• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

Č

Čugi

Guest
zrine892 kaže:
ja jos nikad nisam vidio a ni cuo da se neki traktor koristi JD motor??

IMT :lol: :blackeye ;)
 
B

branko

Guest
zrine892 kaže:
joj...ok..dalje...?samo IMT?


renault dok je postojao, i bila ti je jedna serija rusa (120 ili 130 ks) koja je imala njihove motore
 
B

branko

Guest
zrine892 kaže:
a odjednom su svi presli na deutz motor??hmmmm


pa i nisu bas , dosta ti ih jos koristi i iveco te sisu motore dok ih vrlo malo koristi perkins, barem od ovih velikih firmi
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Deutz motore najviše koristi SDF grupacija, barem tako mislim.
SDF grupacija ima nešto više od 40% Deutz tvornice, da li tko zna čiji je ostali dio?
 
Z

zrine892

Guest
a da ne spominjemo koliko kombajna,bagera,kamioni koriste deutz motora??ili muljam....:/ :/
 
B

branko

Guest
mario kaže:
Deutz motore najviše koristi SDF grupacija, barem tako mislim.
SDF grupacija ima nešto više od 40% Deutz tvornice, da li tko zna čiji je ostali dio?


nesto ima ig metal, pa neki investicijski fond, ja sam probal shvatiti njihovu opcenitu strukturu i ostalo vezano uz samu tvornicu no ubrzo sam odustal jer to je cisti grupnjak tj. neznas tko je koga i kak. negdje sam mislim vec pisal o tome , pocevsi od khd pa nadalje koji je prvi pravi naziv tvornice pa do kupnje mwm-a, pa prodaje mwm-ovog pogona u brazilu skupa s imenom, pa prodaja grupacije D-F tadasnjoj SLH (sada SDF) grupaciji, pa su sad se podijelili na dvije proizvodne cjeline kompaktne motore (stogod im to predstavljalo) i na DPS - deutz power system (sjediste u manheimu) dps su prodali ove godine nekom investicijskom fondu ( 3i ), dok su brodske motore vec prije prodali nekoj finskoj firmi tako da sam deutz u biti sad proizvodi samo te "kompaktne" dizel motore http://www.iii.co.uk/investment/detail? ... id=6217054 . uglavnom nemoguce za skuziti. ovo je link od te "nove" firme Obrisan neispravan link. stranice jos nisu u punoj funkciji
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
zrine892 kaže:
deutz motor je zakon...i odlican je motor...
Ja ne znam kakva je vlasnicka struktur,ali za VOLVO-RENAULT kamione manjih snaga,naprvili su dobre motore koji zadovoljavaju euro 5
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
abrkili kaže:
Branko:Zar nije DPS=deere power system?
Zapravo je, no eto slično zvuči :scratch :?:
 
B

branko

Guest
kak ti je zj vec odgovoril da je, samo su i ovi osnovali firmu koja ima istu kraticu.
 
D

dean

Guest
za ratarka
turbo kvačilo nema lamelu i čvrstu vezu između 2 strane. do motora i mjenjača imaš po 1 rotor-turbinu s lopaticama (slično kao u vodenoj pumpi u imt 539 sto tjera vodu) jedan naspram drugog i ne dodiruju se a cijelo kućište je ispunjeno uljem.kad motor radi turbina vezana na motor pokrene ulje koje dalje tiska turbinu do mjenjača, ako traktor naiđe na povećani otpor ulje jednostavno proklizi između turbina pa mehanika na traktoru jedva osjeti ikakav udarac.
 
R

Ratarko

Guest
dean kaže:
za ratarka
turbo kvačilo nema lamelu i čvrstu vezu između 2 strane. do motora i mjenjača imaš po 1 rotor-turbinu s lopaticama (slično kao u vodenoj pumpi u imt 539 sto tjera vodu) jedan naspram drugog i ne dodiruju se a cijelo kućište je ispunjeno uljem.kad motor radi turbina vezana na motor pokrene ulje koje dalje tiska turbinu do mjenjača, ako traktor naiđe na povećani otpor ulje jednostavno proklizi između turbina pa mehanika na traktoru jedva osjeti ikakav udarac.

Čuo sam od ljudi da kažu kako im se pokvarila lamela od turbo kvačila na Fendt traktoru ... da li onda Fendt ipak ima tu lamelu ili ne ? U svakom slučaju to je dobar izum , čuva traktor od prenaprezanja .
 
B

Bobo

Guest
dean kaže:
iza nje ide i obično kvačilo sa lamelom

Hoces mi reci da na traktoru snagu prenosi hidraulicno "turbo" kvacilo?

Koliko se ja kuzim u problematiku da se pri manjim brzinama i opterecenjima ono koristi, ali da se u suprotnom slucaju ukljucuje i normalno, tarno kvacilo, jer hidraulicno jednostavno nije sposobno prenositi toliku snagu. Samo u oranju bi gubitci snage bili preveliki.

Kao da traktor na kotacima ima hidromotore. sjetimo se samo JD 4440 koji je imao prednju vucu preko hidromotora... to je bilo bolje izgubiti, nego pronaci ;)


Ne kazem da je ovo moje istina, jer je mozda izmisljeno i nesto novo, nekakvi hidraulicno kvacilo koje ne proklizuje, ali ne bih rekao... Ipak je tu tekucina medij koji prenosi snagu, tocnije viskoznost te tekucine, i dokle god ta tekucina nije kruta, po mom misljenju je losije rijesenje od obicnog kvacila.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Imaš na Fendt-ovima kuplung (tarni) i hidrodaninamičku spojku, baš kao na INDOS viličarima. Ona služi uglavnom za dvije stvari: smanjuje udarce momenta prema getribi (th, pegla torzione vibracije) i smanjuje trošenje tarne, suhe lamele, pri radu s prednjim utovarivačem - dovoljno je spustiti gas i traktoru se smanjuje vučna sila, tak da kad "ubadaš" teret, netreba ga držati "na kuplungu". To ti je zapravo primitivnija verzija sadašnjih višelamelnih kuplunga u ulju (koji su obično i power reverser-i). Mislim, princip djelovanja je različit, no konačni rezultat isti - ne trošiš lamelu na kuplungu i imaš mekano prihvaćanje nakon puštanja kuplunga, pa makar ga i pustil naglo.
I da, turbospojka je ispred kuplunga, tak da sav moment motora prolazi kroz oba!
 
B

Bobo

Guest
Znaci da turbospojka ipak prenosi moment preko ulja ili cega vec?

Kako ne dodje tu d oproklizavanja, bas uslijed nekog velikog tereta...


Bas bih volio vidjeti kako se takva spojkoa ponasa kad bih npr. traktor upro u drvo pokusao krenuti ili ga srusiti...

isam bas supucen u ove novije tehnikalije, ali nedokucivo mi je sa sadasnjim "znanjem" kako tekucina prenosi moment tako dobro...

Neka skica bi cak bila dobra, ako netko ima da ne trazim sam...
 

Najnoviji postovi

Na vrh