• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cjepljenje biljki - kalemljenje

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Cek oces rec da kao uvijanjem uvinem drv i da taj kraj ostavim iznad zemlje???
Zakaj je triban cijepiti?'

A sto se tice ovoga sa aku bušilicom to vam poslikam kad budem navrćo tj stavim mali tutorijal jer one koje sam navrnuo su vec veliak pa se to ne primjeti ..kad dođe vrijeme za navrtanje javim vam se i stavim sliku
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ne, ono što si uvrnuo, ide u zemlju, oko 40 cm, a samo 2 pupa ostaju van zemlje...Zašto da ti ostane divlja kad i može nešto grožda i da rodi.....Kod mene tako je susjed napravio i sve su se primile...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
izgleda da se nismo dobro razumili ..je ne govorim o lozi za navrčanej nego odivljoj lozici za hlad i ona meni nije potrebna za grođže nego samo za hlad ....

evo slika takve koja je kod mog strica





Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Nismo se shvatili ali ok, probaj tako napraviti ili počekaj još koji savjet...naravno, to ne treba cijepiti.
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
Cek oces rec da kao uvijanjem uvinem drv i da taj kraj ostavim iznad zemlje???
Zakaj je triban cijepiti?'

A sto se tice ovoga sa aku bušilicom to vam poslikam kad budem navrćo tj stavim mali tutorijal jer one koje sam navrnuo su vec veliak pa se to ne primjeti ..kad dođe vrijeme za navrtanje javim vam se i stavim sliku
mogao bi nam to prezentirati i ranije, sad ima "materijala" od rezidbe...:(smirk): tema doista budi radoznalost...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Kako cu vam sada prezentirati kad niej vrijeme od navrtanja ... evo daans zovu i snjeg ...
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Cek oces rec da kao uvijanjem uvinem drv i da taj kraj ostavim iznad zemlje???
Zakaj je triban cijepiti?'

A sto se tice ovoga sa aku bušilicom to vam poslikam kad budem navrćo tj stavim mali tutorijal jer one koje sam navrnuo su vec veliak pa se to ne primjeti ..kad dođe vrijeme za navrtanje javim vam se i stavim sliku

Pozdrav jos jednm svima ...

Evo ovih dana razmišlja mo skorom cjepljenju ...lani nisam napisao ali sam koristio jednu dobru tehniku heheh ..akumulatorskom bušilicom izbusim rupu u podlozi i unutra gurnem mladicu ...svaka mi se primi ...


Nego imam jedno pitanje da ne otvaram novu temu ...

Kako mogu razmnižiti divlju lozu tj lozicu koja služi kao zaštita od sunca ljeti ..ako treba postavit cu sliku te lozice ..i naravno kad je najbolej vrijeme za razmnožavanje

Pošto se bliži vrijeme cijepljenja i mene zanima kako ti to radiš s bušilicom.Zanima me jel tako cijepiš lozu ili može i drugo voće.....
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Prvom prilikom kad idem u Trst kupim strojček za cijepljenje:

promozione-dicembre.jpg
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ma nije ti to baš toliko neophodno,pogledaj,odličan primjer.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=T3dU_03XIIM[/YT]
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
taj strojcek je dobar ali cemu trositi novac ...

ja to lipo skalperom .. ili bušilicom sto je najjednostavnje pogotovo na debele grane
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Ma i nisu neke pare, oko 70€ i imaš ga zauvijek, a skalpelom se možeš uvijek porezati.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma nije ti to baš toliko neophodno,pogledaj,odličan primjer.

Tak se i kod mene cijepe vocke u uvijek uspije hvala bogu samo sta ja ne mazem s nicim nego omotam dobro izolir trakom i kad grana pocinje se debljat i napinjat izolir traku skinem ju i sve je super!!!
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
Kako cu vam sada prezentirati kad niej vrijeme od navrtanja ... evo daans zovu i snjeg ...

jednostavno, jedna grana glumi podlogu a druga plemku... slikaš faze i to je to... ne moraš to raditi u vočnjaku da bi mi shvatili tu metodu...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Prvom prilikom kad idem u Trst kupim strojček za cijepljenje:

Vidim da je cjena za sve to.što j e sasvim ok. Zanimljiva trgovina, ima i dostavu ali naravno ne za nas a čak niti sloveniju. :(doh):
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
70......neznam koliko toga ti imas navrtata ali za moje potrebe to je puno ...

ja nikada nisam radio bez vocarskog voska ...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=js4ycBVViIQ[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=pBeGMZGlfdU&NR=1&feature=endscreen[/YT]

Radimo oko 60-tak stabljika a ovaj tradicionalan način je počeo pomalo dosaditi....
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Nema to za kupiti kod nas niti u sloveniji....
nisam na to ni mislio već na njihovoj stranici možeš kupit taj svoj alat za 69 eura + 17 eura poštarina za evropu osim slovenije i naravno hr.
 

Prilozi

  • klijeÅ¡ta.jpg
    kliješta.jpg
    76 KB · Pregleda: 201

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
izgleda da se nismo dobro razumili ..je ne govorim o lozi za navrčanej nego odivljoj lozici za hlad i ona meni nije potrebna za grođže nego samo za hlad ....

evo slika takve koja je kod mog strica





Uploaded with ImageShack.us

To ti je onda ta ukrasna lozica, listopadna, koja u jesen ima žarko crveno lišće.
I kao što sam pisao prije, uzmi zrele reznice, malo hormona i u supstrat. Primitak je gotovo 100%.
Ja ću sutra (ako ne bude kiše) malo kod susjeda pokupiti reznica i staviti na ukorijenjavanje :icon_twisted:
 

Najnoviji postovi

Na vrh