• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Samo banzek je barem 2 puta skuplji za izradu,,,:(wait):

Kad sam svog imao u oglasniku znali ljudi zvati za cijenu kad sam im rekao koliko kosta bilo je

a oni su bas mislili da to nebi trebalo biti skuplje od 2000,oo kn,,,

da reko gospodo za tu cijenu dobijete samo kucista i lezajeve a gdje je cijena ostalih 300 i kusur kila materijala,,,



a gdje je tokar, a gdje elektrode a gdje je potrosena struja
 
E

el pibe

Guest
Tko je u tom poslu taj i treba investirati u banzek.Bez alata nema zanata.A za vlastite potrebe zbog 20-30 metara drva godišnje ja tu ne vidim isplativost i investiciju pa ni potrebu za izradu ovakvog nadasve opasnog stroja.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
U potpunosti se slazem sa tvojim nacinom promisljanja,,,

Doduse ima i banzeka uz koje mi je nelagodno samo stajati a kamoli da moram raditi na njemu,,,
ljudi se zaista igraju sa svojim ekstremitetima,,,

:icon_e_confused: a mozda sam ja samo picajzla po tom pitanju, tko zna,,,
 

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
Evo jedna zgodna stvar...
[YT]www.youtube.com/watch?v=3Kt6g-XfMdE[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Po tim odgovorima moram se što prije rešit fleksarica,štucera,ručnog cikulara,običnog na struju,traktorskog pa i cepača za drva a i motorki a na kraju i TVa i avta.Opasan je čovek sam sebi ak se boji strojeva,malo straha mora bit ali previše je opasno i za druge koji su pored kad se radi.Svaki ko radi sa bilokakvim strojem mora imat u glavi da je on glavni a ne stroj.
 
E

el pibe

Guest
Nisi razumio poantu.Najopasniji je onaj čovjek onaj koji se ne boji strojeva.Stroj nema mozak zato je dobro koristiti vlastiti.Ne moraš bacati alate moreš ih i prodati buš nekaj zaradio_Ovdje se razgovara da traktorski cirkular nije najsretnije rješenje.Znam jer je iznakazio mnoge poznanike.A opasnost i rizik posla uvijek postoji ali se može smanjiti uporabom ovakvih opasnih strojeva.Čak i sad dok tipkam po tastaturi postoji mogućnost da strgam prst,padnem na pleča sa stolca da mi laptop eksplodira itd.Ali to su već druge teme.Živio.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nemanja napiši ak si več nabavio dif. i kakav pa češ dobit sve u slikama i objašnjeno.Ja sam preradio dva difa.,jednog za cirkular i drugog za bušilicu.Jedan je da poveča okretaje za pogon stroja a drugi ga uspori Slike od prerade imam od oba dosta.:drink:
 

nemanja

Novi član
Tu od
14 Sij 2014
Poruka
28
ok hvala puno!! cim zbavim javim se!! ps, vjerovatno ce biti od nekog starijeg bmw-a!! lp!
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Imaš i strojeve kakve upotrebljavaju amiši ali tamo postoji opasnost da te opali kopito od konja.:icon_fU:
 
E

el pibe

Guest
puknuti,:icon_eyes:eek:vakvi nadobudni upadaju u hitnu preko reda ko Bata Živojinović na filmski set
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Na hitnoj još nikad nisam bio a vozio i radio sa svakakvim strojevima ali po pameti.Ne razmem čemu toliki strah od cirkulara,ak je barem malo uradjen kak treba da ima zaštitu nad šajbom i miza da je solidna pa sa malo pažnje i trezne glave ide.Kad se režu metrice ili duži treba samo pravilno ih okretat da ne dolazi do blokade šajbe.Ja na cirkularu nemam našpanan remen baš zbog tog ak zacvika šajbu,pa i nema velikog udara na cepanicu ak i dojde do toga.Gledam i kod nas cirkulare home made -veliki motor od 5KW pa na više a šajba obična i zubi nikakvi,e tak pa može doč i do hitne.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Zato šta ga baca, i ovaj ga zaustavi sa rukom,ako mi ne vjeruješ pogledaj ostale pokrete i bilo šta drugo na videu nemožeš ubrzat samo jedan dio slike
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Ovaj Mrkela što postavlja ove snimke stvarno mislim da ima dobro znanje i iskustvo , gledao sam par snimaka i mogu reći da se vidi da čovjek zna znanje , svaka čast
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Abarth molim te ako imaš dimenzije semeringa koji idu na izlaze poluosovina i ovog koji ide na kardanski zglob, opet nešto kemijam s takvim diferencijalom pa bi poguglao malo semeringe. Hvala, inače zadnji moj uradak je

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=yxHyBdfimqs[/YT]

a diferencijal se sprema za izradu


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=D4qmC78Bg1A[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh