• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cisterne Creina

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Pošto nema teme o ovim cisternama postavljam temu o ovim vrhunskim cisternama koje su dosta popularne u mojem kraju...od davnih dana ljudi ih kupuju na veliko - ili Rapid, ili Majevica ili Creina! :D

I ja imam jednu Članicu ove slovenske familije...
Radi se o pocinčanoj cisterni zapremnine 5300 l,godina proizvodnje 2008 sa dva zasuna fi 150,jedan na hidraulično otvaranje i jedan koji se ručno otvara... ;)
Cisterna je stvarno odlično,dosta je teška za vući na mokrom terenu...al Bože moj...težina nje same je 1500 kg zapremnina = cca.6500 - 7000 kg. U mojem kraju ima još jedna nova 7000 l....

Evo i par slika
i616642_Creina5500.jpg
i616641_Photo0072.jpg
i616640_Photo0077.jpg

:)

Kolege forumaši svi vaši komentari i slike su dobrodošli!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
eeeeeee da, to je to, to mi je najomiljeniji priključak kod tebe :D :D :D :D ove gume su zakon!!!!!!! :!:


p.s.
ko to ima creinu od 7000l, jel ga ja poznam :?: :?:
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
pravi stroj..ima ok rješen ovaj odušak na pumpi, ove starije same sebi zamaste pumpu izvana :( :( , ovdje je dodano crijevo tako da ne masti nigdje po postolju....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ddalibor kaže:
pravi stroj..ima ok rješen ovaj odušak na pumpi, ove starije same sebi zamaste pumpu izvana :( :( , ovdje je dodano crijevo tako da ne masti nigdje po postolju....

ovo crijevo na odušak si je belec sam dodao, nema toga u originalu :!: , al svejedno je stroj :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Cisterna je odlična... :D
Koliko si ju platio?

Creina 3200l od mog djeda koja se navozila i navozila,kupljena davna 95godine :D
i616836_Slika022.jpg
i616835_Slika020.jpg
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
BELEC7340

Koje su dimezije guma na cisterni? Koja je cijena? Joskin nisi gledal?
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ovaj odušak sem ja sam del jel oče mal ititi po pumpi i postulju a to mrzim pa sem del tu cjev al bi trebal biti deblja i na nju šelna da ne suzi okolo...bude jedan dan...

Cijena? 55 tkn sa pdv-om,ali tu je uračunat jako dobar popust,sve se može ak si trgovac... ;)

MARIO : Joskin nisam gledal iako je jeftinija jer mi nije za oko, meni je ova moja naspram joskin avion al zbilja...ali o ukusima se ne raspravlja tak da...ko voli nek izvoli
Gume su ti Mitas 500/50 17" bez šlaufa kaj je malo zeznuto-ako ti ikad pusti nemreš ju više sam napumpat već ide pod "top" koji je odjednom napumpa...ali zato paziš i to je to!

evo MARIO slika..
i617949_P26060914.4001.jpg
i617950_P26060914.4002.jpg


Na svoju Creinu nemam ama niti jednu primjedbu...stroj za sjest i plakat! :lol:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pa nesu te gume tak niti preširoke :mrgreen: samo pola metra :lol: :lol: :lol:
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Ja sam svoju joskin 6000l kupio lani,koštala je 69500kn, tu je uračunat i dodatni ventil sa brzim kopčanjem kojeg sam stavio sa desne strane jer mi tako odgovara, a on je koštao oko 3500kn
ali na kraju me neče koštati više od 10000kn, jer nam je županija vratila 20000kn bespovratnih sredstava, pdv je povraćen,a i kapitalna če valjda jednom doći, ma milina :mrgreen:
A što se tiče ovih creini, neznam...kod nas ih ima sigurno 8 komada takvih novih pocinčanih, od 4000-8000l, ima ih svakakvih, i sve isti problem, uvijek im zasere sve po pumpi, ali najgore, nikad je ne mogu napuniti do kraja osim dok cisterna ne stoji skroz pod brijeg, i onda ima ovdje jedan vrhunski majstor koji je na svojoj povisio produžetak na bačvi, tamo gdje kugla zatvara vakum,i to sad super radi, bili su čak iz creine 2 inžinjera kod njega to gledati da znaju šta napraviti jer im se ljudi masovno žale na to
 
A

AGRIPLUS65

Guest
zasto pumpa baca ulje na odusak ,cisterna je nova :?: :?: :?:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
AGRIPLUS65 kaže:
zasto pumpa baca ulje na odusak ,cisterna je nova :?: :?: :?:
Svaka pumpa baca ulje na odušak ako dobiva previše ulja..
 
A

AGRIPLUS65

Guest
dali je to kaj ima previse ulja il previse okretaja :?:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Baca jer ima previše ulja. Imaju ti ventil kojim si reguliraš koliko oćeš da ide ulja u pumpu, bolje da i malo baca nego da je suha
 
M

Massey4455

Guest
kolka je to cijena, godina proizvodnje i kakve kočnice imaš na njoj?
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Sorry nisam odmah vidio, cjena je bila oko 120000 kn kočnice hidraulične +mehanička parkirna proizvodnja 2007 i ima pomičnu krmljenu zadnju osovinu i blokadu krmljenja kad voziš unazad
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
dobra cisterna Ronin...nema kaj, stroj!!!!

Evo moja je ovih dana (prije 2 mj) dobila registraciju... :roll:
cudno ?
e pa to je naredili ministarstvo,jer ukoliko priključni stroj sa signalizacijom koji sudjeluje u prometu (znači nekaj kaj je slično klasičnoj prikolici) nije registriran, nema mogućnosti povrata kapitalnih ulaganja...
To znači samo jedno, udar na džep vlasnika, investicija oko 600 kuna plus brige oko papirologije!
Bilo mi je glupo da mi negdje skuplja prašinu (tablica) pa si je moj tata dal malo truda i evo ga, tablica je tu! :D

evo slika:
041fd200.jpg

ca8cf508.jpg

fe4f4ff2.jpg

3f0f43b0.jpg



p.s. Šanana fala za okvir! Bolje na Creini nego na truloj stoji! :D :D :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
:mrgreen: :mrgreen: a dobro je kolega, samo pazi da ju negdi ne otrgneš, pošto dost štrči bočno van !!! :D :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh