ćemo vidjeti koliko će to da izađe. Ja se u tu hidrauliku baš i ne kužim toliko, znam nešto osnovno. Kod mene ima momak rastura rovokopače u dijelove i trebao bi da vidim s njime ima li išta u ponudi sada tipa klipova, pumpi i razvodnika. Ima i majstora koji bi to mogli sve da sastave.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Iskopao sam taj tvoj clip slučajno, ali svaka čast dobra ideja.

Evo slike za one sa sporijim internetom
mljevenjemesa.jpg
to ide i na tomo vinkovic ,on ima mogucnost biranja smjera vrtnje kardana,u svakom slucaju super stvar!:prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh