• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

B

Bobo

Guest
Covijek je dao izbor DEUTZ ili CLAAS. Od ta dva Deutz, ali da biram iz traktor i SDF grupacije, volio bih SAME, ali ORO tu ima prste, tako da propada taj plan u vodu ;)

Pod "crveni traktor" sam mislio na IMT, a ako ne moze IMT, onda bar MF ;) 8)
 
S

sapat

Guest
Markolino kaže:
Hej ljudi,Pomoć!
kupujem novi trak.
odabir je arion 630(to je novija linija aresa 697)
pa atko tko ima kaka prijedlog,savjet,iskustvo molio bih za pomoć
Inače se dvoumim između ariona 630(150 ks) i agrotrona 150 pa pomozite odabrati,hvala
moj bi bio izbor Claas Arion... agrotron mu nije ni do koljena 8)
 
R

Ratarko

Guest
sapat kaže:
Markolino kaže:
Hej ljudi,Pomoć!
kupujem novi trak.
odabir je arion 630(to je novija linija aresa 697)
pa atko tko ima kaka prijedlog,savjet,iskustvo molio bih za pomoć
Inače se dvoumim između ariona 630(150 ks) i agrotrona 150 pa pomozite odabrati,hvala
moj bi bio izbor Claas Arion... agrotron mu nije ni do koljena 8)

Lako je tebi kada tebe tvoji serviseri vole :mrgreen: pa se ne bojiš nepoznatog/novog modela traktora .
 
S

sapat

Guest
Lako je tebi kada tebe tvoji serviseri vole :mrgreen: pa se ne bojiš nepoznatog/novog modela traktora .[/quote]


ma da obožavaju me... ;)
 
K

krx pozega

Guest
Ako ja smijem nešto reći apsolutno claas...ipak klasu bolji od Deutza...koji također nije toliko provjeren kao što svi tu uzimaju u obzir sa ovim motorom a tu je i kilaža...da se tu radi o traktoru od 100-130 možda jer deutz je tu ipak kralj po meni a ovaj Claas od 150 ks mora biti stroj....

SAPAT DAJ MALO SLIKA OD TIH CLAASOVA...AJD DJECA SU GLADNA
 
S

sapat

Guest
krx pozega kaže:
Ako ja smijem nešto reći apsolutno claas...ipak klasu bolji od Deutza...koji također nije toliko provjeren kao što svi tu uzimaju u obzir sa ovim motorom a tu je i kilaža...da se tu radi o traktoru od 100-130 možda jer deutz je tu ipak kralj po meni a ovaj Claas od 150 ks mora biti stroj....

SAPAT DAJ MALO SLIKA OD TIH CLAASOVA...AJD DJECA SU GLADNA

nedam, nek djeca plaću.. :D
ma šalim se, nemam baš nekog foto materijala... a fotke kako su parkirani u dvorištu nisu neka fora... ;)
 
R

Ratarko

Guest
Claas je Renault a ako je to bolje od Deutza ...
Arion je pak punokrvni Claas ali nastao na iskustvu sa prijašnjim modelima , znači opet Renault .
Ako i nije tako kako sam napisao Agrotron ne mora ništa dokazivati ... dokazao je u ovih 10 godina , bubica stvarno više nema .
Arion me privlači jer je tehnologija ispod čekića ali ako bi pucao na sigurno onda Agrotron-a .
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
ima nešto treče u igri

A šta da radim sa tim trećim ?
Obrazloži se malo brate mili :)
 
K

krx pozega

Guest
Simonove slike oranja već govore otprilike na što sam ja otprilike mislio...naravno,moj način razmišljanja,da njemu netreba ni konjska snaga više...brži biti niti mu ne treba da bude,potrošnja po mome svedena na minimum koliko se taj plug u kombinaciji sa tim traktorom iskoristiti može...150-tka po mome tu već stvara problem povećane potrošnje..naravno u ovim uvjetima rada...vozio sam se u lamborghiniju 150 znači identičnom traktoru kod Mariovog susjeda u Zlataru i on sam veli da taj traktor moraš dooobraaaano opteretiti da bi bio iskorišten pri naglasku na gorivo....znači dosta puno više troši....mislim da bi claas tu svoju potrošnju malo bolje iskoristio...moje mišljenje....znači držim do toga da deztz od 150 konja nije ono na što je većina nas naučila...a to se vidi i iz karakteristika motora...itd...itd
 
R

Ratarko

Guest
Hmm ... kako možeš imati takvo mišljenje ako nisi niti vidio Ariona 150 , nitko nije ili netko je ?
Zašto bi JD motor u Arionu bolje iskoristio njegovu sigurno veću potrošnju ... jer JD nije nikada trošio manje goriva od Deutza koliko ja znam ? Zašto bi Deutz Agrotron trošio toliko puno više goriva od Agrotrona 130 ako imaju istu kubikažu motora ? JD motor u Arionu ima više nego 10 % veću kubikažu od Agrotrona 150 , potrošnja mu je onda sigurno 20 % veća :mrgreen: ;)
Agrotron 150 ima snažniji hidraulik a i jači je malo od Ariona 630 . Arion 640 bi pak oprao Agrotrona 150 , ima neku vrstu powerboost-a do 180 KS , samo ne znam kada ga može koristiti , u polju ili samo u transportu ?
 
M

Markolino

Guest
nekako su mi sumnjivi ti jeftini agrotroni
prodaju ih na kile :evil:
a sa svojim deutzom agrostarom već 3. put getribu šarafim
tak da sam malo izgubio volju za deutz
arion dođe 67.000+pdv , a 150 agrotron 55.000+pdv
jest razlika u cijeni a opet....
fend 714 dođe 100.000+pdv :D
 
R

Ratarko

Guest
Da li si vidio Ariona u živo ?
Kako te se dojmio ako jesi ?

Malo mi je skup hebemu miša !
 
M

Markolino

Guest
Inače bio sam u Koški na prezentaciji Claas-a :)
Tako da su me se jako claasovi dojmili,
a ariona nije bilo,to je model 80% ares i ako bude sve riješeno papirologijski,možda ga budem među prvima imao kod nas u podravini
Preinake su zadnji kraj kabine i unutrašnjost je kao i kod AXiona
šta se tiće ljepote o ukusima se ne raspravlja ali meni je lijep
ali axion mi je još uvijek favorit samo što mi ne treba tako snažan trak.(za sada) :)
 
R

Ratarko

Guest
Eh sada se tek zakompliciralo .
Koji model onda košta 67.000 € + PDV ?
Ima Cebis , CIS i C paket opreme kako vidim ...
Ovaj Cebis paket opreme košta 88.000 € + porez u Engleskoj za model 630 .
Vjerojatno je cijena od 67.000 € + PDV za najslabiji paket opreme " C " onda ?

U svakom slučaju iz paorova linka sam shvatio kada se može koristiti powerboost ali kako Markolino puca na 630 kodel koji ga nema onda nije toliko bitno .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ratarko kaže:
zvona kaže:
ima nešto treče u igri

A šta da radim sa tim trećim ?
Obrazloži se malo brate mili :)
mislio sam još nešto osim claas-a i deutz-fahr-a ne mogu se odlučiti
 
M

Markolino

Guest
cebis,cis;to je odlična stvar,totalna kompjuterska kontrola traktora,ali!razlika u cijeni za te high tech stvari , koje vjerojatno rijetko tko od nas potrebuje,je c.a. 15 - 20.000Eur
mojim lijepo,do nedavno smo većina nas radili u starim torpedoima,zetorima,imt-ima
tako da pitanje je koliko je to potrebno.
u ovoj c opremi opet ima reverzer bez kuplunga,svakakva elektro pomagala,itd,hexashift mjenjač,itd
 

Najnoviji postovi

Na vrh