• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

R

Ratarko

Guest
Markolino kaže:
cebis,cis;to je odlična stvar,totalna kompjuterska kontrola traktora,ali!razlika u cijeni za te high tech stvari , koje vjerojatno rijetko tko od nas potrebuje,je c.a. 15 - 20.000Eur
mojim lijepo,do nedavno smo većina nas radili u starim torpedoima,zetorima,imt-ima
tako da pitanje je koliko je to potrebno.
u ovoj c opremi opet ima reverzer bez kuplunga,svakakva elektro pomagala,itd,hexashift mjenjač,itd

Ok , nitko ne kaže ništa po tome pitanju opreme koj je potrebna ili nije .
Sada kada imam električne daljinske komande na Masseyu naučio sam se na njih i znam ih cijeniti . Arion u opremi " C " na žalost nema električne hidraulične komande nego mehaničke . Sa tim se može živjeti ali ljudi moji alternativa je prekrasna :D i preskupa kako čujem :(

Paket opreme C
82214x564y377,property=data,lang=de_DE.jpg


Paket opreme Cebis
82215x564y377,property=data,lang=de_DE.jpg


Razlika je u monitoru koji nema u C paketu nego na njegovom mjestu stoje meh.hido.daljinske komande , naprednim opcijama mjenjača , headland opcija koje također paket C nema i još neka razlike koje nisam niti shvatio najbolje :|

Slike posuđene sa http://www.claas.com
 
Z

zrine892

Guest
moj izbor pada na onaj paket opreme c...jer nisam naucio se na elektroniku...jer ni neznam ih upravljati...tako da za mene je taj pakt sigurniji...:(
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Jel i dalje Gima transmisija u njima ili ZF?
 
R

Ratarko

Guest
ZJ kaže:
Jel i dalje Gima transmisija u njima ili ZF?

Hexashift ili ti ga Dyna 6 iz Masseya .
Ništa ZF .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Ratarko kaže:
ZJ kaže:
Jel i dalje Gima transmisija u njima ili ZF?

Hexashift ili ti ga Dyna 6 iz Masseya .
Ništa ZF .
Znači, i dalje modificirani Renault ;)
 
R

Ratarko

Guest
Pa tako nekako , stalno rade na toj platformi .
Nisu se puno pomakli od osnova na kojima je Renault proizvodio osim u svojoj elektronici i dizajnu rekao bih .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Ratarko kaže:
Pa tako nekako , stalno rade na toj platformi .
Nisu se puno pomakli od osnova na kojima je Renault proizvodio osim u svojoj elektronici i dizajnu rekao bih .
Dizajnu? Pa kaj Nijemci uopće znaju kaj je to? :roll:
Da traktore ne rade u Francuskoj, izgledali bi kao Fendt-ovi u '70-tim godinama prošlog stoljeća :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Hehe , mislio sam samo na ovaj prednji kraj traktora ( masku ) .
Ta mala okrugla svjetla su njihov dizajn 100 % ... Francuzi vole veeeeelike reflektore ...pogledaj im samo automobile :shock:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Ratarko kaže:
Hehe , mislio sam samo na ovaj prednji kraj traktora ( masku ) .
Ta mala okrugla svjetla su njihov dizajn 100 % ... Francuzi vole veeeeelike reflektore ...pogledaj im samo automobile :shock:

Pa neznam baš...gledam (vozim) Francuze već 10 g. :?
Renault Celtis je bil prvi ak se ne varam, sa 4 mala okrugla
 
R

Ratarko

Guest
E vidiš , u pravu si .
Mislio sam da je to švabo smislio ... prevario sam se .
Ispada onda još gore ... samo CEBIS je njihov ... sve ostalo Renault ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
sapat kaže:
... i tako je nastao jedan dobar traktor... :D ;)
...s (opet) Francuskim srcem (motorom) :scratch :lol:
 
R

Ratarko

Guest
ZJ kaže:
sapat kaže:
... i tako je nastao jedan dobar traktor... :D ;)
...s (opet) Francuskim srcem (motorom) :scratch :lol:

Hmm , motori u Claas traktorima su John Deere .
 
K

krx pozega

Guest
Ratarko nemoj da te moram citirat od jedanput kad si objašnjavao mislim Mariu da je JD za Deutza baš po motoru zakon...ali to nije bitno ja ću dati svoja obrazloženja....deutz ako ništa drugo 150-tka je teža za dobrih tonu ako se ne varam od 130-tke znači već više troši ako je obujam kako ti kažeš isti...deutz unutrašnjost prejeftina i za usporedbu sa klasom....deutz motori sigurno manje troše al toliko su i kraćeg vijeka od JD motora...i na kraju je suma ta da je claas za klasu bolji traktor od deutza...opet po mome...a i dizajn mi je osobno lošiji od classa a i od tvog maseja ako hoćeš...jel nije tako.....apsolutno su traktoeri iz visoke klase al deutz će uvijek biti VW za BMW što i ti dobro znaš da u ovom slučaju to claas i je ;) :mrgreen: :blackeye
 
R

Ratarko

Guest
JD motor ima svoje prednosti ali u ovome slučaju kada su ga posudili Claasu tko više tu može bilo što garantirati da je to stvarno punokrvi JD , svi se na neki način štite , možda je i JD ? Zašto da im daje potpuno isti motor koji ugrtađuje u JD 6930 ?
Deutz 130 je 150 kg lakši od Deutza 150 ... kakvih tonu ?
Da više troši 150-etka od 130-etke to stoji ali dlaku više i milion dlaka manje nego Arion !
Manji vijek Deutz motora , tko će to osjetiti ? Četvrti vlasnik ?
Claas je Renault a ti si švaboljubac ?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Deutz 130 oko 5460 kg - 6.1 motor
Deutz 150 oko 5600 kg- 6.1 motor
DEUTZ 150.7 5890 kg - 7.2 motor
Ovo sa napisao napamet pa neznam da li je 100% točno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Ratarko kaže:
ZJ kaže:
sapat kaže:
... i tako je nastao jedan dobar traktor... :D ;)
...s (opet) Francuskim srcem (motorom) :scratch :lol:

Hmm , motori u Claas traktorima su John Deere .
Pa dobro, ne baš JD, to je marka strojeva, već DPS (Deere Power Systems) - proizvedeni u Saran-u, Francuska. Vi'š da neznaš da voziš zelenog Renaulta :lol:
NHF ;)
 
R

Ratarko

Guest
Ja vozim samo zelenog Torpeda :mrgreen:
Onda kažeš da nisu isti motori koji se ugrađuju u recimo Đonija 6930 i Ariona iako imaju istu kubikažu i barem laički gledano oba su đoniji :?: :?: :?:
 
Z

zrine892

Guest
meni nije jasno...ako je JD motor dužeg vijeka...pa zasto onda se najvise u europskim traktorima najvise koristi Deutz motor??ja jos nikad nisam vidio a ni cuo da se neki traktor koristi JD motor??
 

Najnoviji postovi

Na vrh