• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čišćenje kanala

  • Temu pokrenuo Ratarko
  • Datum prvog posta
R

Ratarko

Guest
ÄŒišćenje kanala

Evo danas sam malo vadio panjeve iz kanala ...
Vadio ih je jedan mali JCB a ja sam ih prevozio do jedne rupe gdje sam ih ostavio da trunu na miru a ne na mojoj njivi .

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Bilo je i ogromnih panjeva koji su starašnom JCB traktoru bili teški ...

Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link. Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: ÄŒišćenje kanala

joooj,kako volim vidit ovako nešta...samo nek se krči!!! :lol:
 
P

paor

Guest
Re: ÄŒišćenje kanala

gledam Engleska pola na GoogleEarth i skroz okolo njiva su kanali i trnje. a čini mi se da sam nekad negdje pročitao da imaju poticaj za ostavljati nekakvo žbunje zbog ptica i sl.

Obrisan neispravan link.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Re: ÄŒišćenje kanala

@ratarko
ne bi li se ti panji mogli upotrebit u svrhu grijanja? Ili još bolje za krušnu peč (ne za kruh :D ).

@paor
Nisu baš kanali, nego je to živica.
Koliko mi je poznato, u zadnje su dobe živice zaštičene i ne mogu se tek tako uklanjat.
Zbog toga se razvila i industrija mašina za održavanje.

Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: ÄŒišćenje kanala

samo krcite i rusite drvece uz puteve i njive
 
B

Bobo

Guest
Re: ÄŒišćenje kanala

Moram i ja sebi kupiti kakav SKIP ili stari JCB... To su mi predobri strojevi, i volim ih gledati u radu.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: ÄŒišćenje kanala

Bobo kaže:
Moram i ja sebi kupiti kakav SKIP ili stari JCB... To su mi predobri strojevi, i volim ih gledati u radu.
cekaj bobo a sta je sa onim IMT-e kombinirkom koju si proglasio najboljom
 
R

Ratarko

Guest
Re: ÄŒišćenje kanala

Zvona , SKIP ti ta kombinirka .
U usporedbi sa ovim 30 godina starim JCB traktorom koji je kod mene panjeve vadio SKIP je dosta lošiji stroj .
 
B

Bobo

Guest
Re: ÄŒišćenje kanala

@Zvona, ono je IMT570, ali mislim da nikada nije isao u proizvodnju, jer mu nema niti traga NIGDJE...

A, ako ne mogu 570, onda barem SKIP ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: ÄŒišćenje kanala

Pa stavio sam sliku "nove" IMT kombinirke. To je IMT 570, tj. novi SKIP, a nisam nasao nigdje podatak da li se uopce to pravi ili je samo napravljen prototip...

Jednog dana cu i ja imati SKIP kombinirku, jer mi se stroj jako svidja, a za moje potrebe je dovoljan i skip...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: ÄŒišćenje kanala

I moj skip ima motor od 577 ,a JCB je daleko bolji stroj nego skip,ima hidromotor,bolje komande,brži u radu,okretniji ali meni skip odlično služi,a i JCB košta za razliku od skipa puno više !To je kao da uspoređujemo Imt i MF(bez uvrede Bobo)!Mada je Cat opet bolji od JCB-a tako da svatko ima ono šta mu treba i kakve su mu mogučnosti!
 
B

Bobo

Guest
Re: ÄŒišćenje kanala

Znam i ja da je JCB puno bolji od SKIPA, to zna svatko, no tu je i cijena, koja nije nikako mala...

SKIP koliko kosta, toliko i napravi. Recimo, Brat ce za koju godinu kopati ribnjak, i trebat ce kopati neki kanal do njega za dovod vode. Sad imam neke medje visoke za ravnati, i to cemo platiti bager da napravi. Treba stare panjeve cupati...

Za te, sitnije, usudio bih se reci amaterske poslove je SKIP dobar i sluzi svrsi... A usto je i IMT ;)
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: ÄŒišćenje kanala

Baš tako ja sam isto počeo kopat ribnjak gotov je nekih 80% ali je dosta velik oko pola ha i sve sa skipom,šumu vadili,trupce tovarili,sve šta treba!Vadit panjeve na 1 jutru šume mislim da nitko tko ima JCB-a nebi ti htio radit jer to je užas za stroj to je trganje,ali moj je sve izdržao i sad još rušim jedno jutro i to će on riješit siguran sam!
 
R

Ratarko

Guest
Re: ÄŒišćenje kanala

Osobno sam gledao danima kako rade dva SKIP-a , jedan je bratićev a drugi od poznanika koji mi je otovarao gnoj . Oba stroja su dobri ako su ispravni , nema tu komfora i sličnih stvari ali stroj radi svoj posao . Ponekad se vidi da je hidraulika malo slaba ... baš kada se traži ona velika sila kao kod čupanja panjeva recimo ali to se sve može kompenzirati sa iskusnim vozačem koji zna kako se radi ...istina da se gubi na vremenu ali se posao na kraju ipak napravi .
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dobro napravljeno, jedino možda da je bilo malo dublje izkopan kanal ili manji sloj šljunka koji propušta vodu,jer ako se tamo ore da nebi to izoro. Nevidim dobro sa slike dubinu kanala al nebi reko da je dublje od 40cm.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
kanalje 60 cm sirok, pa ti sad uporedi, otprilike kad covjek udje u kanal bio je do malo ispod ramena, dakle 120 cm
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Zato meni on djeluje plitak,jer sa slike se nemože dobro procjenit...svaka čast na uloženome trudu. Sa čime si to kopao nekim bagerom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh